4 منظره طبیعی شگفت انگیز در آسیا

4 منظره طبیعی شگفت انگیز در آسیا
طبیعت

4 منظره طبیعی شگفت انگیز در آسیا

4 منظره طبیعی شگفت انگیز در آسیا

مناظر طبیعی بسیار زیبا در آسیا از دید نشنال جئوگرافیک

قاره ی آسیا با جای دادن تعداد زیادی کشور و فرهنگ متنوع در خود، هیچ کمبودی از نظر شهر های دیدنی و غذا های مختلف برای امتحان کردن ندارد. اما این قاره با مناظر طبیعی چشمگیری عجین شده است که بعضی ها از برخی دیگر قابل توجه تر هستند. با ما در 4 منظره طبیعی شگفت انگیز در آسیا همراه شوید و لذت ببرید.

4 منظره طبیعی شگفت انگیز در آسیا
کوه های رنگارنگ در چین

۱-منطقه ZHANGYE DANXIA در چین:

کلمه ی ZHANGYE DANXIA نه تنها یادآور کوه های Zhangye Danxia در چین است بلکه بسیاری مناطق دیگر هم به یاد می آورد. همه ی این کوه ها میلیون ها سال پیش در اثر فرسایش و عوامل طبیعی بوجود آمده اند. این منطقه، صخره های رنگارنگ بسیار زیبایی دارد که بطور طبیعی بوجود آمده اند و این تصور را در فرد ایجاد می کنند که کسی آنها را با آبرنگ نقاشی کرده است و شبیه یک کیک لایه ای درآورده!

هر کسی که باور اول این کوه ها را می بیند باور نمی کند که ممکن است واقعی و طبیعی باشند، اما چه باور کنید و چه نکنید این کوه ها وجود دارند.
چطور به اینجا برویم؟ Zhangye در استان Gansu چین نزدیکترین شهر به این منطقه است. حتی با تاکسی می توانید به این منطقه بروید و از زیبایی های آن لذت ببرید. اگر هم دوست داشته باشید تورهای یک روزه از Zhangye به این منطقه هر روز برگزار می شود.

۲- دریاچه گوکیو، نپال ( GOKYO LAKES TREK, NEPAL):

یک جایگزین عالی برای چادر زدن در کوه های اورست، دریاچه ی کوکیو ری است که در ارتفاع ۱۷ هزار و ۵۷۶ فوتی قرار گرفته است. آب های این دریاچه، مرتفع ترین آب های تمیز بر روی زمین به شمار می آیند. شب های پرستاره ی اورست بخشی از دیدنی هایی است که این دریاچه را جذابتر کرده است. منظره ای که حتی با کمپ زدن در خود اورست هم نمی توان دید.
چطور به دریاچه گوکیو برویم؟ در شهر کاتماندوی نپال می توانید یک تور تفریحی به مقصد دریاچه ی زیبا گوکیو رزرو کنید و با پرواز کوتاهی به lukla به آنجا برسید.

4 منظره طبیعی شگفت انگیز در آسیا
دره ی Jigoku، ژاپن

۳- دره ی Jigoku، ژاپن:

این دره ی فوق العاده زیبا در جزیره ی Hokkaido قرار دارد و جزیی از پارک ملی Shikotsu-Toya محسوب می شود. این منطقه به خاطر وجود چشمه های آب گرم شفا دهنده معروف است و به عنوان استخر های طبیعی روباز، مردم زیادی را به خود از سرتاسر ژاپن جذب می کند.
چطور به این دره برویم؟ بعد از خرید تور ژاپن، در شهر نزدیک به این دره، اتوبوس های تندرویی به مقصد دره ی Jigoku وجود دارد که با پیمودن مسافت کمی قابل دسترسی است.

۴- آبشار BAN GIOC-DETIAN ویتنام، مرز چین:

با دیدن این آبشارها در نگاه اول یاد آبشارهای نیاگارا می افتید چون بسیار به آنها شبیه اند. اما آبشاهای BAN GIOC-DETIAN در کشور ویتنام و درواقع در مرز بین دو کشور ویتنام و چین هستند که بوسیله ی صخره های عظیم و جنگل احاطه شده اند و از صخره ها، این آبشارهای دوقلو از دو طرف به پایین می ریزند و منظره ی تاثیر گذاری بوجود می آورند. شنا کردن در این آب قدغن است اما میتوانید با سوار شدن بر کلکی، به نزدیک لبه ی آبشار بروید.
چطور برویم؟ از مرکز شهر هانویی در ویتنام می توان با اتوبوس هایی به مقصد همین آبشارها شهر را ترک کرد و بعد از پیمودن ۲۳۵ مایل به شهر کائو بنگ رسید. از آنجا هم برای این آبشارها مستقیما اتوبوس وجود دارد.

برگرفته از مجله گردشگری الی گشت

امیدواریم از خواندن 4 منظره طبیعی شگفت انگیز در آسیا لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا
طبیعت
پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا

تابستان با همه زیبایی هایی که دارد روزی تمام می شود و جای خودش را به پاییز هزار رنگ می دهد، پاییزی که انگار در بعضی از جاها رنگ و بوی دیگری دارد، پاییز بوی عشق را میدهد.

جنگل سیاه جنگلی رویایی در آلمان
طبیعت
جنگل سیاه جنگلی رویایی در آلمان

اگر به دنبال مقصدی هیجان انگیز و رویایی هستید که چند روزی بی خبر از دنیا در آن زندگی کنید ما به شما جنگل سیاه در آلمان را پیشنهاد می کنیم. شاید نام آن شما را یاد مکان های جادویی و سحرآمیز بیاندازد…

گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود
طبیعت
گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود

گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود گیاهان عجیب و غریبی در سراسر دنیا وجود دارند. برخی از آن ها گوشت خوارند! برخی دیگر را فقط در منطقه ای خاص از جهان می توان مشاهده کرد و بعضی از گل ها را نیز نمی توان در ۳۶۴ …