مجسمه های ساخته شده از کبریت
هنری
زمان مطالعه: 3 دقیقه
مجسمه های ساخته شده از کبریت
مجسمه های ساخته شده از کبریت

مجسمه های ساخته شده از کبریت

یانوش اوربانسکی (Janusz Urbanski) یک صفحه شطرنج منحصربه‌ فرد دارد که هیچ وقت با آن بازی نمی‌ کند، یک گیتار شخصی دارد که هیچ گاه آن را نمی‌نوازد، قایقی دارد که هیچ وقت با آن قایقرانی نمی‌ کند؛ زیرا همه این‌ ها از ده‌ ها هزار چوب کبریت ساخته شده‌ اند. طی ۴۰سال گذشته، این معدنچی سابق لهستانی، شور و اشتیاق زیادی برای ساخت اشیا، ساختمان‌ ها و مکان‌ های معروف با چوب کبریت و چسب داشته است. خانه این مرد ۶۰ساله در شهری کوچک به نام رودا سلاسکا در منطقه سیلسیا واقع در جنوب لهستان است که پر از ماکت‌ های ساخته شده از چوب کبریت و همچنین کیسه‌ های پر از جعبه‌ های کبریت است.با ما در مجسمه های ساخته شده از کبریت همراه شوید.

مجسمه های ساخته شده از کبریت
کامیون چوب کبریتی

گفتگو با اوربانسکی

اوربانسکی می‌ گوید: «من ۱۰الی ۱۲ساعت در روز را به این کار اختصاص می‌ دهم. پس از شروع کار، این کار شما را در خود فرو می‌ کشد. می‌ خواهید زودتر شی موردنظرتان را بسازید تا نتیجه نهایی را ببینید؛ زیرا قبل از اتمام کار فعلی، ایده بعدی در ذهنتان رشد می‌ کند». اوربانسکی معتقد است از زمانی که برای اولین بار ساخت اشیا با چوب کبریت را آغاز کرد تاکنون حدود ۱۱میلیون چوب کبریت استفاده کرده است.

این سرگرمی در یک کارگاه ساخت ماکت شروع شده است. وی قبل از چسب زدن، سر کبریت‌ ها را می‌ سوزاند. مجسمه‌ های کبریتی او اندازه‌ های مختلفی دارند. به عنوان مثال، قایق کبریتی‌ اش با نام استفانیا که این اسم را از روی نام مادر زنش برداشته است، حدود ۲٫۴متر طول دارد. وی می‌ گوید: «می‌ خواستم برای زنده نگاه داشتن یاد مادر زنم یک قایق بزرگ بسازم. شاید این بزرگ‌ ترین کشتی ساخته شده با چوب کبریت باشد».

مجسمه های ساخته شده از کبریت
استادیوم فوتبال از کبریت

دیگر آثار

اوربانسکی همچنین ماکت بخشی از دیوار بزرگ چین را با چوب کبریت ساخته است. ساخت این دیوار چند ماه به طول انجامید و در این ماکت حدود ۱۵۰هزار چوب کبریت به کار رفته است. وی همچنین ماکت‌ هایی از برج ایفل، پل گلدن گیت، یک استادیوم فوتبال، کامیون و یک خانه کوچک ساخته است. وی هنرمندی است که به ندرت ماکت‌ های خود را می‌ فروشد و معمولاً دوست دارد آن‌ ها را هدیه دهد؛ اما برخی از آثارش در یک موزه محلی به نمایش گذاشته شده‌ اند. اوربانسکی یک ماکت از کلیسای محلی خود نیز درست کرده و به کلیسا اهدا کرده است. وی می‌ گوید: «درست است که این کار زمان زیادی می‌ برد؛ اما من قلبم را برای این کار گذاشته‌ ام».

مجسمه های ساخته شده از کبریت

برگرفته از علم دیلی

امیدواریم از مشاهده مجسمه های ساخته شده از کبریت لذت کافی را ببرید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخت های نقاش (عکس)
هنری
درخت های نقاش (عکس)

زمان مطالعه: 2 دقیقه شنیدن این حرف که درختان نقاشی میکنید شاید کمی غیر قابل باور باشد.می توان لقبی برای این درختان گذاشت،درخت های نقاش. دیوار یکی از گالری‌ ها در انگلیس، چندی قبل میزبان طرح‌ هایی شد که با ابتکار یک هنرمند و با کمک درختان به تصویر کشده شده بود.

بزرگترین کتابخانه جهان در بریتانیا
هنری
بزرگترین کتابخانه جهان در بریتانیا

زمان مطالعه: 2 دقیقه اینجا بهترین مکان برای معتادان کتاب است! به ازای هر کسی که از آرامش در سواحل آفتابی و تماشای غروب آفتاب لذت می برد، یک نفر هم هست که از خواندن کتاب و مطالعه، آرامش می گیرد و لذت می برد. هرمیون گرانجر، روپرت گیلسس، لیزا سیمپسون، از جمله معروف ترین افرادی هستند که بسیار اهل کتاب و کتاب خوانی بوده اند.

هنری
2
الناز شاکردوست و عکس های کمتر دیده شده از او

زمان مطالعه: 3 دقیقه الناز شاکردوست بازیگری اهل تهران که به جز بازیگری به کار های طراحی صحنه و لباس در سینما،تئاتر و تلویزیون می پردازد. الناز شاکرودست متولد 7 تیر 1363 است. در ادامه با متعجب در «الناز شاکردوست و عکس های کمتر دیده شده از او» همراه باشید.