منظره زیبا از دریاچه نیلوفر های قرمز
طبیعت
منظره زیبا از دریاچه نیلوفر های قرمز
منظره زیبا از دریاچه نیلوفر های قرمز

منظره زیبا از دریاچه نیلوفر های قرمز

دریاچه نیلوفر های قرمز تایلند

تصور کنید در دریاچه ای که پر از نیلوفر های قرمز است در حال پارو زدن قایق هستید، می روید و می روید و تا جایی که چشم کار می کند گل های نیلوفر می بینید، شاید فکر کنید اینجور دریاچه ای باید فقط در خواب و خیال باشد اما اگر به دیدن یکی از عجیب ترین دریاچه های دنیا در شمال شرقی تایلند بروید می بینید که واقعیت دارد، این دریاچه آنقدر زیباست که دیدنش تا مدت ها از ذهن فراموش نمی شود. با ما در منظره زیبا از دریاچه نیلوفر های قرمز همراه باشید تا این دریاچه رویایی را بیشتر بشناسید.

منظره زیبا از دریاچه نیلوفر های قرمز

درباره دریاچه نیلوفر قرمز

بر خلاف اسم دریاچه که نیلوفر قرمز است گل های آن صورتی است، این دریاچه خیلی کم عمق است و عمق آن هیچ وقت بیشتر از یک متر نمی شود و ویژگی منحصر بفرد آن گل های نیلوفری هستند که بر روی آب وجود دارند و سطح این دریاچه را کاملا رویایی و رمانتیک کرده اند. شما می توانید با کرایه قایق های ۲ تا ۳ نفره با هزینه ۱۰۰ بات برای هر نفر، و یا ۱۰ تا ۱۲ نفره با هزینه ۳۰۰ بات در ساعت، در این دریاچه قایق سواری کنید و از تماشای گل ها لذت ببرید، در این دریاچه به غیر از این گل های زیبا پرندگان خاص این منطقه هم وجود دارند. فقط این را بدانید که در آب این دریاچه هیچ وقت نباید شنا کنید.

منظره زیبا از دریاچه نیلوفر های قرمز

چه وقت باید از این دریاچه دیدن کرد؟

بهترین فصل رفتن به این دریاچه در ماه های خنک بین نوامبر تا فوریه است و در ماه دسامبر گل های آن کاملا باز شده است، صبح ها بین ساعت ۶ تا ۱۱ بهترین زمان برای دیدن این نیلوفرهای آبی زیباست چون در این زمان گل ها کاملا شکفته هستند اما شما می توانید در تمام طول روز با قایق در دریاچه گردش کنید و این گل ها را از نزدیک ببینید، دریاچه نیلوفر قرمز در ماه های دیگر سال به این زیبایی نیست اماهمچنان محل ماهی گیری ماهی گیران، زندگی انواع پرندگان وگیاهان آبی می باشد.

منظره زیبا از دریاچه نیلوفر های قرمز

محل این دریاچه کجاست؟

دریاچه نیلوفر قرمز در شمال شهر کومفاواپی در استان سورات تانی تایلند قرار دارد و ۵۰ کیلوتر دورتر از استان اودون تانی است برای رسیدن به آن باید به دهکده «بان دیام» بروید و دریاچه در پشت عبادتگاه این دهکده است.

چگونه به اودون تانی بروید

با هواپیما: خط های هوایی بین المللی تایلند هر روز چندین پرواز از فرودگاه های بانکوک تا اودون تانی دارند که با هواپیماهای ایرباس و بوئینگ انجام می شود که می توانید سوار یکی از این هواپیما شوید و بعد از ۵۰ دقیقه به این استان برسید.

با قطار: هر روز قطارهای بانکوک در سه نوع کلاس مختلف بعد از ۹ ساعت به این استان می رسند.

با ماشین: با ماشین کمی مسیر طولانی تر می شود و بهترین را ه با هواپیما رفتن است.

چگونه از اودون تانی به دریاچه برویم

از ترمینال اتوبوس شماره ۱ اودون تانی سوار اتوبوس شوید و بعد از ۱ ساعت و با پرداخت هزینه ۳۰ بات به شهر کومفاواپی می رسید، می توانید با قطار هم از اودان تانی به دریاچه بیایید، در ۳۰ کیلومتر مانده به اودان تانی ایستگاه قطاری کوچک وجود دارد که قطارهای محلی کندرو در آن چند ثانیه توقف و مسافران ایستگاه را سوار می کنند.

برگرفته از مجله گردشگری الی گشت

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا
طبیعت
پاییز رویایی در طبیعت بریتانیا

تابستان با همه زیبایی هایی که دارد روزی تمام می شود و جای خودش را به پاییز هزار رنگ می دهد، پاییزی که انگار در بعضی از جاها رنگ و بوی دیگری دارد، پاییز بوی عشق را میدهد.

جنگل سیاه جنگلی رویایی در آلمان
طبیعت
جنگل سیاه جنگلی رویایی در آلمان

اگر به دنبال مقصدی هیجان انگیز و رویایی هستید که چند روزی بی خبر از دنیا در آن زندگی کنید ما به شما جنگل سیاه در آلمان را پیشنهاد می کنیم. شاید نام آن شما را یاد مکان های جادویی و سحرآمیز بیاندازد…

گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود
طبیعت
گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود

گلی عجیب که یک شب از سال شکوفا می شود گیاهان عجیب و غریبی در سراسر دنیا وجود دارند. برخی از آن ها گوشت خوارند! برخی دیگر را فقط در منطقه ای خاص از جهان می توان مشاهده کرد و بعضی از گل ها را نیز نمی توان در ۳۶۴ …