طبیعتی شگفت انگیز در کوهستانی در چین
طبیعت
1

طبیعتی شگفت انگیز در کوهستانی در چین

طبیعتی شگفت انگیز در کوهستانی در چین

طبیعت چین همیشه شما را متعجب خواهد کرد

وقتی از عجایب و زیبایی های طبیعت کشور چین سخن به میان می‌ آید، ناخودآگاه اولین چیزی که ذهن را درگیر خود می کند، دیوار بزرگ چین است. باید اذعان کرد که بی شک این دیوار در صف طویل عجایب معماری جهان، جایگاهی جاودانه دارد.

اما این کشور پهناور، با جادوی طبیعت اش نیز شما را مسحور خود خواهد کرد. این بار به نقطه ای سفر خواهیم کرد که درستی این واقعیت را به شما نشان می‌ دهد. در ادامه با ما در طبیعتی شگفت انگیز در کوهستانی در چین همراه باشید.

طبیعتی شگفت انگیز در کوهستانی در چین
کوهستان عجیب تیان من

کوهستان تیان‌ مِن(Tianmen)

کوهستان تیان‌ مِن(Tianmen) را می توان یکی از زیباترین مناطق گردشگی کشور چین دانست. در وصف زیبایی و جذابیت این نقطه، باید یادآوری کرد که به عنوان لوکیشن فیلمبرداری اثر محبوب و پرفروش جیمز کامرون یعنی آواتار مورد استفاده قرار گرفت. همچون آن سرزمین دوردست و زیبا، این کوهستان نیز قطعاً با ستون های سنگی و مهی شناور در آسمان، شما را اسیر جادوی خود خواهد کرد.

شاید یکی از زیباترین جلوه های طبیعت این منطقه غار منحصر بفرد آن باشد که بیش از هر چیز، به طاقی قوسی شکل و باشکوه شباهت دارد. طاقی سنگی که اگر طبیعت پیرامون آن را نیز در نظر بگیریم، همچون دروازه ای پر ابهت، بازدید کنندگان را به بهشتی رویایی رهنمون می شود.

طبیعتی شگفت انگیز در کوهستانی در چین
کوهستان عجیب تیان من

عجایب کوهستان تیان‌ من

این منطقه به عنوان پارک ملی کوهستان تیان‌ من نیز شناخته شده و در استان هونان قرار گرفته است. کوهستانی به ارتفاع ۱۵۱۹ متر که با شکل و شمایل خاص و زیبای خود، حس ماجراجویی و هیجان را به بیننده منتقل می‌کند. البته این تمام داستان نیست.

یک تله کابین بی نظیر، جاده ای پرپیچ و خم و زیبا و البته مسیرهای راهپیمایی تماشایی نیز به کامل تر شدن تصویر ویژه و فراموش نشدنی این منطقه کمک شایانی کرده اند.

هرچند باید دیدنی های دیگری را نیز به عجایب این منطقه افزود. از جمله مسیرهایی خطرناک که گام نهادن در آنها، خون را در عروق منجمد می‌کند. گویی درست در لبه ی صخره های معلق در حرکت هستید و یک لحظه غفلت شما را به اعماق دنیای زیرین پرتاب خواهد کرد.

پلی جالب نیز در این ناحیه واقع شده که دو قلّه را به هم متصل کرده و منظره ای دیدنی را در فصل زمستان رقم می زند. اما نگران نباشید، تله کابین و جاده های مناسب شما را به سلامت به اوج کوهستان منتقل خواهند کرد.

طبیعتی شگفت انگیز در کوهستانی در چین
کوهستان عجیب تیان من

حرف آخر

به هر حال اگر جزء آن دسته از افراد هستید که بیش از هر چیز دیگر، به طبیعت عشق می ورزید، حتما به این کوهستان نیز سفر کرده و کوله بار خاطرات شیرین خود را سنگین تر کنید.
در هر زمان و هر فصلی می توان به این ناحیه سفر کرد. نگران نباشید، طبیعت شما را نا امید نخواهد کرد. هر فصلی جذابیت و رنگ و بوی خود را به مناظر اطراف هدیه کرده و نقشی از خاطرات فراموش نشدنی را بر جای خواهد گذاشت. البته از ماه آپریل تا اکتبر، اوج حضور گردشگران در این منطقه است.

زمستان را فراموش نکنید، زمانی که لایه ی ضخیمی از برف همچون رواندازی رویایی همه چیز را در برگرفته و منظره را همچون تابلویی پر زرق و برق به نمایش می گذارد.
از دروازه ی بهشت عبور می کنیم. با خاطراتی رنگارنگ کوهستان تیان‌من را ترک کرده و به ماجراجویی خود ادامه خواهیم داد.

برگرفته از الی گشت

امیدواریم از خواندن طبیعتی شگفت انگیز در کوهستانی در چین لذت کافی را برده باشد.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا
طبیعت
پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا

تابستان با همه زیبایی هایی که دارد روزی تمام می شود و جای خودش را به پاییز هزار رنگ می دهد، پاییزی که انگار در بعضی از جاها رنگ و بوی دیگری دارد، پاییز بوی عشق را میدهد.

جنگل سیاه جنگلی رویایی در آلمان
طبیعت
جنگل سیاه جنگلی رویایی در آلمان

اگر به دنبال مقصدی هیجان انگیز و رویایی هستید که چند روزی بی خبر از دنیا در آن زندگی کنید ما به شما جنگل سیاه در آلمان را پیشنهاد می کنیم. شاید نام آن شما را یاد مکان های جادویی و سحرآمیز بیاندازد…

گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود
طبیعت
گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود

گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود گیاهان عجیب و غریبی در سراسر دنیا وجود دارند. برخی از آن ها گوشت خوارند! برخی دیگر را فقط در منطقه ای خاص از جهان می توان مشاهده کرد و بعضی از گل ها را نیز نمی توان در ۳۶۴ …