گردشگری
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مهم ترین جاذبه‌ های گردشگری روستای حیران:

گردنه حیران از مهم ترین جاذبه‌ های گردشگری روستای حیران،است که در مسیر راه ارتباطی آستارا – اردبیل قرار گرفته‌ است. این گردنه که به همراه روستای ونه‌ بین، حاجی امیر بالا و حاجی امیر پایین از مناطق حفاظتی سیاسی و جغرافیایی استان گیلان می‌ باشد، از یک طرف مشرف به کوه‌ هایی است که پوشیده از جنگل‌ های انبوه‌ است و از سویی مشرف به دره‌ ای نه چندان عمیق که از میان آن آستاراچای عبور می‌ کند این رود تعیین کننده مرز استان گیلان ایران و جمهوری آذربایجان است.

jazebe-haye-rostaye-heyran-1
اگر به منطقه حیران سفری داشته باشید متوجه خواهید شد که چرا این نام را برای این منطقه انتخاب کرده‌اند. زیبایی بیش از حد این طبیعت هر تماشاگری را حیران می‌ کند. جاده‌ ای که مثل یک مار تنومند به یک کوه بزرگ پیچیده شده، تا ارتفاع بسیار زیادی بالا رفته و ماشین ها را می‌ بینیم که سوار بر روی این مار دراز در آن ارتفاع بلند در حرکت هستند.

jazebe-haye-rostaye-heyran-2

وقتی که این مسیر زیبا طی می‌ شود هر چند دقیقه کوتاه با پیچ تندی روبرو می‌ شویم که باید آن را دور زد. وقتی بالاتر می‌ رویم در طول مسیر رستوران ها و سالن های غذا خوری و پذیرایی زیادی را می‌ بینیم و استراحت های کوتاه در کنار پرتگاه برای دیدن طبیعت زیبا و ماشین هایی که در زیر روی جاده پر پیچ و خم دیده می‌ شوند.

jazebe-haye-rostaye-heyran-3

گردنه حیران در بیشتر زمانها در زیر پوششی از مه قرار دارد و از نظر طبیعی دره‌ ها و کوهپایه‌ های آن، پوشیده از گل‌ ها و گیاهان جنگلی و مرتعی هستند. با این وجود این گردنه چندان مرتفع نیست و ارتفاع بلندترین نقطهٔ آن از سطح آبه ای آزاد تنها حدود ۱۵۰۰ متر است؛ در واقع علت اصلی مه تقریباً دائمی گردنه حیران رطوبت دریای خزر است، نه ارتفاع زیاد این گردنه.

jazebe-haye-rostaye-heyran-4

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان
گردشگری
بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان

زمان مطالعه: 6 دقیقه یکی از اصلی ترین مشکل ها در سفر های تابستانی گرمای این فصل است، که بیشتر خانوادها به علت گرمای هوا از مسافرت کردن در این فصل صرفه نظر میکنند.امروز قراره با متعجب همراه باشید تا بهتون بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان رو معرفی کنه، مکان هایی که با سفر به آنها میتوانید آب و هوای خنکی را در تابستان گرم تجربه کنید.

قبرستانی عجیب در گواتمالا
گردشگری
قبرستانی عجیب در گواتمالا

زمان مطالعه: 2 دقیقه همیشه مرگ و قبرستان برای هر شخصی غم و رنگ سیاه را تداعی می کند. اما برای مردم گواتمالا اینگونه نیست! آن ها معتقدند زندگی پس از مرگ بسیار مورد احترام است که در قبرستان های آن ها این اعتقاد هویداست…

تجربه پاییز عاشقانه در زیباترین شهر جهان در فصل پاییز
گردشگری
1
تجربه پاییز عاشقانه در زیباترین شهر جهان در فصل پاییز

زمان مطالعه: 3 دقیقه پاییز را نمی توان توصیف کرد. فصل پاییز از نظر خیلی از افراد بهترین و زیباترین شناخته شده است و البته به جرات می توان گفت حال و هوایی که پاییز دارد را هیچ فصل دیگری ندارد.