ویژگی های جنگل های آمازون (جهنم سبز)
طبیعت
2
ویژگی های جنگل های آمازون (جهنم سبز)
ویژگی های جنگل های آمازون (جهنم سبز)

ویژگی های جنگل های آمازون (جهنم سبز)

افراد زیادی در این جنگل با عظمت کشته و یا مفقود شده اند که باعث شده نام آمازون با نام جهنم سبز گره بخورد. جنگل آمازون آنقدر پهناور و باابهت است که در کشورهای مختلفی گسترش یافته است اما سهم کشور برزیل از این جنگل نسبت به بقیه کشورها بیشتر است به طوری که ۶۰ درصد از این جنگل در بخش های شمالی کشور برزیل قرار دارد. اگر تصمیم دارید که برای اولین بار به بازدید جنگل آمازون بروید خوب است که برزیل را برای آمازون گردی خود انتخاب کنید. برای آشنایی بیشتر با جنگل های آمازون در ادامه ما را همراهی کنید.

ویژگی های جنگل های آمازون (جهنم سبز)
جنگل های آمازون

جنگل های آمازون

آمازون جنگلی است که اگر به ماجراجویی علاقه داشته باشید در این محل می توانید با گونه های حیوانی و گیاهی عجیب و منحصربفردی روبرو شوید.این جنگل با مساحت ۵.۵ کیلومتر مربع به شش زمین معروف است. جالب است بدانید منبع اصلی هوایی که حیات ما به آن وابسته است به این جنگل بستگی دارد. اینکه چرا نام این محل را آمازان گذاشته اند به زمانی برمی گردد که اولین اروپایی به بازدید از این جنگل رفت. او در جنگل، قبیله ای را دید که در آن زنان مانند مردان می جنگیدند به همین دلیل این فرد اروپای اسم این منطقه را آمازون گذاشت. در این جنگل ها بومیانی زندگی می کنند که هرگز با دنیای مدرن ارتباطی ندارند و تحقیق درباره آن ها کار بسیار سختی است به همین دلیل گوگل ترتیبی داده تا با عکسهای هوایی بتوانید آن ها را ببینید .

ویژگی های جنگل های آمازون (جهنم سبز)
رودخانه آمازون

رودخانه آمازون

رودخانه آمازون با طول ۷ هزار کیلومتر همراه رود نیل از طولانی ترین و همچنین پر آب ترین رودخانه های جهان است. برای اینکه به مقدار آب این رودخانه پی ببرید این طور تصور کنید که آب هشت رودخانه بزرگ دنیا را در جایی به نام آمازون جمع کرده اند. در این رودخانه ماهی ای خطرناک زندگی می کند که هر نوع موجودی را دو ثانیه ای از بین می برد. از دیگر ماهی های خاص این رودخانه، پیرانا است که غذایش موجودات مرده رودخانه است. عرض دهانه این رود آنقدر زیاد است که کشتی ها هم می توانند از آن بگذرند.

ویژگی های جنگل های آمازون (جهنم سبز)
دلفین صورتی در آمازون

دلفین صورتی در جنگل آمازون

دیگر موجود جالبی که در این رودخانه زندگی می کند دلفین صورتی یا بوتو است. این دلفین از دلفین های خاکستری کوچک تر است و همین ویژگی باعث شده که به راحتی بتواند در رودخانه زندگی کند. بوتو به مدت ۱۵ دقیقه می تواند بر روی آب بماند اگر در این هنگام شانس این را داشته باشید که این موجود دوست داشتنی را لمس کنید به یکی از لذت بخش ترین تجربه های دنیا رسیده اید.

ویژگی های جنگل های آمازون (جهنم سبز)
ماری با طول 9 متر در آمازون

بزرگ ترین مار در آمازون

در این جنگل ها ماری به طول ۹ متر وجود دارد که در شمار بزرگ ترین مارهای دنیا است. با این که این مار سمی نیست اما می تواند با پیچیدن خود به دور طعمه باعث مرگ آن شود. این مار که آناکوندای سبز نام دارد گاهی برای خفه کردن طعمه آن را به داخل آب می کشد.

کلام آخر راجب جنگل های آمازون

در آمازون گونه های گیاهی و جانوری زیادی زندگی می کنند. پوشش گیاهی این جنگل ها آنقدر زیاد است که در صورت بارش باران زمین بعد از ۱۰ دقیقه خیس می شود. جالب است بدانید که بیشتر گیاهان دارویی که در علم پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند از این جنگل به دست آمده اند.

لرگرفته از الی گشت

امیدواریم از خواندن ویژگی های جنگل های آمازون (جهنم سبز) لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا
طبیعت
پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا

تابستان با همه زیبایی هایی که دارد روزی تمام می شود و جای خودش را به پاییز هزار رنگ می دهد، پاییزی که انگار در بعضی از جاها رنگ و بوی دیگری دارد، پاییز بوی عشق را میدهد.

جنگل سیاه جنگلی رویایی در آلمان
طبیعت
جنگل سیاه جنگلی رویایی در آلمان

اگر به دنبال مقصدی هیجان انگیز و رویایی هستید که چند روزی بی خبر از دنیا در آن زندگی کنید ما به شما جنگل سیاه در آلمان را پیشنهاد می کنیم. شاید نام آن شما را یاد مکان های جادویی و سحرآمیز بیاندازد…

گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود
طبیعت
گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود

گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود گیاهان عجیب و غریبی در سراسر دنیا وجود دارند. برخی از آن ها گوشت خوارند! برخی دیگر را فقط در منطقه ای خاص از جهان می توان مشاهده کرد و بعضی از گل ها را نیز نمی توان در ۳۶۴ …