قدیمی ترین گیاه جهان در هند
علمی
قدیمی ترین گیاه جهان در هند
قدیمی ترین گیاه جهان در هند

قدیمی ترین گیاه جهان در هند

در صخره های باستانی هند گیاهانی شبیه جلبک وجود دارد که به نظر می رسد مربوط به ۱.۶ میلیارد سال قبل است.
محققان موزه تاریخ طبیعی سوئد، فسیل هایی به قدمت ۱.۶ میلیارد سال کشف کرده اند که احتمال می رود جلبک قرمز باشند. دانشمندان دو نوع فسیل شبیه جلبک قرمز را در صخره های «چیتراکوت» در مرکز هند کشف کرده اند. یکی از آنها رشته رشته و دیگری شامل بخش هایی گوشت آلود است. آنها توانستند ساختار مولکولی متمایز این فسیل ها را ببینند.

البته استفان بنگستون از موزه تاریخ طبیعی سوئد می گوید: نمی توان به طور کامل و با دقت ساختار فسیلی با این قدمت را تشریح کرد زیرا دی ان ایی از آن باقی نمانده اما ویژگی های آن با خصوصیات جلبک قرمز همخوانی دارد.

کشف فسیل گیاهان ۱.۶ میلیارد ساله نشان می دهد حیات موجودات پیشرفته چندمولکلولی سریع تر از زمانی شکل گرفته که قبلا تصور می شد./مهر


جلبک قرمز

قدیمی ترین گیاه جهان در هند

جلبک قرمز یکی از قدیمی‌ ترین گروه‌ های جلبک‌ های یوکاریوت است که با وجود ۵.۰۰۰ تا ۶.۰۰۰ گونه از بزرگترین گروه‌ ها می‌ باشد. این گروه از چندسلولی‌ های هستند که در اقیانوس‌ها رشد می‌ کنند و بخش قابل توجهی از این گروه را جلبک دریایی تشکیل می‌ دهد. منابع قابل توجه دیگری نیز وجود دارند که تعداد گونه‌ های این گروه را تا ۱۰.۰۰۰ گونه می‌ دانند.

جلبک‌ های قرمز دارای مشخصات و ویژگی‌ های بخصوصی است که از آنها می‌توان به وجود سلول‌های یوکاریوتی بدون وجود تاژک و میانک، استفاده از نشاسته فلوریدن به عنوان غذا، استفاده از فیکوبیلی پروتئین در رنگدانه‌ ها (که موجب قرمز شدن رنگ آنها می‌ شود.) و انجام فتوسنتز بدون داشتن شبکه آندوپلاسمی خارجی اشاره نمود. اکثر جلبک‌ های قرمز علاوه بر پرسلولی بودن، میکروسکپی و دریایی می‌ باشند و از تولید مثل جنسی استفاده می‌ کنند.

 امیدواریم از خواندن قدیمی ترین گیاه جهان در هند لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دستاوردی علمی برای درمان آلزایمر
علمی
دستاوردی علمی برای درمان آلزایمر

قبل از این که به ‌دستاوردی برای درمان آلزایمر که توسط پژوهشگران دانشگاه بجنورد به دست آمده است، به پردازیم مروری مختصر به بیماری آلزایمر خواهیم داشت، با متعجب همراه باشید.

رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی
علمی
رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی

شرکت ال جی احتمالا سوم اکتبر همراه با معرفی پرچمدار جدید خود، از ساعت هوشمند جدید خود موسوم به “G7” نیز با یک ظاهر ترکیبی جدید رونمایی خواهد کرد.در ادامه در رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی با متعجب همراه شوید تا بیشتر با این ساعت هشومند آشنا شویم.

کوله ای که در حال راه رفتن شما را ماساژ می دهد
علمی
کوله ای که در حال راه رفتن شما را ماساژ می دهد

یک شرکت تجاری از تولید کوله ای خبر داده که هم از ظرفیت بالایی برای حمل اقلام سنگین برخوردار است و هم می تواند مالک خود را ماساژ دهد تا خستگی از تن وی در برود.