زمان مطالعه: 2 دقیقه
رکورد جهانی اسکی پرش شکسته شد

رکورد جهانی اسکی پرش شکسته شد

رکورد جهانی اسکی پرش شکسته شد

استفان کرافت با پرشی به طول 253.5 متر رکوردی جدید برای دنیا به ثبت رساند. لهستان هم چنان صدر نشین جدول کلی رقابت‌ های تیمی باقی‌ ماند.

رقابت‌ های جام جهانی اسکی پرش در ویکرسون نروژ (یکشنبه) در بخش تیمی برگزار شد. این رقابت‌ بسیار دیدنی بود و اسکی بازان دو بار رکورد دنیا را جا به جا کردند.

در جریان این مسابقه ابتدا رابرت یوهانسون از نروژ با انجام یک پرش 252 متری رکورد دنیا را شکست. شب هیجان انگیز اسکی پرش ادامه‌ داشت و این بار استفان کرافت از اتریش با پرشی با طول 253.5 متر هم به شادی یوهانسون پایان داد و هم رکوردی جدید را برای دنیا به ثبت رساند.

پس از آن، دیمیتری واسیلیف از روسیه توانست نیم متر بیشتر از کرافت بپرد، ولی در هنگام ورود دچار لغزش شد و زمین خورد تا رکوردش مورد پذیرش قرار نگیرد.

تیم نروژ در مجموع با کسب 1572 امتیاز در این مرحله، بالاتر از لهستان و اتریش در جایگاه نخست قرار گرفت.

لهستان هم اکنون با 5176 امتیاز صدرنشین جدول کلی رقابت‌ های تیم جام جهانی اسکی پرش است.

برگرفته از ایسنا

رکورد جهانی اسکی پرش شکسته شد

اسکی پرش

پرش اسکی

اسکی پرش یکی از ورزش‌ هایی است که ورزشکاران در آن تلاش می‌ کنند با عبور از یک سراشیبی و پرش از آن در دورترین نقطه ممکن فرود آیند. علاوه بر فاصله فرود داوران به نحوه پرش و فرود نیز امتیاز اختصاص می‌ دهند. اسکی‌ های استفاده شده در این ورزش بزرگتر و پهن‌ تر است. پرش با اسکی یک ورزش زمستانی است و در المپیک زمستانی نیز حضور دارد اما می‌ توان آن را در سطوح مصنوعی نیز انجام داد.

امیداریم از خواندن رکورد جهانی اسکی پرش شکسته شد لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما