زمان مطالعه: 3 دقیقه
دبی از مناطق عجیب گردشگری

دبی از مناطق عجیب گردشگری

دبی از مناطق عجیب گردشگری:

دُبِی:

دُبِی یکی از شهرها و شیخ ‌نشین‌ های هفت‌ گانه امارات متحده عربی است. این شهر در جنوب کشور ایران و در حاشیه خلیج فارس واقع شده است و بیشترین جمعیت را در میان هفت شیخ‌ نشین کشور امارات دارد و بعد از شهر ابوظبی بزرگترین شهر کشور امارات است.
دبی در سال ۱۸۳۳ توسط شیخ مکتوم بن بطی بن سهیل آل مکتوم به طور رسمی به عنوان یک شهر بنیان نهاده شد. موقعیت جغرافیایی مهم این شهر، باعث شد تا در قرن بیستم به یک بندر مهم تبدیل شود. در سال ۱۹۶۶ و کشف نفت منجر شد،تا کارگران خارجی برای کار در این شهر به سرعت به آن نقل مکان کنند،به طوری که در مدت بسیار کوتاهی ۳۰۰ درصد به جمعیت آن اضافه شد. دبی جدید از زمانی که بریتانیا آن را در سال ۱۹۷۱ ترک کرد شروع به شکل گرفتن کرد. در این زمان، دبی به همراه ابوظبی و ۴ شیخ‌ نشین دیگر کشور امارات متحده عربی را تأسیس کردند. امروزه دبی به عنوان یک شهر جهانی و تجاری موفق و مهم در منطقه جای خود را پیدا کرده‌است.در سال ۲۰۱۲ دبی  بیست و دومین شهر گران ‌قیمت جهان و گران‌ قیمت‌ترین شهر خاورمیانه معرفی شد.

معماری دردُبِی:

دبی دارای سبک‌های مختلفی از معماری‌های جهان می‌باشد. اما بسیاری از تفاسیر مدرن معماری اسلامی را می‌توان در این شهر پیدا کرد. دبی نه تنها در نوآوری و ساخت‌ساز اسلامی در بین جهان عرب رتبهٔ اول را دارد بلکه به صورت بین‌المللی هم در رده‌های بالای ساخت و ساز قرار دارد.
ساخت و ساز در دبی خیلی سریع‌تر از کشورهای غربی پیش می‌رود و علتش این است که نیروی کار ارزانی از آسیا در اختیار گرفته‌است. یکی از مهم‌ترین علل پیشرفت در ساخت و ساز اینست که دبی در حال متنوع ساختن اقتصادش است. در واقع دبی نمی‌خواهد به درآمد نفت که تصور می‌شود تا سال ۲۰۱۵ تمام شود، تکیه کند. از جمله اقداماتی که دبی را برجسته کرده، ساخت بلندترین برج جهان با ارتفاع ۸۲۸ متر و ساخت جزایر مصنوعی جهان و جزایر نخلی می‌ باشد.

دبی از مناطق عجیب گردشگری


رودخانهٔ خور دبی شهر دبی را به ۲ بخش دیره و بر دبی تقسیم کرده‌است. ۴ پل از روی خور و یک تونل به نام نفق الشندقه که از زیر آب می‌گذرد این ۲ قسمت را به هم مربوط می‌کنند.دیره دبی محلی بازاری، سنتی و قدیمی و کارگری است. اما بخش بر دبی محلی است که مسئولین دبی قصد دارند از آن شهری مدرن با بافت مدرن درست کنند. خیابان شیخ زاید با ساختمان‌های مجلل و بلند، پایین شهر جدید دبی شده‌است و بزرگ‌ترین برج دنیا را در خود جای داده‌است. بالای شهر دبی، ساحل کناری جمیرا خواهد بود. با انواع ویلاهای مجلل چندین میلیون دلاری و پالم‌هایی که در دل خلیج فارس پی ریزی و بنا شده. حدود ۵۰ درصد سرمایهٔ وارد شده در سالهای اخیر به دبی از طریق بخش املاک بوده، به طوری که متقاضیان با خرید خانه‌ها و آپارتمان‌ها به صورت هوایی و ۹۹ ساله، صاحب امتیاز اقامت خواهند شد. قبلاً اختیار خانه بدون اجاره کردن آن برای بیگانه‌تباران امکان‌پذیر نبود.

برخی مناطق گردشگری دبی:

پارک‌های آبی شهر دبی عبارت‌اند از:
1-وایلد وادی
2-لیجر لاند
3-آکواونچر
4-پارک آبی آتلانتیس

بازارها:
بازارهای سنتی معروف دبی عبارت‌اند از:
1-بازار مرشد
2-نایف
3-سبخه، یکی از قدیمی‌ترین بازارهای دبی می‌باشد.
4-تخته (الصنادق)
5-بازار طلای دبی
6-بازار الرأس
7-بازار بندر طالب
8-بازار جمیرا
9-بازار تیس
10بازار بلوشستان

دبی از مناطق عجیب گردشگری

امیدواریم از دبی از مناطق عجیب گردشگری لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما