زمان مطالعه: 2 دقیقه

صدای خروس تا 30 ثانیه

در این کلیپی که برای شما این بار آماده کردیم خروسی به مدت 30 ثایه مدام قوقولی قوقو میکند.این خروس عجیب و غریب،این کار را یک نفس انجام می دهد. دانشجویان دانشگاه Dhaka International University فقط می خندیدند.

دانلود با لینک مستقیم

امیدواریم از دیدن کلیپ لذت برده باشید.

از خروس ها بیشتر بدانیم

مجله مهر: خروس‌ ها موجودات عجیب و غریب و پیچیده‌ای هستند.موجوداتی که زندگی پر فراز و نشیبی دارند. پرنده ای با سینه‌ ای که همیشه نیم متر جلوتر از خودش حرکت می‌ کند و آموزشش می‌ دهند تا با هم‌ن وعش بجنگد و خون و خون ریزی کند. صدای خروس ها گاهی اوقات بسیار زننده است مخصوصا دم ظهر ها.اینکه خروس‌ ها اصلا وارد مرغ داری نمی‌ شوند و قبل از آن غذای حیوانات خانگی دیگر می‌ شوند تا شایعاتی در مورد تاج خروس که می‌ گویند در تهیه سوسیس و کالباس از آن استفاده می‌ شود.

انواع خروس

خروس‌ها انواع مختلفی دارند. شاید بیشتر از ۱۰۰ نژاد خروس باشد که ما دو سه گونه‌ اش را در زندگی‌ مان دیده باشیم. بعضی تزئینی‌ اند. بعضی‌ هایشان حکم نگهبان مرغداری را دارند و بیشترشان برای جوجه کشی و این جور کارها استفاده می‌ شوند.خیلی از خروس‌ هایی که دیده‌ایم نژاد اصلی نیستند و حاصل ذوق و قریحه‌ی صاحب‌ شان هستند! مثلا یک مرغ نژاد مینیاتور را می‌ اندازند کنار یک خروس لاری. حاصل می‌ شود یک جوجه سیکس پک و ته ریش دار اما جنگجو و قلدر!

گوشت خروس؛ بخوریم؟ نخوریم؟

جدا اگر روی تابلوی یک فست فود نوشته شده باشد «خروس بریان» ، اصلا رغبتی به خوردن آن پیدا می‌ کنید؟ احتمالا جواب منفی است. اما باید بدانید که در کشتارگاه‌ها، مرغ و خروس‌ها با هم کشته می‌شوند و وارد بازار می‌ شوند. البته مسئول یکی از کشتارگاه‌ های اطراف تهران، این قضیه را کاملا رد می‌ کند و می‌ گوید که اصلا هیچ خروسی ازمرغداری وارد کشتارگاه نمی‌ شود.

سخن آخر

گوشت خروس خوشمزه‌تر و زود هضم‌ تر از گوشت مرغ است. اما اینکه مرغدارها از فروش خروس‌ ها خودداری می‌ کنند، شاید بخاطر این باشد که از خروس‌ ها برای جوجه کشی‌ های بعدی استفاده می‌کنند. البته گوشت خروس خوب است، اما نه هر خروسی. خروس‌ های لاری و جنگجو گوشت سفت و سیاهی دارند. آن ‌هم بخاطر استرسی است که موقع مبارزه به آنها وارد می‌شود.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما