زمان مطالعه: 3 دقیقه
5 نمونه از بناهای عجیب تاریخی

5 نمونه از بناهای عجیب تاریخی

5 نمونه از بناهای عجیب تاریخی

هیچ جاذبه ای به اندازه بناهای تاریخی اسرار آمیز و عجیب نیست. پس باید این مناطق را در الویت لیست گردشگری خود قرار دهید. شما با سفر به این ۵ بنای تاریخی عجیب، شگفت زده و متعجب می شوید. پس در ادامه با ما در 5 نمونه از بناهای عجیب تاریخی همراه باشید.

تیواناکو، بولیوویا

5 نمونه از بناهای عجیب تاریخی

تیواناکو، بولیوویا

پایتخت ماقبل تاریخی مردم تیواناکو، شهری از تیواناکو است که در کنار دریاچه تیتیکاکا در بولیوویا قرار دارد. اینجا در اصل روستایی کوچک بود که مابین سالهای ۴۰۰ و ۹۰۰ بعد از میلاد تبدیل به شهر شد و موطن تعدادی از بناهای سنگی بزرگ در آمریکای جنوبی شد. در سال ۱۰۰۰ بعد از میلاد این شهر را به دلیل سیل ها ترک کردند Inca در نهایت تمدن تیواناکو را در دست گرفت، این شهر را افسانه ها و اسطوره های بسیاری در برگرفته و اعتقاد بر این بوده که مبدا وجود بشر نیز از آنجا گرفته شده است.

Hagar Qim ، مالتا

5 نمونه از بناهای عجیب تاریخی

Hagar Qim ، مالتا

این شهر در مالتا قرار دارد و بر باور فرهنگ نامشخصی مابین سالهای ۳۲۰۰ و ۲۵۰۰ قبل از میلاد آن را ساخته است. می گویند این فرهنگ در نتیجه قحطی یا بلایای طبیعی بوجود آمده است و فقط چندین جزئیات مشخص از خود برجا گذاشته است.
گفته می شود که این شهر یکی از نمونه های اولیه باورهای مذهبی را دارد ، بنایی که در Hagar Qim قرار دارد شامل تعدادی مجسمه مربوط به خدایانی است که معروف به ونوس می باشد، بعضی از آنها در موزه ملی باستان شناسی در والتا گرداوری شده اند.
Hagar Qim صدها سال زودتر از Stonehenge ساخته شده است.

دور شاروکین، عراق

5 نمونه از بناهای عجیب تاریخی

دور شاروکین، عراق

به صورت ” دژ سارگون ” ترجمه شده است. دور شاروکین در زمان آشورین مابین ۷۱۷ و ۷۰۷ قبل از میلاد ساخته شده است و در شمالی ترین بخش عراق قرار دارد. گاو نر اشوری که یک اثر سنگی می باشد جذابترین دست ساخت بشر است که از خرابه ها بدست آمده است و وزنی برابر با ۴۰ تن دارد. این مجسمه یکی از بزرگترین نمونه ها تا به حال است.

کویریجوا ، گواتمالا

5 نمونه از بناهای عجیب تاریخی

کویریجوا ، گواتمالا

از تاریخ ۲۰۰۰ قبل از میلاد ، دولمن منگا یک زمین دفن بزرگ است که به عنوان یک مقبره مشهور است و در جنوب اسپانیا قرار دارد. تعدادی اتاق بوسیله سنگهای بزرگ و سنگینی که کنار هم قرار داده شده اند ساخته شده است.دیوارها ، کف (که از چهار تکه مجزا ساخته شده اند) و ستون ها از همان سنگهای مشابه ساخته شده اند. چنانکه از نامش برمی آید و در افسانه ها آمده است ، یک جذامی به نام منگا بعد از مرگ شوهرش داخل آن ساختمان سنگی پناه گرفت. باستان شناسان معتقفدند این ساختما سنگی یکپارچه بزرگترین بنای در اروپا است و چندصد اسکلت داخل آن وجود دارد که احتمالا متعلق به گروههای فرهنگی می باشد.

پوئبلو بونیتو ، آمریکا

5 نمونه از بناهای عجیب تاریخی

پوئبلو بونیتو ، آمریکا

موقعیت آن در شمال غربی نیومکزیکو است که یکی از بزرگترین و معروفترین خانه های بزرگ (روستا ) است که توسط اجداد مردم پوئبلو ساخته شده است. شروع ساخت روستا ده قرن بعد از میلاد بوده و نزدیک به ۱۸۰ سال طول کشیده است، که به صورت مدور درآمده و از هر طرف به هم رسیده اند و ۸۰۰ اتاق مجزا دارد با ساختمانهایی که بیش از پنج طبقه دارند.

برگرفته از الی گشت

امیدواریم از خواندن و مشاهده 5 نمونه از بناهای عجیب تاریخی لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما