چرا بعضی ها کچل می شوند؟

چرا بعضی ها کچل می شویم؟
سلامت
زمان مطالعه: 2 دقیقه
چرا بعضی ها کچل می شوند؟
چرا بعضی ها کچل می شوند؟

چرا بعضی ها کچل می شوند؟

درباره کچلی، باورها و نظریه های زیادی وجود دارد. بعضی از مردم کچلی را نشانه بالا رفتن سن می دانند و بعضی دیگر معتقدند که مردان طاس باهوش ترند. کچلی را حتی نشانه ثروتمندی نیز می دانند. گروهی دیگر اعتقاد دارند که افراد طاس ساده لوح اند. اما طاسی نشانه هرچه باشد، یک چیز قطعی است: اغلب افراد طاس از زیبایی طبیعی محروم اند. به طور کلی، کچلی یا طاسی دو نوع است: طاسی موقت و طاسی دائمی با متعجب همراه باشید تا بیشتر یا این موضوع آشنا شوید.

طاسی دائم

توارث، سن و تولید هورمون های جنسی مردانه (اندروژن) سه عامل اصلی طاسی های دائمی هستند. دیگر دلایل طاسی دائمی عبارتند از: زخم هایی که در پی برخی بیماری های پوستی ایجاد می شوند؛ زخم های موضعی پیشرفت طاسیهای ارثی و جراحت های شدیدی که به مراکز رشد مو آسیب می رسانند؛ جراحت های ناشی از عوامل فیزیکی یا شیمیایی. اما بیماری پوست سر از علت های مهم طاسی است.

چرا بعضی ها کچل می شویم؟
انواع طاسی

طاسی موقت

طاسی موقت گاهی در پی تب شدید، تیفوئید،ذات الریه، آنفلوانزا و برخی بیماری های دیگر بروز می کند. ضعف کلی بدن و سوء تغذیه نیز می تواند سبب طاسی های موقت شود. این نوع طاسی ها در پی رژیم های غذایی مناسب درمان می شوند. مهم ترین عوامل طاسی های موقت عبارتند از: اشعه ایکس،مصرف برخی داروها، بیماری های پوستی و ناهنجاری های غدد درون ریز.

راه حل مناسب برای رفع طاسی

با مراقبت از پوست و مو و حفظ رژیم غذایی متعادل می توان تا حدی طاسی و ریزش مو را مهار کرد. اما تا کنون هیج شیوه درمان با داروی صددرصد مؤثری برای مقابله با طاسی شناخته نشده است. پولتان را برای دارو های تبلیغاتی و درمان های خاص» هدر ندهید!

سخن آخر

امیدواریم از مشاهده چرا بعضی ها کچل می شوند؟ لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین راه برای جلوگیری از چاقی
سلامت
بهترین راه برای جلوگیری از چاقی

زمان مطالعه: 2 دقیقه یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: با آرامش غذا خوردن، عاملی است برای جلوگیری از افزایش دریافت انرژی و اگر سریع غذا بخورید بیشتر چاق می شوید . در ادامه با متعجب در بهترین راه برای جلوگیری از چاقی همراه باشید.

مراقب پوكی استخوان در سنين پايين باشید
سلامت
مراقب پوكی استخوان در سنين پايين باشید

زمان مطالعه: 3 دقیقه حداكثر تراكم استخوان كه در سنين پايين به دست می آيد ،عامل مهمي در پيش‌ بيني احتمال بروز شكستگي در بزرگسالي می باشد.مراقب پوكی استخوان در سنين پايين باشید.

بیماری های ناشی از مصرف بی رویه نمک
سلامت
بیماری های ناشی از مصرف بی رویه نمک

زمان مطالعه: 5 دقیقه بسیاری ازغذاهایی که ما مصرف می کنیم حاوی نمک مستتر هستند. از سس سالاد گرفته تا بیسکوییت و ساندویچ کوچک و در یک کلام تقریبا تمام مواد غذایی که در روز مصرف می­کنید