زمان مطالعه: 4 دقیقه
چند مورد از عجیب ترین غار های جهان

چند مورد از عجیب ترین غار های جهان

چند مورد از عجیب ترین غار های جهان

غار‌های یخی بخشی از شگفتی‌ های طبیعت هستند که زیر یخچال ‌های طبیعی پنهان شده‌اند و در این گرمای تابستان بازدید از آن‌ ها طراوت خاصی دارد.تور‌های تفریحی زیادی برای بازدید و ماجراجویی در این غار‌های کریستالی وجود دارد اما از آنجا که گشت و گذار در بعضی از این غارها مشکل است بازدید از آن‌ ها برای عموم آزاد نیست، با این وجود خیلی از افراد نترس و ماجراجو به این مناطق سفر و گشت و گذار می‌‌ کنند. در این مقاله لیستی از 5 غار یخی جالب و خارق‌ العاده را تهیه کرده‌ ایم تا شما هم در لذت بردن از این زیبایی‌ ها با ما سهیم باشید. در ادامه با ما در چند مورد از عجیب ترین غار های جهان همراه باشید.

آیس‌ریزن‌وِلت(Eisriesenwelt)، ورفن، اتریش

چند مورد از عجیب ترین غار های جهان

آیس‌ریزن‌وِلت(Eisriesenwelt)، ورفن، اتریش

غار آیس‌ ریزن‌وِلت اتریش با ۴۲ کیلومتر طول بزرگ‌ ترین غار جهان است. این غار بخش‌ های هیجان انگیزی دارد که به شدت محبوب گردشگران است. ضمنا مسیر سفر از سالزبورگ به سمت این غار بسیار خوش‌ منظر است. از آنجا که با یکی از محبوب‌ ترین غار‌های جهان روبرو  هستیم مسیر رسیدن به آن‌ ها بسیار راحت و دسترسی‌ پذیر است. درهای غار آیس‌ریزن‌وِلت از اول ماه می تا ۲۶ اکتبر به روی بازدیدکنندگان باز است.

خچال‌های طبیعی گُرنر (Gorner)، والی (Valais)، سوییس

چند مورد از عجیب ترین غار های جهان

گرنر دومین یخچال طبیعی بزرگ در آلپ است و برخی از دیدنی‌ ترین غار‌های یخی جهان در آن قرار دارند. این غار‌ها توسط گروه‌ اکتشافی حرفه‌ ای که در حال حفاری بودند کشف شد. تصاویر، زیبایی کشف نشده‌ی این غارها را به نمایش گذاشته است. از آنجا که دسترسی به آن‌ ها سخت است تور اکتشافی که گردشگران را به اینجا هدایت کند وجود ندارد. برای رسیدن به این منطقه قطاری از زرمات در مسیری معروف با چشم‌ انداز‌ های عالی حرکت و در اینجا توقف می‌ کند.

غار یخی یخچال طبیعی Mýrdalsjökull، ایسلند

چند مورد از عجیب ترین غار های جهان

غار یخی یخچال طبیعی Mýrdalsjökull، ایسلند

غار یخی Mýrdalsjökull زیر آتشفشان فعال کاتلا در جزیره‌ی جنوبی ایسلند پنهان شده است. دانشمندان اخیرا فعالیت‌های آتشفشانی این ناحیه را به دقت رصد کرده‌ اند با این وجود تور‌های تفریحی به این یخچال‌ های طبیعی همچنان از محبوب‌ ترین فعالیت‌ های گردشگری به شمار می‌ روند. دسترسی به این یخچال که جهت شمال آن منظره‌ ی بسیار چشمگیری دارد برای هر کسی به آسانی انجام پذیر خواهد بود. بهترین زمان برای سفر به این نقطه فصل زمستان است. آژانس‌های مسافرتی زیادی در ریکیاویک خدمات خود برای سفر به این ناحیه را ارایه می‌ دهند.

غار یخی، کامچاتکا، روسیه

چند مورد از عجیب ترین غار های جهان

غار یخی، کامچاتکا، روسیه

منطقه‌ی کامچاتکا هم به خاطر آب و هوای خشن و بی‌ رحمش و هم به خاطر طبیعت بکر و دست‌ نخورده‌ اش مشهور شده است. این غار‌ یخی با زیبایی نفس‌ گیرش در میان سطوح آتش‌ فشانی احاطه شده‌ است. یخ این غار به قدری نازک است که وقتی نور خورشید به آن می‌تابد نوری لرزان و رنگارنگ از خود ساطع می‌کند. کامچاتکا مکانی بسیار منحصر به فرد و دور افتاده است که به شدت محبوب افراد کنجکاو و ماجراجو است. تور‌های اکتشافی آتشفشان Mutnovsky که در آن نزدیکی قرار دارد از ماه جولای تا سپتامبر برقرار خواهد بود. بهترین راه برای سفر به این نقطه پرواز با هواپیما از مسکو، سن‌ پترزبورگ، ولادی‌وستوک یا دیگر شهر‌ های روسیه به این سمت است.

غار یخی Skaftafell، ایسلند

چند مورد از عجیب ترین غار های جهان

غار یخی Skaftafell، ایسلند

غار یخی Skaftafell در پارک ملی مجللی به همین نام قرار دارد. بعد از بارش بارانی سنگین می‌ توان یخ‌ های آبی رنگی در این مکان غار مشاهده کرد که جلوه‌ی خاصی دارند. گفته‌ می‌ شود زمانی که یخچال ‌های طبیعی این ناحیه حتی یک میلیمتر جابجا می‌ شوند صدای بسیار بلندی از آن‌ ها شنیده می‌ شود. بهترین زمان برای سفر به این ناحیه فصل زمستان است.

منبع:کجارو

سخن آخر

اگر شما تمایل دارید از چند مورد از عجیب ترین غار های جهان که بر آن‌ ها نظارت نمی‌ شود بازدید کنید بهتر است به شدت مراقب باشید چرا که ممکن است هر لحظه ریزش کنند. اما قطعا تجربه چنین کاری فراموش نشدنی خواهد بود.

امیدواریم از مشاهده چند مورد از عجیب ترین غار های جهان بذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما