زمان مطالعه: 2 دقیقه
عکس های کمتر دیده شده از بال حشرات

عکس های کمتر دیده شده از بال حشرات

عکس های کمتر دیده شده از بال حشرات

بیشتر حشرات بال های دارند که از آن برای پرواز استفاده می کنند. سرعت بال زدن در حشرات هنگام پرواز به قدری بالا است که با چشم قادر به مشاهده آن نیستیم از این رو همیشه در ذهن ما این سوال بی پاسخ می ماند که بال های حشرات چه رنگی دارد، ضخامت یا اندازه آن ها چه قدر است و در مجموع چگونه هستند. متعجب قصدر دارد در این مطلب عکس های کمتر دیده شده از بال حشرات برای شما به نمایش بگذارد پس با ما تا آخرین این مطلب همراه شوید.

حشرات

حشرات تقریباً در همه نقاط روی زمین یافت می‌ شوند و همچنین می‌ توان آن‌ ها را در آب‌ های شیرین نیز پیدا کرد. حشرات اولین حیوانات پرنده‌ اند که در روی زمین به وجود آمدند. حدود یک میلیون گونه مختلف از حشرات در جهان توسط دانشمندان شناسایی و نام‌ گذاری شده‌ است.

بال حشرات

عکس های کمتر دیده شده از بال حشرات

بال حشرات

تصویر که در بالا مشاهده می کنید مربوط به یک سنجاقک است که از روی بال های آن برای بهتر متوجه شدن چگونی بال ها عکس آن گرفته شده است. همان طور که در تصویر مشخص است با کمی دقت متوجه می شوید که بال های سنجاقک از چند ضلعی هایی مثل؛ مستطیل، مثلث، پنچ ضلعی و … ساخته شده است.

عکس های کمتر دیده شده از بال حشرات

بال حشرات

سنجاقک

سریعترین حشره پرنده از نظر سرعت نیز به Odonata گونه‌ ای سنجاقک استرالیایی تعلق دارد. با توجه به نحوه زندگی در مراحل لاروی و بالغ و خصوصیت شکارگری دارای شرایط اختصاصی و اندام های شکارگر ویژه‌ ای اند. شکل پاها در این گروه به صورت سبد درآمده است تا راحت تر شکار را در بر بگیرد قطعات دهانی به صورت جونده بسیار قوی می‌ باشد.

جالب است بدانید که برای ساخت توربین های بادی از بال موجوداتی مانند سنجاقک الهام گرفته شده است.

امیدواریم از مشاهده عکس های کمتر دیده شده از بال حشرات لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما