زمان مطالعه: 2 دقیقه
ساخت تاتو های الکترونیکی در ژاپن

ساخت تاتو های الکترونیکی در ژاپن

ساخت تاتو های الکترونیکی در ژاپن

گروهی از محققان ژاپنی تاتو های الکترونیکی چاپی را ساخته اند که می توان به کمک این تاتو ها سطح گلوکز خون انسان را سنجید.با متعجب در ساخت تاتو های الکترونیکی در ژاپن همراه شوید تا اطلاعات بیشتری را درباره این فناوری بدست آورید.

به نقل از نیواطلس، گروهی از محققان دانشگاه واسدای ژاپن تاتو های الکترونیکی را از ورقه های بسیار نازک فیلم های انعطاف پذیر الاستومتریک با ضخامت ۷۵۰ نانومتر ساخته اند. آن ها همچنین بخش های سیمکشی این دستگاه را از جنس نقره انتخاب و چاپ کردند.

سپس سیم کشی های چاپی نقره روی ورقه نازک تاتو قرار داده شدند. همچنین بقیه بخش ها مانند تراشه های مقاوم و ال ای دی ها نیز در سیم کشی کار گذاشته شدند. در نهایت نیز لایه دومی از فیلم روی سیم کشی قرار داده می شود.

این لایه های فیلم نه تنها به یکدیگر بلکه به پوست انسان نیز می چسبند. به گفته محققان این ورقه های نانو ۵۰ مرتبه از مواد مشابه انعطاف پذیرتر هستند.

این روش تولید تاتو های الکترونیکی بسیار ساده است زیرا می توان کل این فرایند را در شرایط معمولی انجام داد. چنین تاتو هایی قابلیت های متعددی دارد از جمله اندازه گیری سطح گلوکز یا الکل موجود در خون انسان.

برگرفته از مهر

امیدواریم از خواندن ساخت تاتو های الکترونیکی در ژاپن این تکنولوژی عجیب و شگفت انگیز لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما