زمان مطالعه: 2 دقیقه
زنبور های که فوتبالیست هستند

زنبور های که فوتبالیست هستند

زنبور های که فوتبالیست هستند

دانشمندان برای نخستین بار در تحقیقی نشان دادند حشرات می توانند مهارت های پیچیده را بیاموزند و آن را بهبود بخشند، در همین راستا آنها به زنبور عسل فوتبال آموختند!

محققان دانشگاه کویین مری لندن به زنبور های عسل بازی فوتبال آموخته اند! محققان به زنبور ها یاد داده اند با پرتاب کردن توپی زرد رنگ داخل یک سوراخ در زمین فوتبال، جایزه ای شیرین دریافت کنند.

این مهارت پیش از این فقط در انسان ها، میمون و سگ ها و پستاندارانی مانند دلفین دیده شده بود. البته پیش از این نشانه هایی از مهارت های شناختی در زنبورها دیده شده بود و آنها می توانند فعالیت های ساده را انجام دهند.

برگرفته از علم دیلی

زنبور

زنبور جانوری متعلق به دسته حشرات و از راسته پرده‌ بالان است. در جهان حدود ۲۰٬۰۰۰ گونه زنبور وجود دارد.زنبور ها گردهٔ گلها را جمع‌ آوری می‌ کنند. این حشره را در همه جای دنیا بجز قطب جنوب می‌ توان یافت .

زندگی زنبور ها

برخی از زنبور ها زندگی اجتماعی دارند. این به آن معنی است که آنها در گروه‌ های سازمان یافته زندگی می کنند. زنبور عسل گونه‌ ای از زنبور ها است که زندگی اجتماعی دارد. زنبورهای عسل در محلی بنام کندو زندگی می کنند.

سه نوع زنبور در کلونی زنبور ها وجود دارد. زنبور ملکه بخاطر اینکه تخم‌گذاری می‌ کند اصلی‌ ترین و مهمترین زنبور کندو می باشد. تنها زنبور ملکه هست که با نیشش می تواند زنبور های ملکهٔ دیگر را نیش بزند.

زنبور ملکه معمولاً مادر زنبور های کارگر است. وقتی که زنبور ملکه جوان است، از شیرهٔ مخصوصی تغذیه می کند. زنبور های کارگر هم مانند زنبور ملکه ماده هستند و وظیفهٔ آنها جمع‌ آوری گرده از گلها و محافظت از کندو می باشد. نوع سوم نیز زنبورهای نر هستند که تنها کارشان بارور کردن (تلقیح) زنبور ملکه است.

امیدواریم که از خواندن زنبور های که فوتبالیست هستند و دانستنی هایی راجب زنبور لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما