دوربین عکاسی از نی پلاستیکی

0
Camera straw plastic - دوربین عکاسی از نی پلاستیکی

دوربین عکاسی از نی پلاستیکی

دوربین عکاسی از نی پلاستیکی

به نقل از دیجیتال ترندز، مایکل فارل و کلیف هایز با پروژه دوربین ساخته شده از نی های پلاستیکی نشان دادند برای ساخت دستگاه های سمعی و بصری کارآمد نیازی به بخش های الکترونیکی گرانقیمت نیست. آن ها به وسیله ۳۲ هزار نی پلاستیکی که درون یک جعبه پلاستیکی قرار داده شده بود عکسبرداری هنری انجام دادند. البته این دوربین از سال ۲۰۰۷ درحال ساخت است.

Camera straw plastic 1 - دوربین عکاسی از نی پلاستیکی

فارل و هاینز از دوربین های قدیمی تک سوراخی برای ساخت این نمونه الهام گرفتند. این درحالی است که دوربین های قدیمی تک سوراخی از یک نقطه عکسی کامل می گرفتند اما دوربین جدید  از چند  نقطه عکس را ثبت می کند.  به گفته هاینز نور از هر یک از نی ها رد شده و روی ماده ای حساس بر کاغذ عکاسی تابانده می شود. به این ترتیب طی فرایندی آنالوگ عکس ها ثبت می شوند.

برگرفته از jadidtarin

Camera straw plastic 3 - دوربین عکاسی از نی پلاستیکی

دوربین دیجیتالی

دوربین دیجیتالی

دوربینی است که اطلاعات تصویر را بصورت ارقام عددی در نوعی از حافظه کامپیوتری ذخیره می‌ نماید. نحوه کار دوربین‌ های عکاسی دیجیتال بسیار مشابه کار دوربین‌ های فیلمی قدیمی است. نور پس از عبور از لنز بر روی صفحه حساس به نور می‌ تابد. در دوربین‌ های دیجیتال این صفحه حساس یک «سنسور» الکتریکی است که همانند صفحه مانیتور (اما در جهت عکس) میزان فوتون‌های تابیده شده را به صورت یک جریان الکتریکی کالیبره شده به یک دستگاه مبدل می‌ فرستد. مبدل آنالوگ به دیجیتال هم به نوبه خود این اطلاعات را برای هر پیکسل به صورت عددی ما بین ۰-۲۲۵ (میزان روشنایی هر پیکسل) به کارت ذخیره سازی ارسال می‌ کند. اطلاعات مربوط به تمام پیکسل های یک سنسور که حتی به ۱۶ میلیون هم در برخی دوربین های تخصصی تر می‌ رسد، در کنار هم کلیت تصویر ضبط شده را می سازند.

حتما بخوانید  ورزش عجیب برف بازی (یوکیگاسن)

امیدواریم از خواندن دوربین عکاسی از نی پلاستیکی لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید