زمان مطالعه: 2 دقیقه
طراحی بلندترین سازه چوبی جهان

طراحی بلندترین سازه چوبی جهان

طراحی بلندترین سازه چوبی جهان

طراحی این گونه ساختمان ها بلند بسیار دشوار است. یک معمار خوش فکر ژاپنی بلندترین سازه ترکیبی چوب و سیمان جهان را برای شهر ونکوور کانادا طراحی کرده است.به نقل از نیواطلس، شیگرو بان معمار ژاپنی برای طراحی خلاق با مقوا و چوب، تهیه سرپناه اضطراری از مواد ارزان شهرت داد. درهمین راستا او پروژه احداث ساختمانی از چوب و شیشه و سیمان واقع در ونکور کانادا را طراحی کرده است. این ساختمان بلندترین سازه ترکیبی چوب و سیمان است که در جهان ساخته می شود. با ما در طراحی بلندترین سازه چوبی جهان همراه شوید.

طراحی بلندترین سازه چوبی جهان

بلندترین برج چوبی و سیمانی در جهان

بلندترین برج چوبی و سیمانی

پروژه ساخت برج چوبی (Terrace House) نام گرفته است. این برج مسکونی ترکیبی دارای طرحی زاویه دار است که به طور نامحسوس با محیط خود هماهنگ می شود. این برج ۲۰طبقه خواهد بود. علاوه بر آن فضایی برای فروشگاه در طبقه اول و سه طبقه پارکینگ زیر زمینی نیز در نظر گرفته شده است. ۱۲ طبقه اولیه ساختمان از سیمان و فولاد ساخته می شوند. اما نمای بیرونی و کف ۷ طبقه بعدی از چوب هستند. البته پایه این طبقات نیز فولاد و سیمان است تا با قوانین ساخت و ساز همخوانی داشته باشد. هنوز مشخص نیست احداث ساختمان چه زمانی آغاز می شود اما در ماه های آتی جزییات بیشتری از پروژه اعلام خواهد شد.

طراحی بلندترین سازه چوبی جهان

مرکز شهر ونکوور در کانادا

درباره شهر ونکوور

ونکوور شهری واقع در استان بریتیش کلمبیا در کشور کانادا است. این شهر بندرگاهی مهم و بزرگترین کلانشهر غرب کانادا (سومین در کل کشور) است. جمعیت ونکوور در سال ۲۰۰۶ میلادی ۵۸۷٬۸۹۱ نفر و جمعیت کلان‌ شهر (ونکوور و حومه) ۲٬۱۸۰٬۷۳۷ نفر بوده است. ونکوور بین خلیج بورارد در شمال و دلتای رودخانه فریزر در جنوب قرار گرفته است. آب و هوای ونکوور معتدل است. میانگین حداکثر دما در گرم‌ ترین ماه (اوت) به ۲۲ و میانگین حداقل هوا در سرد ترین ماه (ژانویه) به ۰/۵ درجه سانتی‌ گراد می‌ رسد.

برگرفته از خبرگزاری مهر و تارگت گروپ

امیدواریم از خواندن طراحی بلندترین سازه چوبی جهان لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما