دوربین عکاسی از نی پلاستیکی

Camera-straw-plastic
دوربین عکاسی از نی پلاستیکی
دوربین عکاسی از نی پلاستیکی

دوربین عکاسی از نی پلاستیکی

به نقل از دیجیتال ترندز، مایکل فارل و کلیف هایز با پروژه دوربین ساخته شده از نی های پلاستیکی نشان دادند برای ساخت دستگاه های سمعی و بصری کارآمد نیازی به بخش های الکترونیکی گرانقیمت نیست. آن ها به وسیله ۳۲ هزار نی پلاستیکی که درون یک جعبه پلاستیکی قرار داده شده بود عکسبرداری هنری انجام دادند. البته این دوربین از سال ۲۰۰۷ درحال ساخت است.

دوربین عکاسی از نی پلاستیکی

فارل و هاینز از دوربین های قدیمی تک سوراخی برای ساخت این نمونه الهام گرفتند. این درحالی است که دوربین های قدیمی تک سوراخی از یک نقطه عکسی کامل می گرفتند اما دوربین جدید  از چند  نقطه عکس را ثبت می کند.  به گفته هاینز نور از هر یک از نی ها رد شده و روی ماده ای حساس بر کاغذ عکاسی تابانده می شود. به این ترتیب طی فرایندی آنالوگ عکس ها ثبت می شوند.

برگرفته از jadidtarin

دوربین عکاسی از نی پلاستیکی
دوربین دیجیتالی

دوربین دیجیتالی

دوربینی است که اطلاعات تصویر را بصورت ارقام عددی در نوعی از حافظه کامپیوتری ذخیره می‌ نماید. نحوه کار دوربین‌ های عکاسی دیجیتال بسیار مشابه کار دوربین‌ های فیلمی قدیمی است. نور پس از عبور از لنز بر روی صفحه حساس به نور می‌ تابد. در دوربین‌ های دیجیتال این صفحه حساس یک «سنسور» الکتریکی است که همانند صفحه مانیتور (اما در جهت عکس) میزان فوتون‌های تابیده شده را به صورت یک جریان الکتریکی کالیبره شده به یک دستگاه مبدل می‌ فرستد. مبدل آنالوگ به دیجیتال هم به نوبه خود این اطلاعات را برای هر پیکسل به صورت عددی ما بین ۰-۲۲۵ (میزان روشنایی هر پیکسل) به کارت ذخیره سازی ارسال می‌ کند. اطلاعات مربوط به تمام پیکسل های یک سنسور که حتی به ۱۶ میلیون هم در برخی دوربین های تخصصی تر می‌ رسد، در کنار هم کلیت تصویر ضبط شده را می سازند.

امیدواریم از خواندن دوربین عکاسی از نی پلاستیکی لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

مجله اینترنتی متعجب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *