زمان مطالعه: 4 دقیقه
گردشی در رم با زمانی کوتاه

گردشی در رم با زمانی کوتاه

گردشی در رم با زمانی کوتاه

رم بدون شک یکی از بهترین و زیبا ترین شهر های حال حاضر در دنیا است ولی با مکان های دیدنی بی شمار و تفریحات زیادی که دارد می تواند برای فردی که برای بار اول به رم  سفر می کند، گیج کننده باشد. خیلی از کسانی که به رم سفر می کنند بر این باورند که بی نظمی و شلوغی ای که در این شهر وجود دارد، جزیی از جذابیت و اتفاقات جالب یا حتی عجیب سفر به رم است اما اگر از دید دیگر به این مسئله نگاه کنیم می تواند باعث عقب نشینی و دلزدگی گردشگرانی شود که می خواهند در کمترین زمان ممکن، تا جایی که می توانند دیدنی های آن را ببینند. در این نوشته با ما ،با بهترین روش های گردشی در رم با زمانی کوتاه که ممکن است ،آشنا می شوید و می توانید در سفرتان از این روش ها استفاده کنید:

1- رم را از طریق بلیط رم بگردید

گردشی در رم با زمانی کوتاه

میدان سنت پیتر

داشتن بلیط رم به شما این امکان را می دهد تا با دسترسی کامل به همه ی وسایل حمل و نقل عمومی و دسترسی رایگان به تعداد زیادی از جاذبه های گردشگری این شهر را داشته باشید و پول زیادی ذخیره کنید. Roma Pass یا همان بلیط رم، در واقع کارت فرهنگی- توریستی رسمی شهر رم است که اگر آن را داشته باشید، از قابلیت هایی که در بالا گفته شد، می توانید برخوردار شوید و علاوه بر آنها، بسیاری از کنسرت ها و نمایش ها را با تخفیف زیاد ببینید. یک بلیط ۳ روزه، هزینه ای برابر ۳۶۰۰ یورو دارد و جدای از پس انداز پول در سفر، شما را از ایستادن در صف های طولانی هم بی نیاز می کند.

2- رم را با دوچرخه سواری بگردید

گردشی در رم با زمانی کوتاه

گردش در رم با دوچرخه سواری

ممکن نیست که شهر رم به اندازه ی بقیه ی شهر های اروپا مثل آمستردام، کپنهاگ و پاریس، دوچرخه دوست باشد ولی تعداد زیادی مغازه ی اجاره ی دوچرخه ی ارزان در سطح شهر وجود دارد که شما را تحریک می کند تا در میان این شهر ابدی (زیبا)، رکاب بزنید. اگر قصد درارید رم را با دورچرخه بگردید، بهترین راه، استفاده از تورهای راهنمایی است که در سطح شهر برپا می شوند. در این تورها، هم از جاذبه های گردشگری معروف و هم جاذبه های گردشگری کمتر شناخته شده اما زیبای و عجیب شهر دیدن می شود.

3- رم را با تور وسپا تجربه کنید و بگردید

گردشی در رم با زمانی کوتاه

تور وسپا در رم ایتالیا

وقتی که در رم هستید. باید کاری را انجام دهید که رمی ها انجام می دهند! تور وسپا (وسیله ی نقلیه ای خاص که به موتور شبیه است) در رم، علاوه بر اینکه سرگرم کننده است، خیلی راحت و ارزان هم هست و جدای از این ها برای گشت و گذار در شهر شلوغ رم، یکی از بهترین گزینه هاست. در این تور، با اجاره کردن وسپا، راننده خودتان هستید بر این اساس می توانید در هر کجای شهر که خواستید توقف کنید و و یا به راهتان ادامه دهید.

4- در مرکز رم قدم بزنید

گردشی در رم با زمانی کوتاه

مرکز شهر رم در ایتالیا

بدون تردید قدم زدن، بهترین روش برای پیدا کردن زیبایی های مرکز شهر رم است و کاملا رایگان هم هست! به مرکز شهر که رفتید، حتما از بخش تاریخی آن به نام Centro Storico دیدن کنید. در این محله ی تاریخی، دیدنی های فراوانی وجود دارد که میتوان به پانتئون، محله ی یهودی نشین ها، تعدادی از زیباترین میدان های شهر و Piazza Navona اشاره کرد. اگر علاقه مند به گشت و گذار در مناطق کهن شهر را در ذهن دارید، به سمت منطقه ی Colosseo در قلب رم بروید، جایی که در آن «کولسئوم»، «تپه ی پالاتین» و «محکمه ی روم» قرار دارد؛ بعد از مرکز رم به سمت شمال منطقه به نام تریدنت (Tridente) بروید و اگر قصد خرید دارید می توانید از دیدن فروشگاه های بسیار در Via del Corso، لذت ببرید و خرید کنید.

برگرفته از الی گشت

امیدواریم از خواندن گردشی در رم با زمانی کوتاه لذت و بهره کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما