قدیمی ترین گیاه جهان در هند

The-oldest-plants-in-the-world
قدیمی ترین گیاه جهان در هند
قدیمی ترین گیاه جهان در هند

قدیمی ترین گیاه جهان در هند

در صخره های باستانی هند گیاهانی شبیه جلبک وجود دارد که به نظر می رسد مربوط به ۱.۶ میلیارد سال قبل است.
محققان موزه تاریخ طبیعی سوئد، فسیل هایی به قدمت ۱.۶ میلیارد سال کشف کرده اند که احتمال می رود جلبک قرمز باشند. دانشمندان دو نوع فسیل شبیه جلبک قرمز را در صخره های «چیتراکوت» در مرکز هند کشف کرده اند. یکی از آنها رشته رشته و دیگری شامل بخش هایی گوشت آلود است. آنها توانستند ساختار مولکولی متمایز این فسیل ها را ببینند.

البته استفان بنگستون از موزه تاریخ طبیعی سوئد می گوید: نمی توان به طور کامل و با دقت ساختار فسیلی با این قدمت را تشریح کرد زیرا دی ان ایی از آن باقی نمانده اما ویژگی های آن با خصوصیات جلبک قرمز همخوانی دارد.

کشف فسیل گیاهان ۱.۶ میلیارد ساله نشان می دهد حیات موجودات پیشرفته چندمولکلولی سریع تر از زمانی شکل گرفته که قبلا تصور می شد./مهر


جلبک قرمز

قدیمی ترین گیاه جهان در هند

جلبک قرمز یکی از قدیمی‌ ترین گروه‌ های جلبک‌ های یوکاریوت است که با وجود ۵.۰۰۰ تا ۶.۰۰۰ گونه از بزرگترین گروه‌ ها می‌ باشد. این گروه از چندسلولی‌ های هستند که در اقیانوس‌ها رشد می‌ کنند و بخش قابل توجهی از این گروه را جلبک دریایی تشکیل می‌ دهد. منابع قابل توجه دیگری نیز وجود دارند که تعداد گونه‌ های این گروه را تا ۱۰.۰۰۰ گونه می‌ دانند.

جلبک‌ های قرمز دارای مشخصات و ویژگی‌ های بخصوصی است که از آنها می‌توان به وجود سلول‌های یوکاریوتی بدون وجود تاژک و میانک، استفاده از نشاسته فلوریدن به عنوان غذا، استفاده از فیکوبیلی پروتئین در رنگدانه‌ ها (که موجب قرمز شدن رنگ آنها می‌ شود.) و انجام فتوسنتز بدون داشتن شبکه آندوپلاسمی خارجی اشاره نمود. اکثر جلبک‌ های قرمز علاوه بر پرسلولی بودن، میکروسکپی و دریایی می‌ باشند و از تولید مثل جنسی استفاده می‌ کنند.

 امیدواریم از خواندن قدیمی ترین گیاه جهان در هند لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

مجله اینترنتی متعجب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *