چرا در هنگام ورزش بدن می لرزد؟

چرا در هنگام ورزش بدن می لرزد؟
ورزشی
2
چرا در هنگام ورزش بدن می لرزد؟
چرا در هنگام ورزش بدن می لرزد؟

چرا در هنگام ورزش بدن می لرزد؟

شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشد که در هنگام ورزش بدنتان بلرزد و این موضوع باعث این شده باشد که دیگر آن ورزش را ادامه ندهید.برای پاسخ به این سوال و حل این مشکل با متعجب همراه شوید.

چرا در هنگام ورزش بدن می لرزد؟

دلیل لرزش بدن در هنگام ورزش

لرزش بدن در هنگام ورزش می تواند ناشی از مشکلاتی باشد که این مشکلات دلایلی متفاوتی داشته باشد. رواج ترین این علت ها درست انجام ندادن حرکت ورزشی می باشد که باعث تضعیفی سایر عضلات شده و باعث لرزش می شود. اما دلیل های دیگری هم باعث لرزش بدن در زمان ورزش کردن می شوند با ما همراه شوید تا بیشتر به این مساله بپردازیم.

گاهی اوقات به هنگام انجام ورزش، عضلات بدن به لرزش درمی آیند. این مساله می تواند علت های گوناگونی داشته باشد که غالباً خطرناک نیستند و جای نگرانی ندارند.

لرزش بدن به هنگام انجام حرکت های ورزشی مختلف می تواند دلیل های گوناگونی داشته باشد که عبارتند از:

1- حرکت جدید

در صورتی که فردی حرکت ورزشی جدیدی انجام دهد احتمال لرزش در بدن او وجود دارد. علت این اتفاق این است که حرکت جدید جزو الگو های مغزی متداول ما نیست و بدن الگوی حرکتی جدیدی را تجربه می کند. مغز در این حالت تلاش می کند تا دریابد که چگونه باید این حرکت جدید را انجام دهد. بعضی عضلات نیز ممکن است درگیر، یارگیری حرکت جدید شوند بنابراین بدن به لرزش درمی آید.

2- خستگی

دلیل دیگری که باعث لرزش بدن به هنگام انجام حرکات ورزشی می شود خستگی است. هنگامی که به ست های آخر حرکات ورزش خود می رسید لرزش بدن آغاز می شود زیرا؛ عضلات بدن خسته شده اند. هنگامی که بدن خسته است هیدروژن در عضلات بدن جمع می شود، که این امر باعث اسیدی شدن عضلات می شود. بر اثر این اتفاق به مغز پیامی فرستاده می شود که عضلات در ناراحتی هستند بنابراین بدن می لرزد. هر چقدر بدن ورزیده تر شود این امر با تاخیر صورت می گیرد.

بهتر است تعادل را در ورزش رعایت کرد. در صورتی که وزنه ای که در دست گرفته اید بیش از حد برای شما سنگین باشد باعث لرزش در بدن می شود و این امر خطرناک است و ممکن است باعث آسیب دیدگی در بدن شما شود. پس برای حل این مشکل بهتر است از وزنه هایی با وزن کمتر در ابتدا شروع کنید.

نکات مهم

به هنگام انجام حرکت های ورزشی تنفس را هرگز فراموش نکنید. نگه داشتن نفس باعث می شود که فشار وارد بر بدن افزایش یابد. داشتن تنفس منظم آرامش بیشتری به بدن می دهد. بعد از ورزش حتما ریکاوری و تغذیه مناسب داشته باشید تا آسیبی به شما وارد نشود.

برگرفته از آکابانو

امیدواریم از خواندن چرا در هنگام ورزش بدن می لرزد؟ لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی
چند نکته برای ورزشکاران در ماه مبارک رمضان

در ماه مبارک رمضان معمولا ورزشکاران چه حرفه ای چه کسانی که برای سلامت خود ورزش میکنند، دچار مشکلات تغذیه و  چگونگی انجام تمرین می شوند. اما می توان با توجه به تغذیه مناسب و شدت تمرین تا حدی تاثیر منفی را از ورزشکار روزدار گرفت.

یکی از عجیب ترین ورزشگاه های جهان
ورزشی
2
یکی از عجیب ترین ورزشگاه های جهان

یکی از عجیب ترین ورزشگاه های جهان که به صورت رسمی، در دیدار دو تیم آتلانتا فالکونز و گرین بی پکرز، افتتاح خواهد شد و بیش از 1 میلیارد پوند برای ساخت آن هزینه شده است.

رونمایی از لوگوی جدید باشگاه بارسلونا
ورزشی
رونمایی از لوگوی جدید باشگاه بارسلونا

باشگاه فوتبال بارسلونا (Futbol Club Barcelona) که بیشتر به آن بارسلونا یا به صورت مخفف بارسا گفته میشود ، یک باشگاه فوتبال حرفه‌ ای در کشور اسپانیا است که در شهر بارسلونا در منطقهٔ کاتالونیای اسپانیا قرار دارد.