زمان مطالعه: 3 دقیقه
جاذبه های گردشگری معروف برلین آلمان

جاذبه های گردشگری معروف برلین آلمان

جاذبه های گردشگری معروف برلین آلمان

شهر برلین، پایتخت کشور آلمان، بزرگترین شهر، مرکز سیاست، فرهنگ، رسانه ها و علم است.این شهر دارای مقاصد گردشگری فراوانی است که می تواند سالانه گردشگران زیادی را از سرتاسر جهان به سمت خود بکشاند.برلین شهری با ترکیباتی از معماری جدید و کلاسیک، سرگرمی پویا، خرید و طیف گسترده ای از ورزش ها و نهادهای فرهنگی است. در ادامه برای آشنایی با جاذبه های گردشگری معروف برلین آلمان ما را همراهی کنید.

1-جنگل گرونوالد

جاذبه های گردشگری معروف برلین آلمان

جنگل گرونوالد

دریاچه ها به طول نه کیلومتر حاشیه رودخانه در امتداد هاول، فرصت های زیادی را برای ورزش های آبی و آب تنی ارائه می کند. از دیگر ویژگی های محبوب، تپه مصنوعی تافلسبرگ با ارتفاع ۸۰ متر است که در بالای آن ویرانه های برج گرون والد ایستگاه رادیویی آمریکا قرار دارد. این منطقه طبیعی دوست داشتنی از مخلوط بلوط، راش، کاج، توس، اقاقیا، و درختان صنوبر تشکیل شده و سرپناهی برای پرندگان، گوزن ها، و حتی خوک های وحشی است.

2-کلیسای جامع فرانسه

جاذبه های گردشگری معروف برلین آلمان

کلیسای جامع فرانسه

همتای قابل توجه کلیسای جامع برلین، در گندارمنمارکت (Gendarmenmarkt)، کلیسای جامع فرانسه (Französischer Dom) است. کلیسای جامع فرانسه متشکل از کلیسای فردریش و برج گنبدی شکل که بعدا اضافه شد، در سال ۱۷۰۵ برای جامعه معتبر پروتستان فرانسوی ساخته شد که در سال ۱۶۸۵ در برلین راه اندازی شد. طبقه همکف کلیسا، موزه پروتستان فرانسوی است که تاریخ پروتستان را در فرانسه و برلین نشان می دهد.

3-دروازه براندنبورگ

جاذبه های گردشگری معروف برلین آلمان

دروازه براندنبورگ

هیچ چیزی برلین را به اندازه دروازه براندنبورگ توصیف نمی کند، که تعیین کننده ترین اثر تاریخی شهر و پاسخ شهر به طاق پیروزی در پاریس است. این بنای تاریخی ماسه سنگ که آزادانه در آکروپلیس آتن مدل سازی شده و برای پادشاه فردریک ویلهلم دوم در سال ۱۷۹۱ ساخته شده است- با ۲۶ متر ارتفاع در منطقه پاریسر پلاتس میته (Mitte) قرار دارد. این دروازه اولین سازه نئوکلاسیک برلین است که به خاطر ارابه چهار اسب خود، شش ستون بزرگ در هر سمت که پنج معبر را برای استفاده در ترافیک تشکیل می دهد (مرکزی که برای خانواده سلطنتی حفظ شد)، و دو ساختمان استفاده شده توسط جمع کنندگان عوارض و نگهبانان قابل توجه است.

4-آنتر دن لیندن

جاذبه های گردشگری معروف برلین آلمان

آنتر دن لیندن

معروف ترین خیابان برلین انتر دن لیندن- که تحت اللفظی به معنای خیابان زیر درخت لیمو است و برای قرن هاست که مردم محلی و گردشگران برای تفریح به این خیابان می روند. این خیابان گسترده، که حدود ۱۴۰۰ متر طول دارد و پاریسر پلاتس در مقابل دروازه براندنبورگ را به لاستگارتن متصل می کند، به عنوان مسیر سواری محقری در سال ۱۵۷۳ برای خانواده سلطنتی در مسیر خود به تایرگارتن برای شکار، شروع به کار کرد.

سخن آخر

اگر قصد سفر به کشور آلمان را دارید حتما به مکان های گردشگری که در بالا معرفی شدن سر بزنید و از جاذبه های گردشگری پایتخت کشور آلمان شهر برلین لذت کافی را ببرید.

امیدواریم از مشاهده جاذبه های گردشگری معروف برلین آلمان لذت کافی را برده باشید.

منبع: مجله گردشگری الی گشت

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما