زمان مطالعه: 3 دقیقه
طبیعت زیبا بهار در کشور ژاپن

طبیعت زیبا بهار در کشور ژاپن

طبیعت زیبا بهار در کشور ژاپن

کشور ژاپن جذابیت ها و زیبایی های فوق العاده ای دارد که همواره هم جشنواره های مختلفی مربوط به طبیعت این کشور تاریخی و فرهنگی در سراسر جهان ساخته و برگزار می شود. نمونه ی جذاب این جش ها، جشن شکوفه های گیلاس است که در نزدیکی های فصل بهار، قبل از شکفتن ساکورا برگزار می شود و در آن درختان آلو تو ژاپن به گل می نشینند.

تنها کاری که وقتی در این جشن هستید می توانید انجام بدهید و صحنه های زیبای این درختان رو در ذهن ماندگار کنید، عکاسی هست که میتونید سوژه های ناب و زیبا را  به راحتی شکار کنید. “هیدنوبو سوزوکی” عکاس خوش ذوق ژاپنی است که به ثبت اتفاقات بهاری و بهار در ژاپن که زادگاهش هم هست، علاقه فراوانی نشان داده است، که از دیدگاه این فرد شکفتن شکوفه های آلو، بهترین زمان برای عکاسی در بهار است.

شکوفتن شکوفه ها تو ژاپن معروف ترین رویداد است و عطر خوش بوی آلو در این مکان هر بازدید کننده ای را قطعا به ذوق می آورد. این مناظر هیجان انگیز، ذوق این عکاس ماهر رو دو چندان میکند و او را ترغیب میکند تا هرچه زودتر دست به دوربین شود و نمای فوق العاده این طبیعت ناب رو با جلوه های بیشتری ثبت و ضبط کند.

زمان سفر به ژاپن

فصل بهار بهترین زمان برای سفر به ژاپن است و شما می توانید با تماشای مکان های مختلف این کشور شگفت زده بشوید. وزش نسیم دلپذیر در باغ های ژاپن که عطر مسحور کننده ی هزاران شکوفه های سفید و صورتی گیلاس رو به شما می رساند، می تواند انرژی مثبت روحتان رو کامل کند. در ادامه شما رو دعوت میکنیم تا  به تماشای این مناظر زیبا به استقبال بهار بروید.

طبیعت زیبا بهار در کشور ژاپن

طبیعت زیبا بهار در ژاپن

طبیعت زیبا بهار در کشور ژاپن

طبیعت زیبا بهار در ژاپن

طبیعت زیبا بهار در کشور ژاپن

طبیعت زیبا بهار در ژاپن

برگرفته از مجله همگردی

پوشش گیاهی در ژاپن

در ژاپن بین ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ گونه گیاهی وجود دارد. در فرهنگ ژاپنی برخی گیاهان دارای معانی نمادینی هستند. به عنوان مثال شکوفه‌ های گیلاس یا «ساکورا» نمایانگر زیبایی کوتاه مدت و درخت کاج یا ماتسو نماد عمر طولانی است. در غذا های ژاپنی نه تنها از میوه ها و حبوبات بلکه حتی از برخی از گل ها و برگ ها نیز استفاده می‌ شود.

امیدواریم از خواندن طبیعت زیبا بهار در کشور ژاپن و پوشش گیاهی ژاپن لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما