زمان مطالعه: 2 دقیقه
مراقبت از سالمندان با حسگر های هوشمند

مراقبت از سالمندان با حسگر های هوشمند

مراقبت از سالمندان با حسگر های هوشمند

امروزه بیشتر افراد به علت کار و مشغله زیاد نمیتوانند از افراد مسن خانواده مراقبت کنند و اغلب آن ها را به خانه سالمندان می برند یا اینکه برای آنان پرستار میگیرند. متعجب امروز برای شما مطلبی را آماده کرده است تا شما بهتر بتوانید از افراد سالمند خانواده در خانه مراقبت کنید در ادامه در مراقبت از سالمندان با حسگر های هوشمند با ما همراه باشید.

مراقبت از سالمندان با استفاده از حسگر

یک استارتاپ انگلیسی حسگری تولید کرده است که با قابلیت نصب در هر قسمت خانه، خطرهایی که متوجه سالمندان می‌ شود را هشدار می‌ دهد. به گزارش ایسنا و به نقل از تلگراف، پیشرفت‌ های امروزه در فناوری موجب شده است که محصولاتی تولید شود که به افراد سالخورده کمک شود تا مدت طولانی‌ تری درخانه خود زندگی کنند. یک استارتاپ انگلیسی در منچستر، تحت عنوان ” Howz” در حال همکاری با ” سرویس سلامت همگانی”(ان‌ اچ‌ اس) است تا حسگرهایی را آزمایش کند که عادات زندگی افراد را مستقیما دنبال می‌ کند. این حسگر می‌ تواند در همه‌ جای خانه نصب شود.

مراقبت از سالمندان با حسگر های هوشمند

کاربرد های حسگر های هوشمند

به عنوان مثال می‌ شود این حسگر های هوشمند را به “در” یا دیگر وسایل نصب کرد. هنگامی که اختلالی در خانه ایجاد شد، این حسگر با اتصال به تلفن و نواختن هشدار، کاربران را از وجود خطر آگاه می‌ سازد. به عنوان مثال، این حسگر می‌ تواند دمای اتاق را نشان دهد یا اگر در اتاق باز مانده بود، هشدار دهد. این حسگر به مرور زمان نکات ظریف‌ تری از جمله وجود اختلال در سلامتی افراد سالخورده را نشان خواهد داد. مثلا اگر افراد سالخورده خانه زودتر از زمان معمول بیدار شوند، این سیستم هشدار می‌ دهد.

سخن آخر

امیدواریم از مشاهده مراقبت از سالمندان با حسگر های هوشمند لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما