دلیل دست دادن مردم به یکدیگر

دلیل دست دادن مردم به یکدیگر
عجیب و غریب
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دلیل دست دادن مردم به یکدیگر
دلیل دست دادن مردم به یکدیگر

دلیل دست دادن مردم به یکدیگر

در دوران باستان، دست نشانه قدرت و مقاومت بود. انسان های اولیه نیز برای کشتن حیوانات و ترساندن دشمنانش از دست خود استفاده می کردند. مردم دوران باستان برای نشان دادن حس دوستی و از خیرخواهی، دست هایشان را رو به یکدیگر باز می کردند. اما امروزه مردم خیلی بیشتر از چند صد سال پیش با یکدیگر دست می دهند. در ادامه با متعجب همراه باشید تا بیشتر با دلیل دست دادن مردم با یکدیگر آشنا شوید.

دلیل دست دادن مردم به یکدیگر
دست دادن از کجا نشات گرفته است؟

دست دادن از کجا نشات گرفته است؟

سنت دست دادن و تکان دادن دست یکدیگر، احتمالا از یونان باستان شروع شده است. یونانی ها هنگام عبادت در برابر خدایانشان، دست ها را بالا می بردند و این عمل را نشانه احترام و ابراز سرسپردگی خود به آنان می دانستند. امروزه در اغلب فرهنگ ها و کشور های مختلف جهان، عمل دست دادن به یکدیگر، به مفهوم سلام و خوشامد گویی، سنتی پذیرفته شده است. اما در برخی فرهنگ ها تفاوت هایی نیز مشاهده می شود. برای مثال، ژاپنی ها به جای دست دادن، روبه روی یکدیگر تعظیم می کنند و مقدار خم شدنشان حاکی از احترامی است که برای فرد مقابل قائل اند. در آداب هندی ها نیز خوشامدگویی یا «ناماسته» به صورت قرار دادن کف هر دو دست رو به یکدیگر است. در بسیاری از بخش های خاورمیانه، مردم برای خوشامدگویی و احوالپرسی، دست یکدیگر را می بوسند.

سخن آخر

در بیشتر کشور ها تکان دادن دست می تواند نشان دهنده شخصیت پنهان فرد باشد. همچنین عمل دست دادن، پیامی از محبت و دوستی را به فرد مقابل منتقل می کند.

امیدواریم از مشاهده دلیل دست دادن مردم به یکدیگر لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عجیب ترین آدم های جهان
عجیب و غریب
عجیب ترین آدم های جهان

زمان مطالعه: 4 دقیقه زنی که اشعه ایکس ساطع می کند، مردی که می تواند یک هواپیما را بخورد، ورزشکاری با ماهیچه هایی شبیه به هالک. به نظر شما این عبارات بیشتر شبیه به داستان های یک کتاب تخلی نیستند؟

حیرت انگیزترین پدیده های طبیعی عجیب دنیا
عجیب و غریب
حیرت انگیزترین پدیده های طبیعی در دنیا

زمان مطالعه: 3 دقیقه حتی اگر از فیزیک سر در بیاورید و از چرایی پدیده های طبیعی آگاه باشید، باز هم از تماشای آن ها شگفت زده خواهید شد. این خاصیت طبیعت است و دنیای آن مملوء از شگفتی است.

چالش مومو (momo) یکی از خطرناک ترین چالش
عجیب و غریب
1
چالش مومو (momo) یکی از خطرناک ترین چالش ها

زمان مطالعه: 4 دقیقه چالش مومو (momo) یکی از خطرناک ترین چالش ها چالش مومو (Momo) یک بازی آنلاین شبیه به بازی نهنگ آبی است که در واتس اپ، فیس بوک و یوتیوب گسترش پیدا کرده و منجر به خودکشی چند نفر شده است. در این مطلب قصد داریم با این بازی خطرناک آشنا …