زمان مطالعه: 3 دقیقه
عروسک های نمدی رنگارنگ

عروسک های نمدی رنگارنگ

عروسک های نمدی رنگارنگ

یک بانوی هنرمند ایرانی ساکن شهرستان گنبدکاووس در استان گلستان بنام زینب حمیدیان که برای پر کردن اوقات فراغت خود به سراغ خلق آثار هنری دست دوز و کودکانه رفته و به گفته خود با خلق هر اثر، کودک درون خود را در آن میبیند و شادی کودکانه ایی او را  به وجد میاورد. دوخت عروسک های نمدی برای من هم تفریح و هم یک پول توجیبی کوچک از بابت سفارش هایی است که میگیرم. پس حتی میتونید در این کار علاوه بر کار هنری بطور جدی در کنارش درآمدزایی هم داشته باشید. با متعجب در عروسک های نمدی رنگارنگ همراه شوید تا بیشتر با عروسک های نمدی و آثار این هنرمند آشنا شوید.

گفتگویی با هنرمند (زینب حمیدیان)

من برای دوخت و دوز این عروسک ها هیچ دوره و کلاسی نرفته ام شما هم اگر مقداری ذوق هنری داشته باشید می توانید خیلی راحت از پس این کار برایید. برای تهیه طرح الگو ها من هم از گوگل کمک می گیرم و هم از نمای اصلی عروسک ها و نقاشی ها و اسباب بازی های دوروبرم و طرحی رو که می خواهم بدوزم را روی کاغذ با مداد الگویش را میکشم و بعد روی پارچه نمدی برش میدهم.

عروسک های نمدی رنگارنگ

عروسک های نمدی دندونی

موارد استفاده از عروسک های نمدی

برای دوخت این عروسک های زیبا که ارزش اصلی آن ها بخاطر دست دوز بودن آنها است وسایل اولیه ساده و ارزونی هم مورد نیاز است.وسایل مورد نیاز:پارچه نمدی،نخ و سوزن،قیچی،لایکو برای پر کردن عروسک ها،چسب حرارتی برای چسباندن عروسک ها به حلقه نمدی،گاها در صورت نیاز انواع روبان،دکمه های رنگی،چشم عروسک هم نیاز است. با استفاده از این پارچه های نمدی می توانید انواع گیفت را برای مجالس مختلف مثل تولد،سیسمونی، دندونی و حتی برای بله برون بدوزید.

عروسک های نمدی رنگارنگ

عروسک های نمدی از حیوانات

ویژگی های عروسک های نمدی

پارچه های نمدی به این دلیل که بعداز برش قیچی تارو پودش از هم باز نمیشود بهترین گزینه برای دوختودوز با دست هستند پس میبینید که احتیاجی به چرخ خیاطی هم نیست دوخت این عروسک ها با دوخت کوک ساده و دوخت دوندون موشی انجام می شود که دوخت دوم بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد به این علت که کار تمیزتر انجام می شود. پارچه های نمدی در انواع رنگ های بسیار شاد و با قیمت پایین در خرازی ها موجود هستند.

عروسک های نمدی رنگارنگ

عروسک های نمدی رنگارنگ

عروسک های نمدی رنگارنگ

عروسک های نمدی از حیوانات

امیدواریم از مشاهده عروسک های نمدی رنگارنگ لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما