زمان مطالعه: 2 دقیقه
آبشار غار سه پل منطقه ای در لبنان

آبشار غار سه پل منطقه ای در لبنان

آبشار غار سه پل منطقه ای در لبنان

تصاویری را که با هم مشاهده می کنیم ربطی به هیچ یک از فیلم های سینمایی هالیوودی و یا عکس ساخته شده ی گرافیست ها نیست بلکه این عکس ها حیرت آور و عجیب مربوط به آبشار غار سه پل که در منطقه ای در کشور لبنان است.شاید شنیدن این کلمات کنار هم (آبشار غار سه پل) برای شما بی معنی و عجیب باشد پس با متعجب در نوشته همراه شوید تا بیشتر با این منطقه عجیب که یکی از عجایب جهان است آشنا شوید.

آبشار غار سه پل منطقه ای در لبنان

آبشار غار سه پل در لبنان

آبشار غار سه پل

آبشار باتارا جورج (Baatara Gorge Waterfall) یا «آبشار غار سه پل» یا «شکاف های پل مانند»در منطقه تنورین لبنان واقع شده است. این غار که با جلوه های دیدنی و تصاویری شگفت آور خود منظره ای فوق العاده و چشم نواز را به هر نظاره گر و گردشگری هدیه می دهد.این منطقه از نظر زمین شناسی ساختاری آهکی دارد که طی میلیون ها سال بر اثر آب ذوب شده ی برف کم کم به وجود آمده است. به اعتقاد زمین شناسان این غار با پیشینه ۱۶۰ میلیون سال مربوط به دوران ژوراسیک است به با ۲۶۰ متر عمق یکی از آبشار های دیدنی کشور لبنان و حتی جهان محسوب می شود. در فصل بهار که برف های زمستانی آبشار غار سه پل آب می شوند آبشار را به منظره زیباتری تغییر می دهد.

آبشار غار سه پل منطقه ای در لبنان

هشدار راجب این منطقه زیبا

تابلو های توضیحاتی که در کنار غار است، گردشگران را به لبه صخره می کشاند تا توضیحات را بخوانند. خطری که این صخره ها را تحدید می کند این است که صخره ها لیز هستند و ممکن است بر اثر گذشت زمان، در اثر رفت و آمد و وزن بازدید کنندگان این پل ها فرو بریزد. این در حالی است که طی سالیان اخیر هشدار ها نسبت به سقوط این پل ها به دلیل شرایط آب و هوایی و سنگینی حضور مدام بازدیدکنندگان در این منطقه به مردم محلی و توریست ها داده شده است ولی متاسفانه چندان مورد توجه قرار نمی گیرد!

برگرفته از زیتونی

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما