جاذبه عجیب تاریخی در قلب وارنا
تاریخی
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جاذبه عجیب تاریخی در قلب وارنا
جاذبه عجیب تاریخی در قلب وارنا

جاذبه عجیب تاریخی در قلب وارنا

بسیاری از افراد وارنا را به عنوان تفرجگاهی ارزان در بلغارستان می شناسند و درواقع ساحل و دریای این شهر بلغاری است که باعث محبوبیت آن شده است اما وارنا فقط به اینها خلاصه نمی شود و جدای از اینها، بناهای تاریخی زیادی در وارنا وجود دارند که در اینجا می خواهیم به جاذبه عجیب تاریخی در قلب وارنا بپردازیم. با ما همراه باشید.

گنجینه طلایی وارنا، گنجینه ای بدست آمده از قبرهای مرموز

گنجینه طلایی وارنا در واقع گورستانی تاریخی در ۴ کیلومتری شهر وارنا و محوطه ای وسیع به بزرگی ۷ هزار و ۵۰۰ متر مربع است که در آن تعداد بسیار زیادی اشیا باستانی گرانقیمت و کهن کشف شده است. این گورستان تاریخی خیلی اتفاقی در سال ۱۹۷۲ کشف شد و در آن بیشتر از ۳ هزار اشیا طلا با قدمتی حدود ۶۰۰۰ سال کشف شد.

جالب است بدانید این ۳ هزار شی در قبرهای متفاوت و به گفته باستان شناسان در ۲۹۴ قبر مرموز جدا از هم قرار داشته اند اما امروزه این اشیا در موزه ای در شهر وارنا نگهداری می شوند.

با ورود به مجموعه، با چند مقبره که روی صفحه های طلایی قرار گرفته اند روبرو می شوید. در یکی از قبرها، ۲ ظرف بسیار خاص که روی آن ها بطور سمبلیک نقاشی هایی شده بود، کشف شد. این نقاشیها همگی با طلا روی ظرف حک شده اند. در یکی از قبرها هم بیشتر از ۸۵۰ شی طلایی کشف کرده اند، که از روی ظاهر آنها تایید کرده اند که این شی ها را در ان زمان به افراد بزرگشان اهدا می کرده اند.

جاذبه عجیب تاریخی در قلب وارناگردشگری وارنا

وارنا شهر زیباییست و علاوه بر مکان های تاریخی، جاذبه های طبیعی هم کم ندارد اما به طور کلی یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب شهر وارنا توسط گردشگران، دریا و سواحل آن است. اقامت هم یکی از مهم ترین مسایل در هر سفری است و رزرو هتل مناسب می تواند به آرامش افراد در مقصد سفر کمک زیادی کند.

یکی از بهترین هتلهای این شهر، Grand hotel London نام دارد که هتلی ۵ ستاره، کوچک و البته لوکس در قلب وارنا است.

این هتل دسترسی بسیار مناسبی دارد و تا سیستم های حمل و نقل شهر با پای پیاده، چند متری فاصله دارد. در تمام اتاق های هتل اممکناتی مانند سشوار، حمام، یخچال، تلفن، تلویزیون کابلی، سالن استراحت، سیستم تهویه، وسایل گرمایشی سرمایشی به چشم می خورد. Grand hotel London در سال ۱۹۱۲ ساخته شده است و در سال ۲۰۰۴ هم بازسازی شده است و همچنان یکی از لوکس ترین هتلهای شهر است.

برگرفته از مجله گردشگری الی گشت

امیدورایم از خواندن جاذبه عجیب تاریخی در قلب وارنا لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاخ گلستان یکی از قدیمی ترین کاخ های ایران
تاریخی
1
کاخ گلستان یکی از قدیمی ترین کاخ های ایران

زمان مطالعه: 3 دقیقه شاید شما جز کسانی باشید که به دفعات متعدد به تهران سفر کرده اند اما کمتر از اماکن تاریخی آن بازدید کرده باشند. دلیل این اتفاق احتمالا این باشد که بیشتر سفرها به شهر تهران کاری است و زمانی برای بازدید از شهر باقی نمی ماند. در ادامه با متعجب همراه باشید تا در شهر تهران شما را با کاخ گلستان یکی از قدیمی ترین کاخ های ایران آشنا کند.

کشف اسبی از عصر یخبندان (عکس)
تاریخی
کشف اسبی از عصر یخبندان (عکس)

زمان مطالعه: 4 دقیقه این اسب باستانی آنقدر سالم بود، که همه دانشمندان این پروژه را شوکه کرد. حتی موهای بینی اسب نیز سالم باقی مانده اند. در ادامه کشف اسبی از عصر یخبندان با ما همراه باشید تا شما را از جزئیات کشف اسب تاریخی از عصر یخبندان آگاه کنیم.

برترین آثار تاریخی شهر اصفهان
تاریخی
3
برترین آثار تاریخی شهر اصفهان

زمان مطالعه: 3 دقیقه ایران کشوری با قدمت زیادی از دوران مختلف است. در ایران شهر های تاریخی فراوانی وجود دارد که هر ساله مقصد گردشگران زیادیست که علاقه مند به تاریخ هستند. اصفهان معروف به نصف جهان، امروز قصد داریم شما را با دو بناری تاریخی اصفهان که جز برترین آثار تاریخی شهر اصفهان هستند آشنا کنیم، در ادامه با متعجب همراه شوید.