زمان مطالعه: 4 دقیقه
چندین ربات نظامی برتر جهان

چندین ربات نظامی برتر جهان

چندین ربات نظامی برتر جهان

هر اختراعی که در جهان انجام می شود جهت رفع مشکلاتی در آن کشور است. روسیه در نمایشگاه بین‌ المللی «ارتش 2016»، از جدید‌ترین تکنولوژی های نظامی خود رونمایی کرد. در این نمایشگاه چند ربات نظامی جنگجو، بیشتر از سایر تجهیزات نظامی مورد توجه عمومم بود. یکی از پیشرفته‌ ترین تکنولوژی‌ های دنیا مربوط به بخش نظامی است.گرچه بعضی از این فناوری‌ ها در ظاهر ترسناک به‌ نظر می‌ رسند اما بسیاری از ربات های نظامی جهان انسان‌ ها را نجات داده و ایمنی سربازان را بالا می‌ برند. با اینکه اغلب کشور های جهان پروژه‌ های نظامی خود را به صورت مخفیانه انجام می‌ دهند اما در مقابل برخی از فناوری‌ های رباتیک را در معرض دید عموم قرار می‌ دهند. در ادامه شما را با چندین ربات نظامی برتر جهان آشنا خواهیم کرد.

ربات Recon Scout

چندین ربات نظامی برتر جهان

ربات Recon Scout

ربات نظامی داگو کاملا از راه دور کنترل می‌شود و تنها 700 گرم وزن دارد. این ربات از معروف‌ ترین و محبوب‌ ترین ربات های جاسوسی دنیا به شمار می‌ رود. ربات Recon Scout به‌ علت سیستم تصویربرداری حرارتی که دارد در عملیات مخفیانه بسیار حائز اهمیت است. این ربات هنوز به‌طور رسمی از سوی ارتش روسیه پذیرفته نشده است.

ربات Soratnik

چندین ربات نظامی برتر جهان

ربات Soratnik

ربات Soratnik از قابلیت حرکت خودران نیز بهره می‌ برد طوری که می‌ تواند تا 10 روز را در حالت استند بای فعال بماند و آماده‌ ی حمله باشد. همچنین، با اعمال تغییرات، این ربات نظامی می‌ تواند 8 موشک ضد تانک لیزری Kornet-EM و یک مسلسل 30 میلی‌ متری را حمل کند. ربات سوراتنیک قادر است با سرعت 40 کیلومتر بر ساعت به حرکت درآید. ارتش روسیه ترجیح می‌دهد برای رقابت هرچه بیشتر با ارتش آمریکا، در عملیات‌ هایی که سلاح‌های مرگبار درگیر هستند از نیروی انسانی استفاده نکند و سلاح‌ های هوشمند را جایگزین آن نماید.

به همین دلیل روبات Soratnik می‌ تواند در ماموریت‌ های نظامی جدید برای ارتش روسیه سود فراوانی به همراه داشته باشد. جنگ‌ افزار استانداردی که برای Soratnik در نظر گرفته شده است مسلسل «کلاشنیکف PKTM» نام دارد که با کالیبر 7.62 میلی‌متری شلیک می‌کند و همچنین می‌تواند با مسلسل سنگین 12.7 میلی‌متری، سیستم نارنجک‌ انداز‌ یا موشک‌ های ضد تانک هم سازگار شود. این تانک رباتیک می‌ تواند به انواع مختلف سلاح‌ها مجهز شود و با سایر تجهیزات نظامی هوشمند که بدون سرنشین وارد عملیات می‌شوند، ارتباط برقرار کند. این ربات نظامی هوشمند به 8 موشک Kornet با برد 4.82 کیلومتر و همچنین انواع حسگر های هوشمند مخصوص روز و شب و سیستم‌ های ارتباطی کاملا ایمن و رمزگذاری شده، مجهز شده است.

ربات Uran-9

چندین ربات نظامی برتر جهان

ربات Uran-9

شرکت مستقل اسلحه‌ سازی “Rosoboronexport” این ربات نظامی را براساس قراردادی با سازمان دفاع کشور روسیه، طراحی و تولید کرده است. ربات اوران 9، شامل موشک انداز های آتاکا و مسلسل 7.62 میلی‌ متری و همچنین یک شاسی چرخدار با یک توپ 30 میلیمتری و 6 موشک ضدتانک است. این تانک رباتیک می‌تواند به‌ جای موشک انداز آتاکا سامانه‌ های دیگری همچون ایگلا و موشک‌ های سالم را حمل و مورد شلیک قرار دهد.تانک رباتیک Uran-9 قادر است دشمنانی بزرگ‌ تر از خود را از پای دربیاورد.این تانک به یک سیستم شلیک 2A72 با قابلیت شلیک کردن گلوله‌ هایی با کالیبر 30 میلی‌متری مجهز است و نرخ نواخت گلوله آن نیز برابر با 350 تا 400 بار در یک دقیقه است.

علاوه بر این نیز این تفنگ مخوف را می‌ توان با گلوله‌ های انفجاری و گلوله‌ هایی که قابلیت نفوذ به زره‌ های حفاظتی دارند نیز مورد استفاده قرار داد. در کنار این سلاح، یک تیربار 7.62 میلی‌ متری به‌ صورت موازی نصب‌ شده است که می‌ تواند قدرت تخریب آن را چند برابر کند. این تانک به موشک‌ های ضدتانک 9M120 مجهز بوده که می‌ تواند قدرت آن‌ را در برابر تانک‌ های بزرگ نیز افزایش دهد.4 عدد از این موشک‌ اندازها بر روی این تانک نصب‌ شده‌ اند که هر یک قابلیت مورد اصابت قرار دادن اهداف در فاصله‌ی 4 کیلومتری را دارند.

این موشک‌ اندازها می‌ توانند به احتمال 90 درصد در اصابت به اهداف، موفق شوند. بدنه این دستگاه از فناوری مخصوص به‌ نام reactive armor استفاده می‌ کند و می‌ تواند ضربات بسیار سنگین وارده از دشمنان را نیز تحمل کند. اوران 9 همچنین به موشک‌ های زمین به هوا مجهز بوده که می‌ تواند هواپیما هایی که در ارتفاع پایین پرواز می‌ کنند را هدف قرار دهند. این موشک‌ ها از نوع Igla-S بوده و می‌ توانند اهدافی را تا ارتفاع 3 کیلومتر از زمین، سرنگون سازند.

منبع:گجت نیوز

سخن آخر

روزانه در جهان اختراعات جدید به وجود می آید و هدف از این اختراعات داشتن زندگی راحت تر است. این چندین ربات نظامی برتر جهان که توسط روسیه رونمایی شد جهت تامین امنیت کشورش است.

امیدواریم از مشاهده چندین ربات نظامی برتر جهان لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما