زمان مطالعه: 2 دقیقه
دشت لاله های واژگون الیگودرز

دشت لاله های واژگون الیگودرز

دشت لاله های واژگون الیگودرز

دشت دالانی الیگودرز با دوهزار و 900 هكتار وسعت در یكی از ارتفاعات منطقه حفاظت شده اشترانكوه قرار دارد. قرار گرفتن این دشت زیبا در ارتفاعات اشترانكوه و احاطه شدن توسط كوه های دیگری همچون مورزرین قالی كوه، شاه كول و نسارتخت زیبایی آن را صد چندان كرده است. این منطقه با زیبایی و چشم اندازی که دارد یکی از مناطق گردشگری زیبای ایران در استان لرستان به حساب می آید. با متعجب همراه شوید تا بیشتر با این منطقه زیبا در الیگودرز استان لرستان آشنا شوید.

شهر الیگودرز در ناحیهه کوهستانی و با آب و هوایی بسیار سرد در شرق استان لرستان واقع شده و همچنین از شهر های مرتفع و مناطق سردسیر ایران است. مجموعه این مناظر چشم نواز و بی بدیل باعث شده همه ساله خیل عظیم گردشگران و دوستداران طبیعت از سراسر كشور به این منطقه سرازیر شوند. در این دشت زیبا ومنحصر به فرد دو نوع نادر از گلهای لاله واژگون به نامهای «سوسن چلچراغ» و «اشك مریم» با ارتفاعی بالغ بر 120 سانتی متر می روید. با ذوب برف ها در دامنه كوه های منطقه دره دائی الیگودرز، هزاران لاله سرخ واژگون از بطن خاك سیاه می رویند و به سان نوزادان طبیعت در دامن دایه باد سرود زندگی آغاز می كنند.

دشت لاله های واژگون الیگودرز

نمایی نزدیک از لاله های واژگون در منطقه الیگودرز

رویش هزاران لاله واژگون در آغاز هر بهار در دشت زیبای لاله های واژگون جلوه بی نظیر و كمیاب طبیعت گوناگون حیات وحش در ایران را نمایان می كند. دشت زیبای «لاله های واژگون الیگودرزدر منطقه سردسیر شرق استان لرستان قرارگرفته و رویشگاه گل منحصر به فرد و كمیاب «لاله های واژگون» و انواع دیگری از گیاهان مرتعی خودرو است.

دشت لاله های واژگون الیگودرز

نمایی زیبا از دشت های لاله های واژگون

دشت لاله های واژگون الیگودرز

دشت لاله های واژگون الیگودرز

امیدواریم از خواندن دشت لاله های واژگون الیگودرز لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما