زمان مطالعه: 3 دقیقه
رباتی که پیتزا می پزد! (عکس)

رباتی که پیتزا می پزد! (عکس)

رباتی که پیتزا می پزد! (عکس)

شاید تا به حال شنیده باشید که ربات های انسان نما کار های زیادی انجام می دهند ولی فکر نکنم شنیده باشید که یک ربات پیتزا ببپزد. یک استارتاپ فرانسوی، رباتی را اختراع کرده است که می‌ تواند در کمتر از پنج دقیقه یک پیتزا را بپزد. در ادامه با متعجب همراه شوید تا بیشتر با رباتی که پیتزا می پزد! آشنا شوید.

رباتی که پیتزا می پزد! (عکس)

ربات پیتزا پز

ربات پیتزا پز

 به نقل از دیلی‌ میل، استارتاپ فرانسوی “اکیم” (Ekim) قصد دارد با استفاده از یک ربات که به سه بازو مجهز است، به روش درست کردن پیتزا سرعت بدهد. اکیم امیدوار است این ربات پیتزا پز که در کمتر از پنج دقیقه قادر به درست کردن یک پیتزا است، به زودی کار خود را در یک رستوران خود کار آغاز کند.حرکات این ربات، طوری برنامه‌ ریزی شده که با حرکات انسان مطابقت داشته باشند و هر سه بازو بتوانند به طور مستقل کار کنند تا ربات به طور همزمان، از عهده پخت چند پیتزا برآید.

رباتی که پیتزا می پزد! (عکس)

دلیل ساخت این ربات پیتزا پز

“فیلیپ گلدمن” (Philippe Goldman)، مدیر عامل اکیم گفت: پخت پیتزا توسط انسان، زمان می‌ برد چون پیتزا به تقاضای مشتری و مقابل او درست می‌ شود و باید زمان مشخصی را طی کند اما از آنجا که این ربات، سه بازو دارد، قادر است چند کار را انجام دهد و به طور همزمان چند پیتزا درست کند. ایده ساخت ربات پیتزاپز، هنگامی شکل گرفت که دو نفر از مهندسان اکیم احساس کردند از خوردن غذاهای بی‌ کیفیت در ساعت کاری خسته شده‌اند. این ربات، اکنون در نمایشگاهی بیرون از شهر پاریس قرار دارد و اکیم، در جستجوی مکانی برای ارائه پیتزا های آن است. ربات پیتزاپز، مانند یک دستگاه فروش خودکار، به مشتریان امکان سفارش و دریافت پیتزا را در هر زمانی می‌ دهد و مشتریان می‌ توانند با استفاده از یک صفحه خودکار، پیتزای مورد نظر خود را انتخاب کنند.

رباتی که پیتزا می پزد! (عکس)

سخن آخر

لازم به ذکر است که در برخی مراحل، درست کردن پیتزا فقط با حضور یک انسان ممکن است. انسان می‌ تواند از آماده بودن یا نبودن خمیر مطمئن شود و در تشخیص چنین مواردی، سریع‌ تر از ربات عمل می‌ کند.

منبع ایسنا

امیدواریم از مشاهده رباتی که پیتزا می پزد! (عکس) لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما