زمان مطالعه: 2 دقیقه
تصاویر کمتر دیده شده از فیل ها

تصاویر کمتر دیده شده از فیل ها

تصاویر کمتر دیده شده از فیل ها

فیل یا پیل نام حیوانی بزرگ‌ جثه از راسته خرطوم‌ داران از خانواده فیلان است که بیشتر بومی هندوستان و آفریقا است.گذشته از اندازه فیل‌ ها، دو چیز دیگر که آن‌ ها را از بقیه پستانداران متمایز می‌ کند، خرطوم و عاج آن هاست.

فیل‌ ها سنگین‌ ترین جانوران خشکی هستند. نوع بالغ فیل نر حداکثر ۶۰۰۰ کیلوگرم وزن دارد. فیل‌ها ۳/۶ تا ۵٬۵ متر طول و ۳٬۲ متر ارتفاع دارد و معمولاً وزن آنها ۴ تا ۶ تن است.جالب است بدانید که فیل ها گیاه‌ خوار هستند و در یک روز ممکن است ۷۰ کیلوگرم برگ و علف بخورند یا ۲۰۰ لیتر آب بیاشامند.با متعجب همراه باشید تا تصاویر کمتر دیده شده از فیل ها را مشاهده کنید.

تصاویر کمتر دیده شده از فیل ها

از فیل‌ ها برای درمان بعضی بیماری‌ های روانی در انسان‌ ها بهره گرفته می شود. پزشکان در تایلند از فیل‌ ها برای بهبود کودکان مبتلا به اوتیسم و نیز کودکان نابینا کمک گرفته‌ اند تا این کودکان، که از ارتباطات اجتماعی گریزان هستند، وارد تعاملات اجتماعی شوند.

تصاویر کمتر دیده شده از فیل ها

نکته جالب توجه این حیوان عظیم جثه این است که مغز فیل یک عضو بسیار توسعه‌ یافته است و اندازه آن تقریباً سه تا چهار برابر مغز انسان است.

بهتر است بدانید اگر میخواهید فیلی را اهلی کنید باید سخت تلاش کنید چون فیل ها حیوان بسیار باهوش و کینه‌ جوی هستند و به سختی اهلی می‌ شود. اما در صورت اهلی شدن برای همیشه اهلی باقی می‌ ماند.

امیدواریم از مشاهده تصاویر کمتر دیده شده از فیل ها لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما