مجموعه آبشار های نومل در گرگان

0

مجموعه آبشار های نومل در استان گلستان واقع است.این آبشار های زیبا در شهرستان گرگان در روستای نومل قرار دارند.این مجموعه شامل ۶ آبشار بزرگ است که مسیر دسترسی بسیار مشکل و دشواری نیز دارند.به دلیل سختی مسیر منطقه بسیار بکر و دست نخورده باقی مانده است.

majmoe abshar haye nomel 1 - مجموعه آبشار های نومل در گرگان

روستای نومل در فاصله ۷ کیلومتری ازجاده اصلی گرگان-مشهد قرار دارد که در کنار کوه ازجلو های طبیعی و دیدنی های خاصی برخوردار است. شغل اکثریت ساکنان این روستا کشاورزی و دامداری میباشد.این روستا در دهستان استر آباد جنوبی قرار داشته و براساس سر شماری سال ۱۳۹۰ جمعیت آن ۱٬۵۲۰ نفر (۳۹۰ خانوار) بوده است.

majmoe abshar haye nomel 2 - مجموعه آبشار های نومل در گرگان

بلندترین آبشار منطقه به آبشار نومل شهرت دارد که بیش از ۳۰ متر ارتفاع دارد. از سایر آبشارهای منطقه میتوان به آبشار دو قلوی نومل، آبشار ایستگاه نومل ۱ و ۲ اشاره کرد. این مجموعه آبشار در فاصله ۴ کیلومتر در شمال روستای نومل در دل جنگلهای منطقه چهل گیسو (چلگیسو) واقع شده اند. آبشار دو قلو ایستگاه نومل یکی از کم نظیر ترین آبشار ها در سطح منطقه است که ارتفاع آن به ۵ متر می رسد.

majmoe abshar haye nomel 3 - مجموعه آبشار های نومل در گرگان

آبشار دوقلوی نومل در منطقه چلگیسو در داخل جنگل واقع شده است که مسیر آن بسیار نا هموار و مشکل است.از دیگر آبشارها،آبشار ایستگاه است که بالغ بر ۳۰ متر ارتفاع دارد. همچنین آبشار ایستگاه ۲ در این منطقه در حدود  ۱۵ متر ارتفاع دارد. دسترسی به این آبشار ها نیاز به راهنمای محلی دارد.

majmoe abshar haye nomel 4 - مجموعه آبشار های نومل در گرگان

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید