ساخت تاتو های الکترونیکی در ژاپن
علمی
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ساخت تاتو های الکترونیکی در ژاپن
ساخت تاتو های الکترونیکی در ژاپن

ساخت تاتو های الکترونیکی در ژاپن

گروهی از محققان ژاپنی تاتو های الکترونیکی چاپی را ساخته اند که می توان به کمک این تاتو ها سطح گلوکز خون انسان را سنجید.با متعجب در ساخت تاتو های الکترونیکی در ژاپن همراه شوید تا اطلاعات بیشتری را درباره این فناوری بدست آورید.

به نقل از نیواطلس، گروهی از محققان دانشگاه واسدای ژاپن تاتو های الکترونیکی را از ورقه های بسیار نازک فیلم های انعطاف پذیر الاستومتریک با ضخامت ۷۵۰ نانومتر ساخته اند. آن ها همچنین بخش های سیمکشی این دستگاه را از جنس نقره انتخاب و چاپ کردند.

سپس سیم کشی های چاپی نقره روی ورقه نازک تاتو قرار داده شدند. همچنین بقیه بخش ها مانند تراشه های مقاوم و ال ای دی ها نیز در سیم کشی کار گذاشته شدند. در نهایت نیز لایه دومی از فیلم روی سیم کشی قرار داده می شود.

این لایه های فیلم نه تنها به یکدیگر بلکه به پوست انسان نیز می چسبند. به گفته محققان این ورقه های نانو ۵۰ مرتبه از مواد مشابه انعطاف پذیرتر هستند.

این روش تولید تاتو های الکترونیکی بسیار ساده است زیرا می توان کل این فرایند را در شرایط معمولی انجام داد. چنین تاتو هایی قابلیت های متعددی دارد از جمله اندازه گیری سطح گلوکز یا الکل موجود در خون انسان.

برگرفته از مهر

امیدواریم از خواندن ساخت تاتو های الکترونیکی در ژاپن این تکنولوژی عجیب و شگفت انگیز لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه اندازی و نصب کلاب هاوس
علمی
نصب کلاب هاوس اندروید + راه اندازی ClubHouse در کمترین زمان

زمان مطالعه: 4 دقیقه نکات پیرامون روم در کلاب هاوس همانطور که از نام clubhouse (خانه ی باشگاه ها)پیداست این برنامه شامل تعداد بسیار زیادی کلوپ است که افراد مختلفی با مضمون های متفاوت آنها را ایجاد کرده اند. این کلاب ها به صورت های public، social و private فعالیت دارند. هر کلاب می …

دستاوردی علمی برای درمان آلزایمر
علمی
دستاوردی علمی برای درمان آلزایمر

زمان مطالعه: 2 دقیقه قبل از این که به ‌دستاوردی برای درمان آلزایمر که توسط پژوهشگران دانشگاه بجنورد به دست آمده است، به پردازیم مروری مختصر به بیماری آلزایمر خواهیم داشت، با متعجب همراه باشید.

رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی
علمی
رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی

زمان مطالعه: 2 دقیقه شرکت ال جی احتمالا سوم اکتبر همراه با معرفی پرچمدار جدید خود، از ساعت هوشمند جدید خود موسوم به “G7” نیز با یک ظاهر ترکیبی جدید رونمایی خواهد کرد.در ادامه در رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی با متعجب همراه شوید تا بیشتر با این ساعت هشومند آشنا شویم.