عجایب پیشنهادی
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پیراهن هوشمند تشخیص آلودگی هوا
پیراهن هوشمند تشخیص آلودگی هوا

پیراهن هوشمند تشخیص آلودگی هوا

این فناوری جدید تلفیقی جالب از تکنولوژی و مد بوده و در حال حاضر محققان هنوز در مورد کارآیی آن اطمینان ندارند.این پیراهن‌ ها قابلیت آن را دارند تا مونوکسید کربن، ذرات آلودگی و رادیواکتیویته را در هوا شناسایی کنند. در واقع، زمانی که پیراهن سطوح خطرناک آلاینده‌ ها را در هوا تشخیص می‌ دهد، تغییر رنگ داده و برای هشدار به کاربر یک الگوی هندسی واضح را نمایش می‌ دهد. این پیراهن ها عملکرد پیچیده ای دارند. آنها دارای دو سنسور کوچک هستند که یکی در جلو و یکی در پشت آن تعبیه شده و هنگامی که آلودگی ذرات شناسایی می‌شود پیراهن پدهای گرمای خود را فعال کرده و نقاط سفید پیراهن را به سیاه تبدیل می‌کند. در پیراهن های تشخیص دهنده مونوکسید کربن نیز شرایط به گونه ای است که وقتی آنها در تماس با مونوکسید کربن قرار می گیرند، یک واکنش شیمیایی را آغاز می‌کنند که رنگ راه راه های سیاه را به سفید تبدیل می‌ کند. اگر کارآیی این پیراهن اثبات شود ،می‌ توان از آن در مناطقی که آلودگی هوا یک معضل مهم و جدی بوده و مردم آن با این معضل دست و پنجه نرم می‌ کنند استفاده کرد.

سخن آخر

با این گونه اختراعات می تواند برای بهبود یافتن هوای شهر استفاده کرد تا بتوان کار هایی برای رفع آلودگی هوا در شهر انجام داد. شما می توانید در کلاه ایمنی برای جلوگیری از تصادف با این اختراع بسیار جالب هم نیز آشنا شوید.

امیدواریم از مشاهده پیراهن هوشمند تشخیص آلودگی هوا لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه اندازی و نصب کلاب هاوس
علمی
راه اندازی و نصب کلاب هاوس اندروید در کمترین زمان

زمان مطالعه: 4 دقیقه نکات پیرامون روم در کلاب هاوس همانطور که از نام clubhouse (خانه ی باشگاه ها)پیداست این برنامه شامل تعداد بسیار زیادی کلوپ است که افراد مختلفی با مضمون های متفاوت آنها را ایجاد کرده اند. این کلاب ها به صورت های public، social و private فعالیت دارند. هر کلاب می …

دستاوردی علمی برای درمان آلزایمر
علمی
دستاوردی علمی برای درمان آلزایمر

زمان مطالعه: 2 دقیقه قبل از این که به ‌دستاوردی برای درمان آلزایمر که توسط پژوهشگران دانشگاه بجنورد به دست آمده است، به پردازیم مروری مختصر به بیماری آلزایمر خواهیم داشت، با متعجب همراه باشید.

رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی
علمی
رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی

زمان مطالعه: 2 دقیقه شرکت ال جی احتمالا سوم اکتبر همراه با معرفی پرچمدار جدید خود، از ساعت هوشمند جدید خود موسوم به “G7” نیز با یک ظاهر ترکیبی جدید رونمایی خواهد کرد.در ادامه در رونمایی از ساعت هوشمند هیبریدی شرکت ال جی با متعجب همراه شوید تا بیشتر با این ساعت هشومند آشنا شویم.