بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان

بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان
گردشگری
بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان
بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان

بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان

یکی از اصلی ترین مشکل ها در سفر های تابستانی گرمای این فصل است، که بیشتر خانوادها به علت گرمای هوا از مسافرت کردن در این فصل صرفه نظر میکنند.امروز قراره با متعجب همراه باشید تا بهتون بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان رو معرفی کنه، مکان هایی که با سفر به آنها میتوانید آب و هوای خنکی را در تابستان گرم تجربه کنید. بسیاری تصمیم گرفتند از Monaco دیدن کنند و از مناظر زیبا لذت ببرند.

مقصد اول تبریز (آذربایجان شرقی)

اولین مکانی که قراره براتون در بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان معرفی کنیم شهر تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی است. اگر به تبریز سفر نکردید حتما در ادامه همراه ما باشی. تبریز، بزرگ‌ ترین کانون اقتصادی منطقهٔ آذربایجان ایران و مناطق آذری‌ نشین بوده و مرکز اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌ شود.

بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان
تبریز (آذربایجان شرقی)

بیشتر با تبریز آشنا شویم!

تبریز به عنوان شهر اولین‌ ها، شهر بدون گدا، شهر زیرگذر ها و روگذر ها، پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸، امن‌ ترین شهر ایران، سالم‌ ترین شهر ایران، مهد سرمایه‌ گذاری ایران،دومین شهر صنعتی ایران، دومین شهر دانشگاهی ایران، دومین شهر بلند مرتبه‌ ساز ایران، دومین قطب علوم پزشکی ایران، دومین شهر در جذب گردشگر سلامت در ایران، شهر شکلاتی ایران،قطب خودروسازی ایران، قطب قطعه‌ سازی ایران، قطب تولید موتور دیزل خاورمیانه،شهر جهانی بافت فرش و یکی از مهم‌ ترین شهر های مهاجرپذیر ایران شناخته می‌ شود.

مسجد کبود تبریز (مسجد آبی تبریز)

مسجد کبود یا مسجد جهانشاه از مسجد های تاریخی تبریز مربوط به دوران حکمرانی قراقویونلو ها در قرن نهم هجری است. مادام ژان دیولافوا، مهندس راه و ساختمان و باستان‌شناس فرانسوی که همراه همسرش از سوی دولت فرانسه برای انجام کاوش‌ های باستان‌ شناسی به ایران سفر کرد در کتاب خود از این مسجد با نام مسجد آبی تبریز نام برده‌ است.

بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان
مسجد کبود تبریز

مسجد کبود با تنوع و ظرافت کاشی‌ کاری و انواع خطوط به‌ کاررفته در آن و به ویژه به دلیل رنگ لاجوردی کاشی‌ کاری‌ های معرق آن به «فیروزهٔ اسلام» شهرت یافته‌ است. صحن بزرگ مسجد مربع شکل است که حوضی برای وضو در آن قرار دارد و شبستانهایی نیز جهت پناهگاه مستمندان، و درس خواندن در آن وجود داشته‌ اند.

سبک معماری این بنا به شیوه آذری است.

پارک ائل گلی (شاه گلی) تبریز

شاه گلی یا ائل گلی یکی از مهم‌ ترین منطقه گردشگری شهر تبریز است که در جنوب شرق آن و در ۷ کیلومتری مرکزشهر واقع شده‌ است.

این مکان در زمان آق‌ قویونلوها ایجاد شده و در دورهٔ صفویان گسترش یافته‌ است.

بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان
پارک ائل گلی (شاه گلی) تبریز

عمق دریاچهٔ ائل گلی۱۲ متر بوده و در محوطهٔ آن قایقرانی انجام می‌ شود. همچنین شهربازی (لوناپارک) و نیز غذاخوری و فست فود و کافی شاپ های متعددی در داخل این گردشگاه وجود دارد و دارای هتل و مسافرخانه و دارای دفتر جهانگردی فعال است.

با احداث هتل پارس ایل گلی، این گردشگاه جنبهٔ جهانی پیدا کرده‌ است.

کاخ شهرداری تبریز

کاخ شهرداری تبریز یکی از بناهای زیبا، مستحکم و دیدنی شهر تبریز است که ساخت آن از سال ۱۳۱۴ تا ۱۳۱۸ خورشیدی در محل گورستان متروک و مخروبهٔ کوی نوبر با نظارت مهندسان آلمانی و در زمان ریاست شهرداری حاج‌ ارفع‌ الملک جلیلی انجام شد.این اثر در تاریخ ۲۹ تیر ۱۳۷۷ با شمارهٔ ثبت ۲۰۵۵ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.

بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان
کاخ شهرداری تبریز

این بنا مساحتی نزدیک به ۹۶۰۰ متر مربع و به زیربنای ۶۵۰۰ متر مربع دارد که در سه طبقه ساخته شده‌است. کاخ شهرداری تبریز دارای یک برج ساعت چهارصفحه‌ ای به‌ارتفاع ۳۰٫۵ متر است که با طنین موزون زنگ‌ هایش، هر ۱۵ دقیقه یک‌ بار، گذشت زمان را به گوش مردم تبریز می‌ رساند. نمای بیرونی این بنا از سنگ تراشیده شده‌ است و نقشهٔ ساختمان شبیه به طرح یک عقاب در حال پرواز می‌ باشد.

دیگر مکان های گردشگری تبریز

دیگر مکان های گردشگری تبریز که میتوان نام برد بازار سر پوشیده تبریز، خانه بهنام ، خانه مشروطه (خانه کوزه‌کنانی) ، موزه قاجار (خانهٔ امیرنظام گروسی)، مجتمع تجاری لاله پارک، میدان ماشین‌ سازی تبریز در محلهٔ قراملک، پارک بزرگ ولیعصر و مکانی مختلف دیگر که هر کدام میتواند گردشگران زیادی را جذب کنند.

مقضد دوم اردبیل

دومین مکانی که قراره براتون در بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان معرفی کنیم اردبیل مرکز استان اردبیل است و در شمال غربی کشور قرار دارد. این کلان‌ شهر در طول تاریخ نام‌ های زیادی به خود دیده است، دارالارشاد، دارالملک، دارالعرفان و آرتاویل از نام‌ های سابق اردبیل بوده اند. شهر اردبیل همواره از رونق اقتصادی خوبی بهره مند بوده است.یکی از مهم‌ ترین شخصیت‌ های تاریخی، شیخ صفی الدین اردبیلی اهل همین شهر بوده است. اکثریت مردم شهر اردبیل را آذربایجانی‌ ها تشکیل می‌ دهند که به زبان ترکی آذری صحبت می‌ کنند. اردبیل در دشتی با همین نام در ارتفاع ۱۵۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است. این شهر توسط کوه‌های تالش و سبلان محصور شده و به همین دلیل از آب و هوایی بسیار خنک برخوردار است.

زمستان‌ها در اردبیل بسیار سرد و تابستان‌ها معتدل و گاهاً خنک هستند.

بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان
اردبیل

اردبیل را بیشتر بشناسیم!

اردبیل دنیایی از اماکن تاریخی و جاذبه‌ های گردشگری است. می‌ توان گفت زمانی که صحبت از سفر در تابستان به میان آید، اردبیل شاید بهترین گزینه‌ی پیش روست. آب و هوایی خنک و دلپذیر به همراه مجموعه ای از دیدنی‌ ها اردبیل را به مقصدی بی نظیر برای گردشگری تبدیل کرده اند. اردبیل با تهران در حدود ۶۰۰ کیلومتر فاصله دارد. اردبیل یکی از پرتقاضاترین مقاصد در کل کشور است. اماکن دیدنی اردبیل را مجموعه ای از بناهای مذهبی، پل‌های تاریخی، مساجد، گرمابه‌ها، بازار تاریخی، موزه‌ها و کاروانسراها تشکیل داده اند. در ادامه به بررسی مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری اردبیل می‌ پردازیم.

مجموعه‌ ی بقعه و مزار شیخ صفی الدین اردبیلی

بقعه‌ ی شیخ صفی الدین اردبیلی شامل مجموعه ای از بناهاست. شاه طهماسب اولین شخصی بود که این بناها را تحت یک مجموعه‌ی واحد درآورد. طرح بناهای مجموعه‌ ی بقعه بسیار خاص است و بیشتر یادآور رنسانس می‌ باشد.

اما لازم به ذکر است پنجره‌ها، مقرنس کاری‌ ها و کاشی کاری‌ ها کاملاً شرقی هستند.

بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان
مزار شیخ صفی الدین اردبیلی

مجموعه‌ ی بقعه از نظر کاشی کاری یکی از زیباترین و منحصربفرد ترین بناهای دوران صفویان به شمار می‌ رود.

موزه مردم‌شناسی اردبیل

موزه مردم‌ شناسی اردبیل در میدان عالی قاپوی اردبیل در محل حمام آقانقی (متعلق به دوره پیش از صفویه و نیمه دوم قرن هفتم هجری قمری) بنا شده‌ است. هر ساله جمع کثیری از گردشگران از این مکان دیدن می‌ نمایند.

موزه مردم‌شناسی اردبیل

بازار اردبیل

مجموعه بازار اردبیل در دوره سلجوقیان بنا شده است که در شهرستان اردبیل، واقع شده است. این اثر در تاریخ ۲۷ مرداد ۱۳۶۴ با شمارهٔ ثبت ۱۶۹۰ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این بازار در دوران صفویه بسیار رونق داشته است.بازار اردبیل دارای طاق نما های جانبی و گنبد های ساده است که در دوره های صفوی و قاجار بازسازی و مرمّت شده است.

بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان
بازار اردبیل

این مجموعه شامل بخش های زیر می باشد:

1-راسته اصلی بازار (راسته بازار)
2-راسته پیر عبدالملک
3-راسته قیصریه
4-راسته کفاشان
5-راسته غلامان
6-بازار زرگران
7-و..

دیگر مکان های گردشگری اردبیل

دیگر مکان های گردشگری که میتوان نام برد پل هفت چشمه (داشکسن)،مسجد جمعه اردبیل،موزه صنایع دستی اردبیل، موزه چینی خانه، مسجد جامع اردبیل، دریاچه شورابیل و مکانی مختلف دیگر که هر کدام میتواند گردشگران زیادی را جذب کنند.

سخن آخر

در بین تمامی شهر ها و استان‌ های ایران غالباً شهر های شمالی و شمال غربی در فصل تابستان از آب و هوای معتدلی برخوردارند که میتوانند بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان باشند.

امیدواریم از خواندن بهترین مکان های ایران برای سفر در تابستان لذت کافی را برده باشید.

عضویت در تلگرام ما

عضویت در اینستگرام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبرستانی عجیب در گواتمالا
گردشگری
قبرستانی عجیب در گواتمالا

همیشه مرگ و قبرستان برای هر شخصی غم و رنگ سیاه را تداعی می کند. اما برای مردم گواتمالا اینگونه نیست! آن ها معتقدند زندگی پس از مرگ بسیار مورد احترام است که در قبرستان های آن ها این اعتقاد هویداست…

تجربه پاییز عاشقانه در زیباترین شهر جهان در فصل پاییز
گردشگری
1
تجربه پاییز عاشقانه در زیباترین شهر جهان در فصل پاییز

پاییز را نمی توان توصیف کرد. فصل پاییز از نظر خیلی از افراد بهترین و زیباترین شناخته شده است و البته به جرات می توان گفت حال و هوایی که پاییز دارد را هیچ فصل دیگری ندارد.

متفاوت ترین هتل جهان در دبی
گردشگری
متفاوت ترین هتل جهان در دبی

اولین هتل جهان با جنگل‌ های بارانی اختصاصی در دبی ساخته می‌ شود. این هتل آمیزه‌ ای از طبیعت و تکنولوژی است. برای آشنایی با متفاوت ترین هتل جهان در دبی در ادامه با متعجب همراه باشید.