زمان مطالعه: 4 دقیقه

نکات پیرامون روم در کلاب هاوس

همانطور که از نام clubhouse (خانه ی باشگاه ها)پیداست این برنامه شامل تعداد بسیار زیادی کلوپ است که افراد مختلفی با مضمون های متفاوت آنها را ایجاد کرده اند. این کلاب ها به صورت های public، social و private فعالیت دارند. هر کلاب می تواند شامل Room های زیادی باشد که موضوعات room ها زیر شاخه ای از موضوع کلی یک club است. برای مثال موضوع یک کلاب در رابطه با ورزش است و room های این کلاب می تواند در رابطه با فوتبال، شنا، دومیدانی و…باشد. سخنران ها و موضوعات پیرامون room ها تماما قبل از آغاز جلسه مشخص است. اما جلساتی که در کلاب ها و در قالب یک room گذاشته می شود به صورت اجرای زنده است و اگر سروقت به آن جلسه نرسید آنرا از دست خواهید داد. حال چگونه بفهمیم که جلسات در چه ساعتی قرار است شروع شود؟ با فالو کردن کلاب مدنظرتان، کلاب هاوس نوتفیکیشن هایی به شما ارسال می کند و از ساعت و موضوع room های کلاب، شما را با خبر می کند. نکته ی مهم این است که کلاب ها برای همیشه پایدار است و در دسترس شما قرار دارد اما room هایی که در آن تشکیل می شوند به محض این که مدیر کلاب گزینه ی اتمام جلسه را بزند، دیگر در دسترس شما نخواهد بود.

نصب کلاب هاوس اندروید و آیفون + راه اندازی ClubHouse در کمترین زمان
محیط برنامه کلاب هاوس اندروید

راه اندازی و دعوتنامه کلاب هاوس

کلاب هاوس همانند دیگر شبکه های اجتماعی رایج نیست و کمی تفاوت دارد. مثلا کاربران نمی توانند به محض نصب این برنامه و ثبت نام در آن، شروع به فعالیت کنند! برای استفاده از این برنامه دو راه وجود دارد.

راه اول :

افرادی که از قبل در این شبکه فعالیت دارند، این امکان را دارند تا به دو نفر از نزدیکان خود دعوتنامه ارسال کنند که در این صورت آن دو نفر می توانند عضو این شبکه اجتماعی شوند. اما اگر فردی بخواهد بیش از دو نفر را به این اپلیکیشن دعوت کند باید چه کار کند؟ تنها راهی که می شود با یک حساب بیش از دو نفر را در کلاب هاوس دعوت کرد این است که فرد به انجام فعالیت در این شبکه بپردازد و اگر این فعالیت مداوم باشد، کلاب هاوس این امکان را به شما می دهد تا افراد بیشتری را به این اپلیکیشن دعوت کنید که کلاب هاوس در این روش معمولا دعوت نامه های بیشتری به شما می دهد.

راه دوم :

این راه بدین صورت است که کاربر پس از دانلود و نصب کلاب هاوس اقدام به ثبت نام در این اپلیکیشن می کند و کلاب هاوس پس از انجام بررسی های لازم، ممکن است به فرد اجازه دهد که وارد این اپلیکیشن شود. از نکات حائز اهمیت در این روش این است که نام کاربری شما تا زمانی که توسط کلاب هاوس مورد پذیرش قرار بگیرید در اختیار خودتان است و به اصطلاح آن را رزرو کرده اید که این مورد تنها زمانی مورد اهمیت واقع می شود که کاربر شخصی مهم باشد یا دارای برندی معروف باشد و دوست داشته باشد با نام اصلی خودش یا برندش در کلاب هاوس فعالیت کند. نکته ی دیگری که توجه شما را به آن جلب می کنم این است که در این روش، ممکن است با تکمیل فرآیند ثبت نام توسط شما، اعلانی به دوستان شما که در کلاب هاوس فعالیت دارند ارسال شود و در صورتی که دوستانتان شما را تایید کنند، کلاب هاوس اجازه ی فعالیت رابه شما بدهد و جالبتر اینکه در این روش از دعوتنامه های دوستانتان چیزی کاسته نمی شود. در آینده ای نزدیک این شبکه ی اجتماعی تبدیل به یک بستر امن برای ایجاد کنفرانس و وبینار ها خواهد شد که شما را از دانلود ادوبی کانکت و دیگر برنامه های نظیر آن بی نیار می کند.

معایب کلاب هاوس

از مشکلات ارتباطاتاتی که به صورت لایو و زنده صورت می گیرد این است که شما قابلیت دانلود آن قطعه را ندارید برا مثال افرادی که اقدام به دانلود توییچ می کنند یا در لایو های اینستاگرامی شرکت می کنند این امکان را نخواهند داشت که اجرای زنده را ذخیره یا دانلود کنند. البته بعضی از کاربران که در اینستاگرام اصلی فعالیت دارند با دانلود ایکس رکوردر اقدام به ضبط فیلم از لایو های کاربران دیگر می کنند که البته کلاب هاوس در حال حاضر این اجازه را به شما نمی دهد اما کلاب هاوس راهکار هایی را در دستور کار خودش قرار داده است تا در آینده ای نزدیک در صورتی که صاحب اتاق (Room) درخواستتان مبنی بر اجازه ی ضبط لایو را بپذیرد، شما بتوانید به کمک اپلیکیشن های اسکرین ریکوردر اقدام به فیلمبرداری کنید.

نصب کلاب هاوس اندروید و آیفون + راه اندازی ClubHouse در کمترین زمان

دانلود کلاب هاوس اندروید

نسخه اندروید کلاب هاوس پس از انتشار نسخه ios برای کاربران منتشر شد که ما برای شما که اندرویدی هستید لینک دانلود این برنامه را از سایت معتبر ایرانی در انتها قرار خواهیم داد. باید به این نکته مهم هم توجه کنید که ، نسخه رسمی کلاب هاوس اندروید برای تلفن های همراهی قابل نصب است که از اندروید 8 به بالا پشتیبانی میکنند. پس اگر گوشی اندرویدی شما اندروید 8 به بالا را دارد اقدام به نصب این برنامه کنید.


دانلود کلاب هاوس اندروید از ایران اپ

دانلود کلاب هاوس آیفون از اپ استور


سوالات متداول

آیا نصب کلاب هاوس هزینه دارد؟

خیر، شما به راحتی و به طور کاملا رایگان میتوانید برنامه کلاب هاوس را دانلود و روی گوشی موبایل خود نصب کنید و از آن استفاده کنید.

آیا کلاب هاوس برای کاربران ایرانی محدودیتی دارد؟

خیر، از سوی کلاب هاوس هیچ محدودیتی برای کاربران ایرانی وجود ندارد.