زمان مطالعه: 4 دقیقه
افراد لاغر هم باید ورزش کنند

افراد لاغر هم باید ورزش کنند

افراد لاغر هم باید ورزش کنند

افراد لاغر هم باید ورزش کنند. ورزش اغلب برای افرادی تجویز می‌ شود که وزن بالایی دارند تا بتوانند یا ورزش کردن وزن خود را کاهش دهند، بنابراین ممکن است افراد لاغر احساس نکنند که لازم است به خودشان زحمت ورزش کردن دهند. با این‌ حال حتی آن‌ هایی که متابولیسم فعالی دارند که به آن‌ ها امکان می‌ دهد بدون ورزش کردن لاغر بمانند یا افرادی که قادرند با خوردن یک رژیم غذایی سالم‌ تر وزنشان را پایین نگه دارند، لازم است برای ورزش کردن به صورت منظم وقت بگذارند. با ما در این مطلب همراه شوید تا با 5 دلیل بگوییم چرا افراد لاغر هم باید ورزش کنند.

افراد لاغر هم باید ورزش کنند

ورزش و کاهش ابتلا به بیماری

۱. ورزش، کاهش ابتلا به بیماری

تمرینات منظم می‌ توانند خطر ابتلای شما به تقریبا هر بیماری را کاهش دهند. ورزش، سیستم ایمنی شما را تقویت می‌ کند بنابراین شما را کمتر مستعد ابتلا به ویروس‌ های مسری و بیماری‌ هایی مانند سرماخوردگی، آنفولانزا و عفونت‌ ها می‌ کند. با این‌حال ورزش کردن در دراز مدت می‌ تواند با کاهش خطر ابتلای شما به بیماری‌ های جدی‌ تر مانند بیماری قلبی، سکته مغزی، دیابت، فشار خون بالا، کلسترول بالا و حتی بسیاری از انواع سرطان‌ ها، بدن‌تان را سالم‌ تر کند. گاهی اوقات احتمال ابتلای افراد لاغر به این بیماری‌ ها بدون ورزش منظم، درست به اندازه‌ی افراد غیر لاغر است.

افراد لاغر هم باید ورزش کنند

ورزش، استقامت و قدرت می‌ سازد

۲. ورزش، استقامت و قدرت می‌ سازد

افراد لاغر لزوما قوی و سالم نیستند. در واقع آن‌ها گاهی اوقات دقیقا بر عکس این هستند. ورزش کردن به صورت منظم می‌ تواند به ساخت قدرت و استقامت شما کمک کند. این بدان معناست که در انجام کارهای فیزیکی معمولی، کمتر خسته می‌ شوید و قادرید در مسافت‌های بیشتر و زمان‌های طولانی‌تری بدوید یا پیاده روی کنید یا اجسام سنگین را بلند کنید. همچنین استقامت بیشتری برای فعالیت‌ های اجتماعی مانند ورزش، رقص و حتی قدم زدن در اطراف بازار یا محل‌ تان دارید.

افراد لاغر هم باید ورزش کنند

کاهش خستگی و افزایش انرژی

۳. ورزش باعث کاهش خستگی و افزایش انرژی می شود

در حالیکه شاید بعد از هر جلسه تمرینی، کمی احساس خستگی کنید اما حقیقت این است که ورزش کردن می‌ تواند به همه‌ ی افراد از جمله افراد لاغر کمک کند که در کل کمتر خسته شوند. افرادی که به طور منظم ورزش می‌ کنند، قادرند بهتر و منظم‌تر بخوابند که باعث می‌ شود در طول روز هوشیارتر باشند. آن‌ ها همچنین در انجام کارهای روزانه‌ شان انرژی بیشتری دارند.

۴. ورزش، خطر ابتلای شما به افسردگی و اضطراب را کاهش می‌ دهد

افراد لاغر درست به اندازه‌ی افرادی که سعی دارند وزن کمتری داشته باشند، ممکن است مشکلات روحی و روانی را تجربه کنند که گاهی اوقات به علت مقدار وزن‌ شان، احتمال ابتلای افراد لاغر به این مشکلات بیشتر نیز هست. ورزش منظم یکی از مهم‌ ترین ابزارها در مبارزه با مشکلات روحی روانی مانند افسردگی و اضطراب می‌ باشد. ورزش کردن به شما این فرصت را می‌ دهد که کمی از استرس‌ تان فاصله بگیرید و استراحت کنید. اندورفین‌ هایی که در طول فعالیت فیزیکی در مغز آزاد می‌ شوند نیز ابزارهای مؤثری در مقابله با غم و اضطراب هستند. داشتن خواب بهتر و ساخت سیستم ایمنی بدن شما، سایر اثرات فعالیت بدنی منظم هستند و می‌ توانند باعث شوند که به احتمال کمتری تسلیم افسردگی و اضطراب شوید.

افراد لاغر هم باید ورزش کنند

ورزش جلوگیری از افزایش وزن

۵. ورزش جلوگیری از افزایش وزن

برخی از افراد لاغر به علت متابولیسم سریعی که دارند، در تمام طول زندگی‌ شان لاغر می‌ مانند. با این‌ حال بسیاری از افرادی که لاغر هستند، در جوانی متابولیسم تندتری دارند اما متوجه می‌ شوند که با بالا رفتن سن، متابولیسم‌ شان کند شده است. آن‌ها دیگر نمی‌ توانند هر چیزی که می‌خواهند بخورند و وزنشان هم بالا نرود. در این زمان، ورزش کردن به صورت منظم می‌تواند از وقوع افزایش وزن بالقوه جلوگیری کند. از همین حالا کم کم عادت کنید که ورزش را به یک بخش مهم از زندگی‌ تان تبدیل کنید، قبل از آن‌که مجبور شوید نگران از دست دادن وزن باشید.

برگرفته از مجله خبری پزشکی ورزشی

امیدواریم از خواندن افراد لاغر هم باید ورزش کنند لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما