رکورد جهانی اسکی پرش شکسته شد

Ski-jump-world-record-was-broken-1
رکورد جهانی اسکی پرش شکسته شد
رکورد جهانی اسکی پرش شکسته شد

رکورد جهانی اسکی پرش شکسته شد

استفان کرافت با پرشی به طول ۲۵۳٫۵ متر رکوردی جدید برای دنیا به ثبت رساند. لهستان هم چنان صدر نشین جدول کلی رقابت‌ های تیمی باقی‌ ماند.

رقابت‌ های جام جهانی اسکی پرش در ویکرسون نروژ (یکشنبه) در بخش تیمی برگزار شد. این رقابت‌ بسیار دیدنی بود و اسکی بازان دو بار رکورد دنیا را جا به جا کردند.

در جریان این مسابقه ابتدا رابرت یوهانسون از نروژ با انجام یک پرش ۲۵۲ متری رکورد دنیا را شکست. شب هیجان انگیز اسکی پرش ادامه‌ داشت و این بار استفان کرافت از اتریش با پرشی با طول ۲۵۳٫۵ متر هم به شادی یوهانسون پایان داد و هم رکوردی جدید را برای دنیا به ثبت رساند.

پس از آن، دیمیتری واسیلیف از روسیه توانست نیم متر بیشتر از کرافت بپرد، ولی در هنگام ورود دچار لغزش شد و زمین خورد تا رکوردش مورد پذیرش قرار نگیرد.

تیم نروژ در مجموع با کسب ۱۵۷۲ امتیاز در این مرحله، بالاتر از لهستان و اتریش در جایگاه نخست قرار گرفت.

لهستان هم اکنون با ۵۱۷۶ امتیاز صدرنشین جدول کلی رقابت‌ های تیم جام جهانی اسکی پرش است.

برگرفته از ایسنا

رکورد جهانی اسکی پرش شکسته شد
اسکی پرش

پرش اسکی

اسکی پرش یکی از ورزش‌ هایی است که ورزشکاران در آن تلاش می‌ کنند با عبور از یک سراشیبی و پرش از آن در دورترین نقطه ممکن فرود آیند. علاوه بر فاصله فرود داوران به نحوه پرش و فرود نیز امتیاز اختصاص می‌ دهند. اسکی‌ های استفاده شده در این ورزش بزرگتر و پهن‌ تر است. پرش با اسکی یک ورزش زمستانی است و در المپیک زمستانی نیز حضور دارد اما می‌ توان آن را در سطوح مصنوعی نیز انجام داد.

امیداریم از خواندن رکورد جهانی اسکی پرش شکسته شد لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

مجله اینترنتی متعجب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *