زمان مطالعه: 2 دقیقه
عجایب ورزش بر میل جنسی

عجایب ورزش بر میل جنسی

عجایب ورزش بر میل جنسی

به نقل از «بریزبن تایمز»، تحقیقات پیشین نشان از اثر مثبت ورزش بر میل جنسی داشتند. اما در تحقیقی که در دانشگاه کارولینای شمالی انجام شده است، مشخص شده که افرادی که شدت تمرینات ورزشی‌شان کم تا متوسط است، میل جنسی بیشتری نسبت به افرادی دارند که تمرینات شدیدتری انجام می‌ دهند. به همین ترتیب، آن‌ هایی که برای مدتی کوتاه تا متوسط ورزش می‌ کنند میل جنسی‌ شان بیشتر از افرادی است که ورزششان بیشتر طول می‌ کشد.

عجایب ورزش بر میل جنسی

عجایب ورزشی

در مقاله محققان آمده است: «بالا رفتن شدت تمرینات و مدت زمان تمرینات به صورت مداوم همراه است با کاهش میل جنسی در مردان.»
پروفسور فرانسیس کوییرک، مدیر این تحقیق گفته که این اولین باری نیست که اثر منفی ورزش استقامت روی میل جنسی نشان داده می‌شود. او می‌گوید این مساله دو عامل روانی و فیزیکی دارد. مشخص شده که ورزش شدید اثر منفی روی تستوسترون می‌ گذارد، و به این ترتیب میل جنسی و تعداد اسپرم‌ها را کم می‌ کند.

برگرفته از سلامانه

میل جنسی

یک نوع حالت انگیزشی و علاقه به موضوعات و فعالیت های جنسی است و یا می‌ توان آن را خواست، یا نیاز یا اجبار به جستجوی موضوعات جنسی یا درگیر شدن در فعالیت های جنسی نامید. میل جنسی، کشش جنسی و شهوت را می‌ توان مترادف با تمایل جنسی دانست. تمایل جنسی می‌ تواند از طریق تصورات یا خیال‌ پردازی شهوانی و یا از طریق دیدن شخص جذاب برانگیخته شود.

امیدواریم از خواندن عجایب ورزش بر میل جنسی لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما