زمان مطالعه: 3 دقیقه
کلاه ایمنی برای جلوگیری از تصادف

کلاه ایمنی برای جلوگیری از تصادف

کلاه ایمنی برای جلوگیری از تصادف

موتورسوارن برای حفظ ایمنی و جلوگیری از آسیب دیدن از ناحیه سر که قسمتی مهمی در بدن انسان محسوب می شود از کلاه ایمنی استفاده می کنند تا از این آسیب دیدگی جلوگیری کنند. مبتکران فرانسوی سامانه‌ ای ابداع کرده‌ اند که روی قسمت عقب کلاه موتورسواران نصب می‌ شود و به رانندگان پشت سر درباره کاهش سرعت موتورسیکلت هشدار می‌ دهد. با ما همراه باشید تا بیشتر با کلاه ایمنی برای جلوگیری از تصادف آشنا شوید.

شرکت سازنده

به نقل از گیزمگ، کیت جدید شرکت استارت‌ آپ Cosmo Connected ترکیبی از چراغ ترمز و یک برنامه نرم‌ افزاری تلفن همراه است و به منظور ارتقای ایمنی موتورسواران طراحی شده است.

هدف از ساخت این سامانه

این سامانه از یک حسگر شتاب‌ سنج برای شناسایی کاهش سرعت موتورسیکلت استفاده می‌ کند. صرف نظر از این که کاهش سرعت ناشی از ترمز گرفتن موتورسیکلت یا فقط کند شدن سرعت آن است، در هر حالت، 12 چراغ ترمز ال‌ ای‌ دی این کیت فعال می‌ شوند تا به رانندگان پشت سر هشدار دهند سرعت موتورسیکلت جلویی آن‌ ها در حال کند شدن است.

کلاه ایمنی برای جلوگیری از تصادف

کلاه ایمنی برای جلوگیری از تصادف

ویژگی های سامانه

کیت ابداعی که فقط 150 گرم وزن دارد، در یک محفظه ضد آب قرار گرفته که این محفظه از پلی‌ کربنات و لاستیک EPDM ساخته شده است. این سیستم با استفاده از یک صفحه پایه پلاستیکی و به صورت مغناطیسی روی کلاه نصب می‌ شود. صفحه پلاستیکی هم با یک نوار چسب دو طرفه روی کلاه قرار می‌ گیرد بنابراین چراغ ترمز را می‌ توان به آسانی روی کلاه‌ های مختلف نصب کرد به شرط این که این کلاه‌ ها مجهز به پایه مغناطیسی باشند.

علاوه بر عملکرد به عنوان چراغ ترمز، می‌ توان این فناوری را در حالت همیشگی چشمک‌ زن قرار داد تا وقتی موتور سوار در شرایط کم نور حرکت می‌ کند یا کنار جاده پارک می‌ کند، نور چراغ خطر دو برابر شود.

کیت Cosmo Connected با باتری لیتیم-یون 900 میلی‌ آمپر ساعت نیرودهی می‌ شود و این باتری قابلیت شارژ دوباره را دارد. گفته می‌ شود این سیستم با این باتری به مدت هشت ساعت کار می‌ کند اما استفاده مداوم از آن در حالت خطر می‌ تواند این مدت زمان را به سه ساعت کاهش دهد.

قابلیت های بیشتر این سامانه

افزودن ژیروسکوپ به شتاب‌ سنج این کیت به شناسایی تصادفات احتمالی کمک می‌ کند؛ در این حالت، کیت از طریق بلوتوث به یک برنامه نرم‌ افزار گوشی هوشمند وصل می‌ شود و پیغام اضطرار را ارسال می‌ کند.مبتکران روی سایت کیک استارتر در حال بازاریابی برای سامانه جدید هستند و در صورتی که سرمایه تولید آن تامین شود، ماه سپتامبر وارد بازار خواهد شد.

این کیت در رنگ‌ های سفید و سه رنگ متغیر مشکی، به بهای 129 دلار عرضه خواهد شد.

برگرفته از ایسنا

امیدواریم از خواندن کلاه ایمنی برای جلوگیری از تصادف لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما