قلعه های تاریخی لیسبون پرتغال

قلعه های تاریخی لیسبون پرتغال
تاریخی
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
قلعه های تاریخی لیسبون پرتغال
قلعه های تاریخی لیسبون پرتغال

قلعه های تاریخی لیسبون پرتغال

بیشتر قلعه های پرتغالی شاید آن ظاهر افسانه ای و خیال انگیز قلعه های اروپایی را نداشته باشند اما بسیار متفاوت و زیبا هستند، بیشتر این قلعه ها با سنگ هایی از رنگ بژ با ته رنگ نارنجی و قهوه ای ساخته شده اند که به آن ها جلوه ای برنزی داده است. وقتی شانس سفر به لیسبون به شما رو آورده، گشت و گذار در یکی از قلعه های نزدیک لیسبون راهی لذت بخش برای برانگیخته شدن احساس است. با ما در قلعه های تاریخی لیسبون پرتغال همراه باشید می خواهیم از قلعه های نزدیک شهر لیسبون بگوییم.

1-برج بلم

قلعه های تاریخی لیسبون پرتغال
برج بلم

اگر تا حالا عکس های زیادی از پرتقال را تماشا کرده اید احتمالا عکس برج بلم را هم دیده اید جون این جاذبه شهر لیسبون به عنوان سمبل کشور پرتغال شناخته می شود. این قلعه قرن ۱۶ با برج دید بانی زیبا و پیچیده خود در رودخانه تاقوس قرار گرفته و در گذشته از بندر لیسبون در مقابل مهاجمان دریایی محافظت می کرد، وقتی کاشفان پرتغالی تصمیم گرفتند که در قرن ۱۶ به دور دنیا سفر کنند آخرین چیزی که از این شهر دیدند همین برج بود. این برج در منطقه بلم در غرب مرکز شهر قرار دارد و پربازدید ترین جاذبه گردشگری لیسبون است، ورود به این قلعه تا ساعت ۲ ظهر روز یکشنبه رایگان است.

2-قلعه اوبیدوس

قلعه های تاریخی لیسبون پرتغال
قلعه اوبیدوس

قلعه اوبیدوس در قرن ۱۲ ساخته شده این قلعه به نام «هدیه ازدواج» هم معروف است چون پادشاه در سال ۱۲۸۲ آن را به عروس خود هدیه داد، قلعه قرون وسطی ای اوبیدوس در بالای تپه ای قرار دارد و دیوارهای آن دهکده اوبیدوس را احاطه کرده است و می توان بر روی دیوارهای دور دهکده راه رفت. این قلعه ذوزنقه ای شکل از برج های بزرگ و حیاطی محصور تشکیل شده است و از نمونه های اولیه معماری قرون وسطایی است. در این قلعه هتلی لوکس قرار دارد و فاصله آن تا شهر لیسبون یک ساعت رانندگی است.

3-قلعه مورز

قلعه مورز در فاصله ۳۰ کیلومتری لیسبون در شهر کوچک سینترا قرار دارد، اسم آن مورز است چون توسط موروها (مسلمانان اسپانیا) در اوایل قرن ۸ ساخته شد، این قلعه در طول تاریخ وقایع زیادی را دیده است در هنگام لشکرکشی های مسیحیان اشغال شد، کلیسای کوچک آن در سال ۱۷۵۴ به شدت آسیب دید و در دهه های بعدی هم قسمت هایی از آن فرو ریخت و در نهایت متروکه شد و در اواسط قرن ۱۹ مورد بازسازی هایی قرار گرفت. قلعه مورز در روزهای اوج خود دیوارهای سنگی و برج و باروهای بزرگی داشت امروزه هم بیشتر جاهای این قلعه ویرانه شده اما اگر به بالای برج و باروهای آن بروید چشم انداز زیبایی از شهر سینترا می بینید.

4-قصر ملی پنا

قلعه های تاریخی لیسبون پرتغال
قصر ملی پنا

در یک روز آفتابی و صاف گردشگران لیسبون با دیدن قصر ملی پنا که بر روی تپه های شهر کوچک سینترا قرار دارد محو تماشای زیبایی خیره کننده آن می شوند، رنگ نارنجی این قلعه با تابش آفتاب چنان درخششی پیدا می کند که برای مدت ها می توان آن را تماشا کرد، پنا که بر روی ویرانه های عبادتگاه قرار دارد نسبت به قلعه های دیگر پرتغال ظاهری افسانه ای تر دارد و نمونه ای برجسته از معماری رمانتیک قرن ۱۹ است. یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری پرتغال است و در وسط پارکی قرار گرفته که زیستگاه بیش از ۵۰۰ نوع درخت از سراسر جهان است. اگر به دیدن این قلعه زیبا رفتید از قلعه مورز که در فاصله کمی از این محل است هم دیدن کنید.

 برگرفته از مجله گردشگری الی گشت

امیدواریم از خواندن قلعه های تاریخی لیسبون پرتغال لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

ممنون از سایت خوبتون و مطالب مفیدی که دارین پرتغال کشور قشنگ و زیبایی و پارسال هم با تور لحظه آخر به آنجا سفر کردم حمل و نقل مناسبی داشت و همچنین معماری ساختمان هاش بی نظیر بود

مرسی از مطالب خوبتون. پرتغال کشوری است که جاذبه های تاریخی و تفریحی زیادی دارد و همین علاقه من به آثار تاریخی هر کشور باعث شد تا با تور گردشگری به پرتغال سفر کنم . بینظیر بود .

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاخ گلستان یکی از قدیمی ترین کاخ های ایران
تاریخی
1
کاخ گلستان یکی از قدیمی ترین کاخ های ایران

زمان مطالعه: 3 دقیقه شاید شما جز کسانی باشید که به دفعات متعدد به تهران سفر کرده اند اما کمتر از اماکن تاریخی آن بازدید کرده باشند. دلیل این اتفاق احتمالا این باشد که بیشتر سفرها به شهر تهران کاری است و زمانی برای بازدید از شهر باقی نمی ماند. در ادامه با متعجب همراه باشید تا در شهر تهران شما را با کاخ گلستان یکی از قدیمی ترین کاخ های ایران آشنا کند.

کشف اسبی از عصر یخبندان (عکس)
تاریخی
کشف اسبی از عصر یخبندان (عکس)

زمان مطالعه: 4 دقیقه این اسب باستانی آنقدر سالم بود، که همه دانشمندان این پروژه را شوکه کرد. حتی موهای بینی اسب نیز سالم باقی مانده اند. در ادامه کشف اسبی از عصر یخبندان با ما همراه باشید تا شما را از جزئیات کشف اسب تاریخی از عصر یخبندان آگاه کنیم.

برترین آثار تاریخی شهر اصفهان
تاریخی
3
برترین آثار تاریخی شهر اصفهان

زمان مطالعه: 3 دقیقه ایران کشوری با قدمت زیادی از دوران مختلف است. در ایران شهر های تاریخی فراوانی وجود دارد که هر ساله مقصد گردشگران زیادیست که علاقه مند به تاریخ هستند. اصفهان معروف به نصف جهان، امروز قصد داریم شما را با دو بناری تاریخی اصفهان که جز برترین آثار تاریخی شهر اصفهان هستند آشنا کنیم، در ادامه با متعجب همراه شوید.