زمان مطالعه: 3 دقیقه
عکاسی در این شهر ممنوع شد

عکاسی در این شهر ممنوع شد

عکاسی در این شهر ممنوع شد

یکی از مسائل که در گردشگری امروز مهم شده است، بازتاب تجربیات مسافران در شبکه‌ های اجتماعی است که به ویژه با ثبت تصاویر، رنگ و بویی دیگر به خود گرفته است. این موضوع باعث تصویب قانونی جدید در برگان سوئیس شده است. در میان شبکه‌های اجتماعی امروز و به ویژه در شبکه‌ ی اینستاگرام، شاهد تولد فرمی جدید از گردشگری هستیم که به نوعی با تجربیات دیگران در ارتباط است. در واقع مردم به سفر می‌روند و تجربه‌های خود را در قالب تصاویر رنگارنگ با دیگر کاربران دنیای مجازی به اشتراک می‌گذارند و این گونه است که خیلی‌ها بدون سفر کردن، از جاذبه‌ های توریستی دیگر کشورها باخبر می‌ شوند.

عکاسی در این شهر ممنوع شد

این تصاویر گاهی چنان چشم‌ نواز و مسحور کننده هستند که حتی باعث وسوسه شدن مردم برای مسافرت کردن به دیگر نقاط دیدنی جهان می‌ شوند و البته در این میان آن عده که شانس چنین سفرهایی را ندارند هم ناخشنود و چه بسی با حسادت به تماشای این تصاویر می‌نشینند و درست چنین مسئله‌ای باعث وضع قانونی عجیب در یکی از نقاط گردشگری زیبای کشور سوئیس شده است. با مرور این قانون جدید، همراه ما باشید.

عکاسی در این شهر ممنوع شد

شهر برگان سوئیس

سفر به کشور سوئیس

اگر تا به حال شانس بازدید از کشور سوئیس نصیب‌ تان شده، ممکن است اوقات خوشی را صرف عکاسی کردن از چشم‌ اندازهای زیبا و مسحور کننده این کشور خوش آب و هوا و سرسبز اروپایی کرده باشید. در این میان بسیاری به سرعت تصاویر ثبت شده‌ی خود را در شبکه‌ های اجتماعی قرار داده و این گونه لحظه لحظه‌ی مسافرت خود را با دیگران به اشتراک می‌ گذارند، تصاویری که ناخودآگاه عده‌ ای را به حسادت وا می‌ دارند.

عکاسی در این شهر ممنوع شد

عکس گرفتن ممنوع

به تازگی یکی از شهرهای سوئیس سیاستی متفاوت را در پیش گرفته که انتشار این گونه تصاویر غبطه‌ آور را با مشکل مواجه کرده است. در برگان (Bergun) قانونی جدید وضع شده که به موجب آن عکاسی کردن از مناظر شهری ممنوع اعلام شده و تخلف از آن پیگرد قانونی دارد!

مقامات شهر در تأیید این اقدام خود اعلام کردند که عکاسی کردن از چشم‌ انداز های زیبای این شهر و به اشتراک گذاشتن آنها در شبکه‌ های اجتماعی، ممکن است باعث ایجاد احساس نارضایتی و ناخشنودی آن دسته از مردمی شود که شانس بودن در آن نقاط را ندارند. سرپیچی از این قانون بی‌ جواب باقی نمانده و خاطیان حتی ممکن است به پرداخت جریمه‌ی ۵ دلاری برای هر تصویر محکوم شوند.

سخن آخر

باید منتظر بود و دید پیامد وضع این قانون، چه سرنوشتی برای صنعت گردشگری این منطقه به همراه خواهد داشت؟

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا شما نیز با شهردار و ساکنان این دهکده موافقید؟

برگرفته از کجا رو

امیدواریم از خواندن عکاسی در این شهر ممنوع شد لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما