زمان مطالعه: 3 دقیقه
پارک کروکودیل ها در جزیره قشم

پارک کروکودیل ها در جزیره قشم

پارک کروکودیل ها در جزیره قشم

قشم شهری پر از هیجان و زیبایی است که سفر به آن می تواند یکی از جذابترین خاطره های ماندگار در ذهن شما را رقم بزند. این شهر، نگین بی مثال خلیج فارس است و یکی از پررنگ ترین اماکن گردشگری ایران محسوب می شود که گردشگران ایرانی، با هر سلیقه ای را می تواند به سمت خودش جذب کند. این شهر مناطق تفریحی و جذابی بسیاری داره که در سفرتان به این شهر، هیچگاه خستگی و بی حوصلگی هم سراغتان نخواهد آمد.

یکی از جالب ترین و عجیب ترین جاذبه های گردشگری قشم که می خواهیم به آن بپردازیم، پارک کروکودیل ها در جزیره قشم است که موقعیت آن در نزدیکی شهر سوزا قرار گرفته است.در ادامه با ما همراه شوید تا با جزئیات بیشتری از این پارک آشنا شویم.

پارک کروکودیل ها در جزیره قشم

آشنایی با پارک

پارک کروکودیل قشم به عنوان اولین مرکز نگهداری کروکودیل (تمساح) در خاورمیانه است که در زمستان سال 1389 در شهر ساحلی سوزا راه اندازی شد. این پارک در ابتدا با ورود 8 کروکودیل از کشور مالزی افتتاح شد و در حال حاضر از نظر نوع حیواناتی که در این مکان نگهداری می شود، در ایران منحصر به فرد هست.کروکودیل های این مجموعه هم به عنوان بهترین گونه پرورشی در جهان شناخته می شوند.

پارک کروکودیل ها در جزیره قشم

پارک کروکودیل ها

کروکودیل های پارک قشم

در این مجموعه علاوه بر پرورش کروکودیل، تحقیقات بسیار کاملی در خصوص نحوه زندگی این جانوران هم صورت می گیرد که بازدیدکنندگان این پارک هم می توانند با چگونگی زیست این کروکدیل ها، تخم گذاری و تولد بچه های آنها آشنا شوند و اطلاعات لازم درمورد آن ها رو هم کسب کنند. این جانوران به راحتی می توانند در آب شنا کنند اما همیشه در آب نمی مانند و در خشکی تخم گذاری می کنند. این موجودات شگفت انگیز که به نام “سلطان زره پوش آبهای آرام” هم لقب گرفته اند، شامل 23 گونه مختلف هستند.

سنگواره های کشف شده نشان می دهند که این موجودات بیشتر از 35 میلیون سال هست که تغییری نکرده اند و به همین شکل هم روی زمین زندگی می کنند و در حال حاضر هم ساکن رودخانه و دریاچه های آب شیرین مناطق استوایی آفریقا، آمریکا و استرالیا هستند. البته در این پارک علاوه بر کروکودیل ها، حیوانات دیگه ای هم زندگی می کنند.

پارک کروکودیل ها در جزیره قشم

پارک کروکودیل ها

مکان و آدرس پارک کروکودیل در جزیره قشم

آدرس پارک کروکودیل : استان هرمزگان، جزیره قشم، اتوبان قشم به درگهان.

برای کسب اطلاعات بیشتر برای بازدید از این پارک میتونین با شماره تلفن های : 09376817512 – 09176586216 تماس برقرار کنید و به این مکان هیجان انگیز که یکی از جاذبه های گردشگری جزیره قشم است بروید و در کنار خانواده لذت ببرید.

برگرفته از مجله همگردی

امیدواریم از خواندن پارک کروکودیل ها در جزیره قشم لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما