زمان مطالعه: 2 دقیقه
شهری با دیواره های سنگی

شهری با دیواره های سنگی

شهری با دیواره های سنگی

شهری با دیوار های سنگی پرداخت داده شده است که مطابق با معماری قدیمی و کلاسیک اینکا ها ساخته شده‌ است.با متعجب همراه شوید تا بیشتر با این شهر باستانی آمریکا جنوبی آشنا شوید.

شهر باستانی ماچو پیچو

شهری با دیواره های سنگی

شهر ماچو پیچو (Machu Picchu) در ۷۰ کیلومتری شمال غربی کوسکو، در بالاترین مکان کوه ماچو پیچو، که در ۲٬۳۵۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته شده است. این اثر از مهم‌ ترین آثار باستان شناسی در آمریکای جنوبی و پربیننده‌ ترین جاذبه توریستی کشور پرو به حساب می آید.از ناحیه بالا، در صخره ماچو پیچو، یک صفحه سنگی عمودی به اندازه ۶۰۰ متر قرار دارد که در نهایت به رودخانه اوروباما می‌ رسد. جالب است بدانید مکان این شهر جزئی از اسرار نظامی بوده‌ است.

شهر ماچو پیچو نزدیک به سال ۱۴۵۰ در ارتفاعات امپراتوری اینکا ها ساخته شده‌ است. این شهر نزدیک به ۱۰۰ سال بعد، در پی پیروزی بر امپراتوری اسپانیا، خالی از سکنه شد.

شهری با دیواره های سنگی

معبد خورشید

نخستین بنای این مجموعه این‌ تی‌ هوآتانا که به معبد خورشید معروف است. این بنا با داشتن اتاقی با ۳ پنجره و در منطقه‌ ای از ماچو پیچو قرار دارد که باستانشناسان آن را منطقه مقدس می‌ نامند.

پیدایش منطقه ماچو پیچو

در طول قرن‌ های اخیر، جنگل‌ های اطراف این منطقه رشد کرده و آن را پوشانده‌ است و به همین علت از نظر ها مخفی مانده‌ است و تنها عدهٔ کمی از وجود آن اطلاع داشته‌ اند. در بیست‌ و چهارم ژوئیه سال ۱۹۱۱ میلادی، شهر باستانی ماچو پیچو به‌ وسیله هیرام بینگهام سوم، تاریخ‌ شناس آمریکایی، در یک سخنرانی در دانشگاه ییل به دنیای غرب معرفی شد.

امیدواریم از خواندن شهری با دیواره های سنگی لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما