ساخت کره زمین در 60 سال پیش
کلیپ
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ساخت کره زمین در 60 سال پیش
ساخت کره زمین در 60 سال پیش

ساخت کره زمین در 60 سال پیش

کره زمین یکی از سیارات منظومه شمسی است که پس از عطارد و ناهید سومین سیاره در این منظومه است. ما انسان ها در کره زمین تکامل یافته ایم و این سیاره محلی مناسبی برای زندگی انسان ها است.جالب است بدانید که به اعلام ناسا هفت سیاره شبیه زمین پیدا شده است. همان طور که همه شما از آن آگاهی دارید زمین گرد یا کروی شکل است. حال شاید از خودت بپرسید در سال ها قبل که امکانات و تکنولوژی امروزی نبوده است چگونه ماکت کره زمین را می ساختن تا بیشتر با کره زمین آشنا شوند و به عنوان یک نقشه و راهنما از آن استفاده کنند.

ما امروز در اینجا ویدیویی را برای شما بازدیدکنندگان عزیز آماده کرده ایم که نشان می دهند که در سال 1955 میلادی چگونه ماکت های کره زمین را می ساختند. با متعجب در ساخت کره زمین در 60 سال پیش همراه شوید تا این ویدیو را تماشا کنید.


دانلود با لینک مستقیم

ساخت کره زمین در 60 سال پیش
ساختار سیاره زمین

ساختار سیاره زمین

زمین یک سیاره سنگی است یعنی به جای آنکه مثل سیاره هرمز یک غول گازی باشد، مواد تشکیل دهنده آن از خاک و سنگ ساخته‌ است. زمین در جرم و حجم در میان چهار سیاره سنگی دیگر در منظومه شمسی در جایگاه اول قرار دارد. بهتر است بدانید که زمین در میان آن‌ چهار سیاره از چگالی و گرانش سطحی بیشتر، نیرومند ترین میدان مغناطیسی و سریع‌ ترین سرعت در گردش برخوردار است. گمان می رود که زمین تنها سیاره‌ ای است که صفحه‌ های زمین‌ ساخت بشقابی آن فعال اند.

پوسته زمین

پوسته زمین ساختار لایه ای دارد. این لایه‌ ها باگذشت زمان های بسیار در زمین جابجا می‌ شوند. نزدیک به ۷۱ درصد از سطح زمین با آب شور اقیانوس‌ ها پوشیده شده‌ است و باقی‌ مانده آن را قاره‌ ها و جزیره‌ ها تشکیل می‌ دهند که خود آن‌ ها نیز تعداد زیادی دریاچه و دیگر سرچشمه‌ های آبی را در خود جای داده‌ اند.

امیدواریم از مشاهده ویدیو ساخت کره زمین در 60 سال پیش لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلیپ
1
صدای خروس تا 30 ثانیه

زمان مطالعه: 2 دقیقه صدای خروس تا 30 ثانیه در این کلیپی که برای شما این بار آماده کردیم خروسی به مدت 30 ثایه مدام قوقولی قوقو میکند.این خروس عجیب و غریب،این کار را یک نفس انجام می دهد. دانشجویان دانشگاه Dhaka International University فقط می خندیدند. دانلود با لینک مستقیم امیدواریم از دیدن …

اتفاقی عجیب در ورزش ژیمناستیک
کلیپ
اتفاقی عجیب در ورزش ژیمناستیک

زمان مطالعه: 2 دقیقه ورزش ژمناستیک، ورزشی است که نیازمند قدرت است؛ کسانی که میخواهند این ورزش را دنبال کنند باید انعطاف بدنی ، چابکی و تعادل و هماهنگی در اعضای بدن خود داشته باشند.

تله ای عجیب برای به دام انداختن حیوانات
کلیپ
تله ای عجیب برای به دام انداختن حیوانات

زمان مطالعه: 2 دقیقه امروزه شکارچیان بی رحم هم جوره و با هر ترفندی که شده قصد دارن شکار خود را به دام انداخته تا آن را شکار کنند.در کل شکار به این معناست که، به کشتن یا به دست آوردن موجودی زنده توسط موجود زندهٔ دیگر شکار می گویند.