تنها گیاهی که طلا دارد!

تنها گیاهی که طلا دارد!
عجیب و غریب
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تنها گیاهی که طلا دارد!
تنها گیاهی که طلا دارد!

تنها گیاهی که طلا دارد!

شاید تا حالا نشنیده باشید که گیاهی طلا داشته باشد و حتی آلان که با این مطلب عجیب مواجه شدید باور نکنید و بگویید مگر امکان دارد گیاهان با خود طلا داشته باشند. متعجب را درتنها گیاهی که طلا دارد! همراهی کنید تا با این گیاه عجیب بیشتر آشنا شوید.

تنها گیاهی که طلا دارد!
گیاهی که طلا دارد

گیاهی که طلا دارد

نام این گیاه اکالیپتوس است. اکالیپتوس سرده‌ای از درختان از خانواده اکالیپتیان می‌ باشد که منبعش از استرالیا است و در آن سرزمین تشکیل جنگل‌ های انبوهی می‌ دهد و ارتفاع آن از ۳۰ میلی‌ متر به ۱۴۵ متر و محیط تنه آن به ۲۵ متر می‌ رسد.گروهی از پژوهشگران استرالیایی در مقاله‌ ای که تحت عنوان «ذرات طلای طبیعی در برگ اوکالیپتوس و ارتباط آن با اکتشاف ذخایر زیرزمینی طلا» در نشریه علمی نیچر منتشر کرده‌ اند، مدعی شده‌ اند که درخت اوکالیپتوس می‌ تواند طلای موجود در عمق زمین را جذب و به سطح زمین منتقل کند و به این ترتیب، اکتشاف معدن از این طریق را امکان‌ پذیر کند.

تنها گیاهی که طلا دارد!
گیاهی عجیب

برخی از ویژگی های اکالیپتوس

چوب این درخت بسیار سخت و در برابر پوسیدگی مقاوم است. پوست آن رنگ قهوه‌ ای مایل به زرد دارد و به راحتی از ساقه جدا می‌ شود. سن این درخت به رنگ برگ آن بستگی دارد. در آغاز سبز مایل به آبی و به مرور زمان سبز مایل به سفید می شود. از اکالیپتوس برای بخور و ضدعفونی مجاری تنفسی و خوش‌ بو کنندهٔ هوا استفاده می‌ شود.

سخن آخر

جالب است بدانید گیاه اکالیپتوس به جز این که در خود طلا داشته باشد برای درمان سرما خوردگی و گرفتگی بینی یک مکمل دارویی بسیار خوب محسوب می‌ شود. توجه داشته باشید مصرف خوراکی اوکالیپتوس سمی است.

جمع آوری تیم متعجب و برگفته از ویکی پدیا

امیدواریم از خواندن تنها گیاهی که طلا دارد! لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عجیب ترین آدم های جهان
عجیب و غریب
عجیب ترین آدم های جهان

زمان مطالعه: 4 دقیقه زنی که اشعه ایکس ساطع می کند، مردی که می تواند یک هواپیما را بخورد، ورزشکاری با ماهیچه هایی شبیه به هالک. به نظر شما این عبارات بیشتر شبیه به داستان های یک کتاب تخلی نیستند؟

حیرت انگیزترین پدیده های طبیعی عجیب دنیا
عجیب و غریب
حیرت انگیزترین پدیده های طبیعی در دنیا

زمان مطالعه: 3 دقیقه حتی اگر از فیزیک سر در بیاورید و از چرایی پدیده های طبیعی آگاه باشید، باز هم از تماشای آن ها شگفت زده خواهید شد. این خاصیت طبیعت است و دنیای آن مملوء از شگفتی است.

چالش مومو (momo) یکی از خطرناک ترین چالش
عجیب و غریب
1
چالش مومو (momo) یکی از خطرناک ترین چالش ها

زمان مطالعه: 4 دقیقه چالش مومو (momo) یکی از خطرناک ترین چالش ها چالش مومو (Momo) یک بازی آنلاین شبیه به بازی نهنگ آبی است که در واتس اپ، فیس بوک و یوتیوب گسترش پیدا کرده و منجر به خودکشی چند نفر شده است. در این مطلب قصد داریم با این بازی خطرناک آشنا …