زمان مطالعه: 4 دقیقه

بهترین جاذبه های تاریخی معروف جهان

بهترین جاذبه های تاریخی معروف جهان

بهترین جاذبه های تاریخی معروف جهان

کشور هایی با تمدن‌ های معروف زیادی در دنیا وجود دارند اما کشورهایی نظیر اردن، مصر، ایتالیا و… موفق شده‌ اند با آثار باستانی و جاذبه‌ های فوق‌ العاده خود سیل عظیم گردشگران را به کشورشان جذب کنند. تمدن‌ های کهنی در سراسر دنیا وجود دارند که با تاریخ و آثار باستانی خارق‌ العاده خود نه تنها باعث حیرت باستان‌ شناسان، بلکه مردم عادی شده‌ اند؛ چرا که علت و نحوه ساخت بسیاری از این آثار تا سالیان سال برای کارشناسان یک معما بود و همچنان در برخی موارد یک معما باقی مانده است. در ادامه قصد داریم بهترین جاذبه های تاریخی معروف جهان را به شما معرفی کنیم.

بهترین جاذبه های تاریخی معروف جهان

جزیره ایستر

 جزیره ایستر

تعداد ۸۸۷ مجسمه سنگی موآی (Moai) در سرتاسر جزیره ایستر وجود دارد که طی یک دوره‌ی ۵۰۰ ساله از سال ۱۱۰۰ تا ۱۶۸۰ میلادی ساخته شده‌ اند. صدها سال رسوب و فرسایش، موجب دفن شدن مجسمه‌ های موآی در خاک شده است. این پیکره‌ ها چیزی فراتر از سرهای مدفون در خاک‌ اند و در واقع مجسمه‌ هایی تمام‌ قد هستند. نکته عجیب اینجا است که باستان‌ شناسان معتقدند همه مجسمه‌ ها در مکانی دورتر ساخته شده و بعدا به مکان‌ های مورد نظر منتقل شده‌ اند، اما هنوز مشخص نیست که چطور این کار انجام شده است.

بهترین جاذبه های تاریخی معروف جهان

جاذبه تاریخی مصر

مصر

مجسمه‌ های غول‌ پیکر کلوسی ممنان (Colossi of Memnon)، در میان گنجینه‌ های فوق‌ العاده کشور مصر هستند. این مجسمه‌ ها که به مجسمه‌ های دو قلو نیز معروفند، از زمان فرعون مصری آمنهوتپ سوم باقی مانده‌ اند و در غرب رودخانه معروف نیل قرار دارند. این مجسمه‌ها در ۱۳۵۰ قبل از میلاد مسیح یعنی حدود ۳۴۰۰ قبل ساخته شده‌ اند و صورت هر دو به سمت شرق و رو به خورشید است و ارتفاع‌ شان به ۱۸ متر می‌ رسد.

بهترین جاذبه های تاریخی معروف جهان

جاذبه تاریخی ایتالیا

ایتالیا

فروم رومی (Forum Romanum)، یکی از مهم‌ ترین محوطه‌ های باستان‌ شناسی در سراسر ایتالیا و البته در سراسر جهان است. این محل باستانی، برای قرن‌ ها مرکز زندگی عمومی رومیان بوده و مکانی برای جشن گرفتن و بزرگداشت پیروزی‌ ها و رای‌ گیری‌ ها، محل برگزاری سخنرانی‌ های عمومی و محاکمه جنایتکاران، مسابقات گلادیاتورها و مرکز امور بازرگانی روم باستان بوده است. فروم رومی در ۸۰۰ سال پیش از میلاد ساخته شد و تا سال ۶۰۰ پس از میلاد یعنی حدود ۱۴۰۰ سال از آن استفاده می‌ شد. اگر قصد گردش در روم را دارید حتما به این مطلب مراجعه کنید.

بهترین جاذبه های تاریخی معروف جهان

جاذبه تاریخی یونان

یونان

المپیا (Olympia) شهر کوچکی روی شبه جزیره پلوپونز یونان است که به واسطه یک سایت باستان‌ شناسی با همین نام، شهرت جهانی دارد. المپیا به‌ عنوان مکانی برای برگزاری بازی‌ های المپیک در دوران کلاسیک شناخته شد. بازی‌ های المپیک از قرن ۸ قبل از میلاد تا قرن ۴ میلادی هر چهار سال یک‌ بار در سراسر اروپای دوران کلاسیک برگزار می‌ شد. اولین بازی‌ های المپیک به افتخار زئوس برگزار شد که به ۷۷۶ قبل از میلاد برمی‌ گردد.

این سایت اساسا وقف زئوس شده بود و همین عامل باعث شد مردم زیادی از سراسر یونان به این محل بیابند و هویت یونان باستان را شکل دهند. المپیا شامل ۷۰ سازه مهم بوده که بقایای بسیاری از آن‌ ها به جا مانده است، هر چند از معبد زئوس فقط سنگ‌ های کف سازه باقی مانده است. دو موزه موجود در این محل نیز به بازی‌ های مدرن و باستانی اختصاص دارد.

بهترین جاذبه های تاریخی معروف جهان

جاذبه تاریخی اردن

اردن

شهر پترا در اردن یکی از دیدنی‌ ترین جاذبه‌ های دنیا محسوب می‌ شود، چراکه کل شهر از تخته سنگ‌ تراشیده شده است و قدمت آن به ۳۰۰ سال پیش از میلاد برمی‌ گردد. این مکان به‌ عنوان میراث جهانی در یونسکو و یکی از عجایب هفتگانه‌ جدید (انتخاب در سال ۲۰۰۷) به ثبت رسیده است. این شهر نماد اردن و پربازدیدترین جاذبه‌ ی گردشگری این کشور به‌شمار می‌ رود که ناحیه‌ ای به وسعت ۲۶۴ کیلومترمربع را دربر می‌ گیرد. این شهر مرموز تاکنون در فیلم‌ های زیادی همچون ایندیانا جونز، آخرین جنگ صلیبی و… به نمایش درآمده است.

منبع:کجارو

سخن آخر

امیدوارم از مشاهده مطلب بهترین جاذبه های تاریخی معروف جهان لذت کافی برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

 عضویت در اینستگرام ما