شهری با دیواره های سنگی
تاریخی
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شهری با دیواره های سنگی
شهری با دیواره های سنگی

شهری با دیواره های سنگی

شهری با دیوار های سنگی پرداخت داده شده است که مطابق با معماری قدیمی و کلاسیک اینکا ها ساخته شده‌ است.با متعجب همراه شوید تا بیشتر با این شهر باستانی آمریکا جنوبی آشنا شوید.

شهر باستانی ماچو پیچو

شهری با دیواره های سنگی

شهر ماچو پیچو (Machu Picchu) در ۷۰ کیلومتری شمال غربی کوسکو، در بالاترین مکان کوه ماچو پیچو، که در ۲٬۳۵۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته شده است. این اثر از مهم‌ ترین آثار باستان شناسی در آمریکای جنوبی و پربیننده‌ ترین جاذبه توریستی کشور پرو به حساب می آید.از ناحیه بالا، در صخره ماچو پیچو، یک صفحه سنگی عمودی به اندازه ۶۰۰ متر قرار دارد که در نهایت به رودخانه اوروباما می‌ رسد. جالب است بدانید مکان این شهر جزئی از اسرار نظامی بوده‌ است.

شهر ماچو پیچو نزدیک به سال ۱۴۵۰ در ارتفاعات امپراتوری اینکا ها ساخته شده‌ است. این شهر نزدیک به ۱۰۰ سال بعد، در پی پیروزی بر امپراتوری اسپانیا، خالی از سکنه شد.

شهری با دیواره های سنگی
معبد خورشید

نخستین بنای این مجموعه این‌ تی‌ هوآتانا که به معبد خورشید معروف است. این بنا با داشتن اتاقی با ۳ پنجره و در منطقه‌ ای از ماچو پیچو قرار دارد که باستانشناسان آن را منطقه مقدس می‌ نامند.

پیدایش منطقه ماچو پیچو

در طول قرن‌ های اخیر، جنگل‌ های اطراف این منطقه رشد کرده و آن را پوشانده‌ است و به همین علت از نظر ها مخفی مانده‌ است و تنها عدهٔ کمی از وجود آن اطلاع داشته‌ اند. در بیست‌ و چهارم ژوئیه سال ۱۹۱۱ میلادی، شهر باستانی ماچو پیچو به‌ وسیله هیرام بینگهام سوم، تاریخ‌ شناس آمریکایی، در یک سخنرانی در دانشگاه ییل به دنیای غرب معرفی شد.

امیدواریم از خواندن شهری با دیواره های سنگی لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاخ گلستان یکی از قدیمی ترین کاخ های ایران
تاریخی
1
کاخ گلستان یکی از قدیمی ترین کاخ های ایران

زمان مطالعه: 3 دقیقه شاید شما جز کسانی باشید که به دفعات متعدد به تهران سفر کرده اند اما کمتر از اماکن تاریخی آن بازدید کرده باشند. دلیل این اتفاق احتمالا این باشد که بیشتر سفرها به شهر تهران کاری است و زمانی برای بازدید از شهر باقی نمی ماند. در ادامه با متعجب همراه باشید تا در شهر تهران شما را با کاخ گلستان یکی از قدیمی ترین کاخ های ایران آشنا کند.

کشف اسبی از عصر یخبندان (عکس)
تاریخی
کشف اسبی از عصر یخبندان (عکس)

زمان مطالعه: 4 دقیقه این اسب باستانی آنقدر سالم بود، که همه دانشمندان این پروژه را شوکه کرد. حتی موهای بینی اسب نیز سالم باقی مانده اند. در ادامه کشف اسبی از عصر یخبندان با ما همراه باشید تا شما را از جزئیات کشف اسب تاریخی از عصر یخبندان آگاه کنیم.

برترین آثار تاریخی شهر اصفهان
تاریخی
3
برترین آثار تاریخی شهر اصفهان

زمان مطالعه: 3 دقیقه ایران کشوری با قدمت زیادی از دوران مختلف است. در ایران شهر های تاریخی فراوانی وجود دارد که هر ساله مقصد گردشگران زیادیست که علاقه مند به تاریخ هستند. اصفهان معروف به نصف جهان، امروز قصد داریم شما را با دو بناری تاریخی اصفهان که جز برترین آثار تاریخی شهر اصفهان هستند آشنا کنیم، در ادامه با متعجب همراه شوید.