زمان مطالعه: 2 دقیقه
چرا طلا این قدر ارزشمند است؟

چرا طلا این قدر ارزشمند است؟

چرا طلا این قدر ارزشمند است؟

در طی چند ماه اخیر در بازار سکه و طلا قیمت های باورنکردنی به چشم خورده است به همین علت متعجب مطلبی را برای شما آماده کرده تا شما بیشتر با ارزش این فلز کمیاب آشنا بشوید. در ادامه با متعجب در چرا طلا این قدر ارزشمند است؟ همراه شوید.

چرا طلا این قدر ارزشمند است؟

نمونه از شمش های طلا

چرا طلا ارزشمند است؟

طلا فلزی زیبا، مفید و کمیاب در جهان است. در خالص ترین شکل طلا رنگ آن زرد روشن براق است. اگر زغال سنگ نیز به همین اندازه کمیاب بود، شاید مانند طلا ارزش داشت. از طلا غیر از ساخت وسایل زینتی و ضرب سکه، طلا کاربردهای دیگری نیز دارد. قابلیت هدایت گرمایی و الکتریکی این فلز سبب شده است که در بسیاری از صنایع، مانند الکترونیکی لحیم کاری، تهیه مدار های الکتریکی و صنایع هوا – فضا از آن استفاده کنند. جالب است بدانید که حدوداً نمی از طلاهای حهان در نزد دولت ها به صورت شمش (قطعه هایی از طلا) نگه داری می شود.

چرا طلا این قدر ارزشمند است؟

طلا ارزشمندترین فلز جهان

چرا در بدن انسان از طلا استفاده می کنند؟

چون بدن انسان طلا را پس نمی زند و در جوار آن دچار التهاب و ناسازگاری نمی شود، در دندانپزشکی و ساخت مفصل های مصنوعی بدن نیز از طلا استفاده می کنند. پرتو درمانی با ترکیبات طلا نیز از شیوه های رایج درمان بیماران سرطانی است. جالب است بدانید که طلا یک از کهنه ترین دوار های دوران باستان بوده است.

سخن آخر

ما به جز طلای زرد رنگ طلای سفید هم نیز داریم که اوهم آلیاژی از طلا است که در آینده مطلبی از آن را برای شما آماده خواهیم کرد.

امیدواریم از مشاهده چرا طلا این قدر ارزشمند است؟ لذن کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما