تاریخی
5
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

شمشیر طلا دوره هخامنشیان

شمشیر طلا که مشاهده می کنید مربوط به دوره هخامنشیان می باشد. قدمت این شمشیر طلایی حدود 400 تا 500 سال پیش از میلاد پیش بینی شده است.

ویژگی شمشیر طلایی هخامنشی

یکی از ویژگی های عجیب این شمشیر دسته این شمشیر است که با دو سر شیر آنچنان آراسته شده است که انگار با دستگاه آن را ساخته اند.این شمشیر طلای دوری هخامنشی به ابعاد 41.27 در 10.47 سانتی متر می باشد. این شمشیر دو هزار و چهارصد ساله در شهر همدان پیدا شده است و هم اکنون در موزه ایران باستان نگه داری می شود.( منبع محل یافته شده و محل نگه داری : تسنیم)

شمشیر طلا دوره هخامنشیان
شمشیر طلایی دوره هخامنشیان
شمشیر طلا دوره هخامنشیان
سر دو شیر در شمشیر طلا دوره هخامنشیان

سخن آخر

اگر شما علاقمند به آثار تاریخی ایران باستان هستید می توانید برای مشاهده این اثر تاریخی دوره هخامنشی به موزه ایران باستان بروید و این شمشیر زیبا و بی نظیر را از نزدیک مشاهده کنید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

سلام
مهران جان شما اگر دوباره متن رو بخونی ما پس از دیدگاه شما محل یافت شده شمشیر و محل نگه داری شمشیر رو نوشتیم.
ممنون از نظر سازنده شما

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاخ گلستان یکی از قدیمی ترین کاخ های ایران
تاریخی
1
کاخ گلستان یکی از قدیمی ترین کاخ های ایران

زمان مطالعه: 3 دقیقه شاید شما جز کسانی باشید که به دفعات متعدد به تهران سفر کرده اند اما کمتر از اماکن تاریخی آن بازدید کرده باشند. دلیل این اتفاق احتمالا این باشد که بیشتر سفرها به شهر تهران کاری است و زمانی برای بازدید از شهر باقی نمی ماند. در ادامه با متعجب همراه باشید تا در شهر تهران شما را با کاخ گلستان یکی از قدیمی ترین کاخ های ایران آشنا کند.

کشف اسبی از عصر یخبندان (عکس)
تاریخی
کشف اسبی از عصر یخبندان (عکس)

زمان مطالعه: 4 دقیقه این اسب باستانی آنقدر سالم بود، که همه دانشمندان این پروژه را شوکه کرد. حتی موهای بینی اسب نیز سالم باقی مانده اند. در ادامه کشف اسبی از عصر یخبندان با ما همراه باشید تا شما را از جزئیات کشف اسب تاریخی از عصر یخبندان آگاه کنیم.

برترین آثار تاریخی شهر اصفهان
تاریخی
3
برترین آثار تاریخی شهر اصفهان

زمان مطالعه: 3 دقیقه ایران کشوری با قدمت زیادی از دوران مختلف است. در ایران شهر های تاریخی فراوانی وجود دارد که هر ساله مقصد گردشگران زیادیست که علاقه مند به تاریخ هستند. اصفهان معروف به نصف جهان، امروز قصد داریم شما را با دو بناری تاریخی اصفهان که جز برترین آثار تاریخی شهر اصفهان هستند آشنا کنیم، در ادامه با متعجب همراه شوید.