زمان مطالعه: 2 دقیقه
گورستان هواپیماهای جنگ جهانی دوم

گورستان هواپیماهای جنگ جهانی دوم

گورستان هواپیماهای جنگ جهانی دوم

این گورستان باقی مانده از هواپیماهایی است که در جنگ جهانی دوم  آن ها را به کار گرفته اند. جنگ جهانی دوم بین دو دسته متّحدین و متّفقین به وجود آمد. متّحدین کشور های آلمان، ژاپن و ایتالیا بودند و متّفقین هم کشور های انگلیس و فرانسه و شوری و آمریکا را تشکیل می دادند. با متعجب همراه شوید تا بیشتر با این گورستان هواپیماها و جنگ جهانی دوم آشنا شوید.

گورستان هواپیماهای جنگ جهانی دوم

گورستان هواپیماها

هواپیما های جنگ جهانی دوم

جنگنده دوربرد آمریکائی ساخت شرکت نورت آمریکن بود که در سال‌ های میانه جنگ جهانی دوم به‌ کار گرفته شد. نقش اصلی این هواپیما در همراهی و مراقبت از بمب‌ افکن ها در بمباران آلمان بود. جالب است بدانید که این هواپیماها را در ایالت اوهایو آمریکا و در میان جنگل های انبوه آن، مکانی وجود دارد که مملو از هواپیماهای باقیمانده از جنگ جهانی دوم است که یا به علت فرسودگی آنها و یا به دلیل نابودی در زمان جنگ در این منطقه به حال خود رها شده اند، پیدا شده است و تصویر برداری کرده اند.

گورستان هواپیماهای جنگ جهانی دوم

گورستان هواپیماها در آمریکا

گورستان هواپیماهای جنگ جهانی دوم

گورستان هواپیما ها در آمریکا

پیامد های جنگ حهانی دوم:

1- در پی جنگ جهانی دوم ساختارهای زیربنایی و صنعتی اروپا ویران شده بود.

2- بمباران اتمی آمریکایی‌ ها در دو شهر ناکازاکی و هیروشیما  در زاپن که بیش از ۲۰۰٬۰۰۰ نفر را در چند ثانیه نابود کرد و به کام مرگ کشاند، از پیامد های بزرگ منفی این جنگ محسوب می‌ شود. این اولین کاربرد سلاح‌ های هسته‌ ای در تاریخ بشر بود.

3- کل رقم کشته‌ شدگان جنگ جهانی دوم که مرگبار ترین نبرد تمام تاریخ است، بین ۵۰ تا ۷۰ میلیون نفر تخمین زده می‌ شود.

4-  این جنگ گسترده‌ ترین جنگ جهان تاریخ بشر بود که در آن بیش از ۱۰۰ میلیون نفر از قریب به سی کشور مختلف به صورت مستقیم در آن جنگیدند.

برگرفته از باشگاه خبرنگاران

امیدواریم از خواندن گورستان هواپیماهای جنگ جهانی دوم لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما