هواپیما هک شده بر روی کتیبه های تاریخی

هواپیما هک شده بر روی کتیبه های تاریخی
تاریخی
هواپیما هک شده بر روی کتیبه های تاریخی
هواپیما هک شده بر روی کتیبه های تاریخی

هواپیما هک شده بر روی کتیبه های تاریخی

هربار باستان شناسان با کاوش و کشف و رسیدن به وسایل و اسناد تاریخی و قدیمی به یکی از حقایق جالب دست پیدا می کنند که در بیشتر مواقع هم شوک و تعجب همگان را به دنبال دارد. این بار نیز باستان شناسان با یافتن یکی از این سنگ نوشته هایی که به خط هیروگلیف در شهر ابیدوس مصر که قدمتی ۳ هزار ساله برای آن تخمین زدند، به تصاویر عجیبی نیز بر روی آن برخورد کردند. با ما همراه باشید تا بیشتر از این موضوع بدانید.

تصاویر هواپیما روی آثار تاریخی

محققان با انجام بررسی ‌های دقیق متوجه شدند در این سنگ‌ نوشت ه‌ها تصاویر هلی‌کوپتر، هواپیما و هواپیماهای مربوط به آینده وجود دارد که در کنار آن نماد های معمول از جمله مار و دیگر حیوانات هم به چشم می خورد. این سنگ ‌نوشته که «هیروگلیف هلی‌کوپتر» نامگذاری شده است،‌ به توضیح یک متن علمی نیز پزداخته است که بسیاری از محققان متفق القول می‌ گویند این احتمال وجود دارد که تمدن ‌های باستانی توانایی طراحی هلی‌ کوپتر و هواپیما را نداشته‌ اند و در نتیجه،‌ اجسام پرنده آسمانی از کرات دیگر که به زمین آمده‌اند را از نزدیک دیده‌ اند.

با این فرضیه، سنگ ‌نوشته کشف شده می‌ تواند تصویر مربوط به هلی‌ کوپتر و هواپیمای موجودات فضایی ناشناخته ‌ای باشد که به زمین آمده ‌اند. برخی دیگر از باستان شناسان به بیان این تئوری پرداخته اند که تصاویر درج شده در این سنگ ‌نوشته مربوط به بیگانگانی می‌شود که برای سفر به کره زمین آمده‌اند و برخی دیگر آن ها را نماد های معمول برای مصریان باستان معرفی می‌ کنند. تئوری توطئه بیگانگان باستانی برای سفر به زمین از سال‌ ها قبل مطرح شده بود و بر اساس آن گفته می‌ شود این موجودات فرازمینی اهرام ثلاثه، استون ‌هنج (Stonehenge) و دیگر آثار تاریخ بزرگ را ساخته‌ اند.

برگرفته از مجله الی گشت

هواپیما

در داستان‌ های اسطوره‌ ای باستان نقل می‌ کنند که انسان همیشه سعی می‌ کرده به نحوی عمل پرواز را انجام دهد. برای مثال در افسانه‌ های یونانی ایکاروس یا افسانه‌ های دایدالوس و ویمانا در حماسهٔ هند باستان نشانه‌ هایی از پرواز وجود دارد. آن‌ ها سعی می‌ کردند به تقلید از پرندگان و با بال‌هائی که از پر و موم ساخته بودند پرواز کنند اما اکثراً موجب مرگشان می‌ شد. همچنین مشهور است که در حدود ۴۰۰ سال پیش از میلاد مسیح در یونان باستان، ارخطوس اولین دستگاه پرندهٔ مصنوعی که به صورت خودکار پرواز می‌ کرد را ساخته است؛ مدلی شبیه به یک پرنده که احتمالاً با نیروی بخار پرواز می‌ کرده و گفته می‌شد تا ۲۰۰ متر پرواز می‌ کرد.

امیدواریم از مشاهده هواپیما هک شده بر روی کتیبه های تاریخی لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاخ گلستان یکی از قدیمی ترین کاخ های ایران
تاریخی
1
کاخ گلستان یکی از قدیمی ترین کاخ های ایران

شاید شما جز کسانی باشید که به دفعات متعدد به تهران سفر کرده اند اما کمتر از اماکن تاریخی آن بازدید کرده باشند. دلیل این اتفاق احتمالا این باشد که بیشتر سفرها به شهر تهران کاری است و زمانی برای بازدید از شهر باقی نمی ماند. در ادامه با متعجب همراه باشید تا در شهر تهران شما را با کاخ گلستان یکی از قدیمی ترین کاخ های ایران آشنا کند.

کشف اسبی از عصر یخبندان (عکس)
تاریخی
کشف اسبی از عصر یخبندان (عکس)

این اسب باستانی آنقدر سالم بود، که همه دانشمندان این پروژه را شوکه کرد. حتی موهای بینی اسب نیز سالم باقی مانده اند. در ادامه کشف اسبی از عصر یخبندان با ما همراه باشید تا شما را از جزئیات کشف اسب تاریخی از عصر یخبندان آگاه کنیم.

برترین آثار تاریخی شهر اصفهان
تاریخی
3
برترین آثار تاریخی شهر اصفهان

ایران کشوری با قدمت زیادی از دوران مختلف است. در ایران شهر های تاریخی فراوانی وجود دارد که هر ساله مقصد گردشگران زیادیست که علاقه مند به تاریخ هستند. اصفهان معروف به نصف جهان، امروز قصد داریم شما را با دو بناری تاریخی اصفهان که جز برترین آثار تاریخی شهر اصفهان هستند آشنا کنیم، در ادامه با متعجب همراه شوید.