زمان مطالعه: 2 دقیقه
عدد سیزده چرا نحس است؟

عدد سیزده چرا نحس است؟

عدد سیزده چرا نحس است؟

شاید برای شما هم این این فکر به وجود آمده باشد که علت نحس بودن عدد 13 در چیست. پژوهشگران بر این عقیده اند که ۱۰ درصد جمعیت کشور آمریکا از عدد ۱۳ می ترسند و هرساله ترس از سیزدهمین جمعه سال نیز افزایش قابل ملاحظه می یابد. ترس از عدد ۱۳ سالانه بیش از ۸۰۰ میلیون دلار به اقتصاد آمریکا صدمه میزند. عدد ۱۳ بر روی تصمیمات مردم اثر بدی گذاشته است. بیشتر مردم بخاطر این عدد برنامه ازدواج خود را بهم میزنند و یا به سفر نمی روند. اما به راستی چه چیزی در مورد عدد ۱۳ انقدر نحس و شوم است؟ با ما در عدد سیزده چرا نحس است؟ همراه باشید تا جواب این سوال را بیابید.

عدد سیزده چرا نحس است؟

علت نحس بودن عدد سیزده

نحس بودن عدد سیزده (13)

یک افسانه بر این عقیده است که ترس از عدد ۱۳ یکی از قدیمی ترین ترس های جهان محسوب می شود. قانونی به نام هامورابی، قانونی باستانی و بسیار سنگین بود و سیزدهمین قانون آن مجموعه ای از کارهایی بود که نباید انجام می گرفت.

ریاضی دانان و دانشمندان بر این باورند که عدد ۱۲ در دنیای باستان کامل ترین عدد بوده است.سومری ها در دوران باستان تقویمی را بر اساس عدد ۱۲ طراحی کرده بودند که امروزه نیز استفاده می شود.بیشتر تقویم های امروزی نیز بر اساس ماه های دوازده گانه طراحی شده اند.

علت های ترس از عدد سیزده (13)

دوازده عدد کامل است ولی سیزده برای بسیاری از افراد ترسناک و غیر معمول است. این ترس دو علت عمده دارد. هر دوی این علت به دوران باستان باز می گردد. در انجیل آمده است که یهودا اسخریوطی در شام آخر عیسی مسیح(ع) سیزدهمین مهمان بود. یهودا کسی بود که به عیسی(ع) خیانت کرد و بخاطر تعدادی سکه جای حضرت مسیح را لو داد و باعث به صلیب کشیدن پیغمبر خدا شد.

یک افسانه نروژی بر این باور است که سیزدهمین خدای شیطان از آسمان ها به زمین آمده و باعث گمراهی انسان ها شده است. این نیروی شیطانی باعث از بین رفتن تعادل در طبیعت شده است. تا آنجا که ما فهمیدیم ترس از عدد ۱۳ بیشتر در دنیای غرب است. در کشورهایی مانند مصر این عدد نماد خوش شانسی است. در بسیاری از کشورهای آسیا این عدد مورد استفاده هتل هاست زیرا باور دارند که برای آنها برکت به هدیه می آورد.

برگرفته از شگفتی های تاریخ

امیدواریم از خواندن عدد سیزده چرا نحس است؟ لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما